בלוג

מתוך רבים אחד

מתוך רבים אחד - השקעות נדל"ן
10/05/2015
על החותם הגדול של ארצות הברית מופיע משפט בלטינית E pluribus unum, שמשמעותו "מתוך רבים אחד". המשפט בא לבטא את הרעיון האמריקני - מתוך מדינות רבות צמחה אומה אחת, מתוך בודדים, יחידים, צמח כוח חזק ובעל משמעות רחבה יותר, או כפי שאנחנו אומרים בעברית – סכום השלם עלה על סך חלקיו.

בעולם הנדל"ן הולכת ומשתרשת ההכרה בכוחם של היחידים כאשר הם מתאגדים לגוף אחד ומשנים את כללי המשחק. אם עד לא מזמן משקיע בנדל"ן חייב היה להביא איתו הון משמעותי כדי שבכלל יסתכלו עליו, קבוצות משקיעים המאגדות תחתן משקיעים קטנים (שמשקיעים בסביבות 100,000 ש"ח) יוצרות שחקן חדש ואיכותי על המגרש. קבוצות אלה מהוות בית לעשרות משקיעים, ומתאגדות לרוב תחת מטריה של גוף איכותי היודע לתת להם את כל הכלים שמשקיע רציני לא זז בלעדיהם – סקירה של השקעות אופציונאליות, ליווי של אנשי מקצוע (משפטים, אנליסטים, מומחי נדל"ן) וליווי ההשקעה עד לשלב המימוש.

ההתאגדות של המשקיעים הקטנים מתקבלת כמהלך מבורך גם בקרב היזמים והקבלנים שמבינים שקבוצות אלה משחררות אותן מהתלות בבנקים ובגופים המוסדיים, ומשמשות כמקור פיננסי חדש המניע מהלכים בעולם הנדל"ן.

ואלה לא רק מילים. בשנת 2014 מימון ההמונים בתחום השקעות הנדל"ן בארה"ב (שמושך לרוב משקיעים קטנים) הכניס מיליארד דולר לתחום, סכום הצפוי לעלות ל- 2.5 מיליארד דולר עד סוף שנת 2015. אמנם אצלנו עדיין לא פועלים בתחום הנדל"ן במושגים של מימון המונים והצטרפות אונליין לקבוצות השקעה, אך זוהי המגמה הגלובלית בתחום, וניתן לראות נטיות דומות גם בשווקים האירופאי והאוסטרלי.

כוחו של היחיד מקבל משמעות אחרת כאשר הוא מצטרף לקבוצת יחידים הפועלת כגוף אחד שאינו מתפשר על התנהלות איכותית. החזון האמריקני שרואה בשאיפה של היחיד מנוע לפעילותם של רבים, מקבל חיזוק כאשר מגיעים לעולם ההשקעות בכלל ולעולם ההשקעות בנדל"ן בפרט. אנחנו ב- iintoo שואפים להיות הדלק של אותם מנועים, ויחד איתם להניע קדימה את עולם הנדל"ן הישראלי.

הצטרפו למאגר המשקיעים של iintoo ותוכלו לצפות בהזדמנויות השקעה חדשות בנדל"ן

 

יש לך $30,000?

אל תפספס את השקעת הנדל״ן הבאה

להצטרפות ללא תשלום השאר פרטים:

הירשם/י עכשיו למאגר המשקיעים ללא תשלום וללא התחייבות