השקעות נדל”ן בארה”ב – סקירת העיר Orange County

השקעות נדל”ן בארה”ב – סקירת העיר Orange County

September 4, 2016
157

Orange County הוא מחוז המאגד 34 ערים בקליפורניה, ונחשב לחלק ממטרופולין לוס אנג’לס. בשטחו של המחוז מתגוררים כ-3 מיליון תושבים, מתוכם כ-800,000 בארבעת הערים הגדולות במחוז:  Anaheim, Santa Ana, Irvine ו-Huntington Beach. המחוז, שנהנה מקו חוף המשתרע על פני 64 ק”מ, מפורסם בעיקר כיעד תיירותי מצליח וכביתו של פארק השעשועים דיסנילנד. אף אחת מערי המחוז אינה נחשבת למרכז העירוני של המחוז, וברובן אף לא קיים הדאוון טאוון המסורתי שאפשר למצוא במרבית הערים בארה”ב.

ברחבי OC ניתן למצוא מגוון רחב וצבעוני של אוכלוסיות וסגנונות חיים, שמשתנים ביחס ישר למרחק מקו החוף. מהגרים ממקסיקו ומהעולם כולו, משפחות צעירות ומבוססות, צעירים, היפסטרים וסטודנטים ממלאים את שכונות המחוז, המציעות את כל סוגי פתרונות הדיור, החל מדירות סטודיו במבנים משותפים ועד אחוזות עתיקות ויקרות.

שוק הנדל”ן המקומי ב-OC מציג סימנים של שיא לאחר מספר שנים של עליית מחירים רציפה, למעט ירידה אחת דרמטית במהלך משבר הנדל”ן של 2007-2008. יחד עם זאת, מאז המשבר הציג המחוז את קצב ההתאוששות המהיר ביותר באזור דרום קליפורניה עם עלייה של 36% ממחירי השפל שאפיינו את ימי המשבר. למעשה, נחשב OC לשוק הנדל”ן השני הרווי ביותר בארה”ב, אחרי אוסטין טקסס ולפני לוס אנג’לס במקום השלישי.

אחרי שאמרנו את זה, רמת הביקוש למגורים ב-OC אינה מראה סימני התמתנות, והמשמעות היא שללא פעילות בנייה משמעותית שתספק מענה לביקוש הקיים, וללא הדבקת הפיגור בצמיחה הכלכלית הכוללת באזור, צפויים מחירי הדיור להמשיך ולעלות. על פי הסקר השנתי של PWC הסוקר את סוכנויות הנדל”ן המובילות בארה”ב, נראה כי בניינים משותפים למשפחות מהווים את נתיב הצמיחה המרכזי בשוק הנדל”ן המקומי, עם המלצת קניה מצד 54% מהנשאלים, לעומת המלצת מכירה מצד 18% בלבד. בסך הכל, בבחינת שוק הנדל”ן בחוף המערבי, עדיין נחשבת OC ליעד אטרקטיבי הזוכה למקום ה-7 מתוך 20 מיעדי השקעות נדל”ן האטרקטיביים ביותר בחוף המערבי.

הערים הבולטות ב – Orange County

Lake Forest

עיר קטנה יחסית המונה כ-80,000 תושבים, נקראת על שם יער אקליפטוסים מלאכותי שהוקם בתחילת המאה הקודמת. העיר מוכרת בעיקר כביתה של חברת המשקפיים אוקלי, ושל הכנסיה השמינית בגודלה בארה”ב. בעיר מתגוררת אוכלוסיה שמרנית דתית, לצד מהגרים פיליפינים, אפגנים ודרום אמריקאיים. העיר מציעה תמהיל מגוון של פתרונות דיור, לרבות בתים פרטיים גדולים משנות ה-50, מתחמי דירות (Complex) ושכונות קהילתיות סגורות. רמת המחירים בעיר נחשבת לגבוהה יחסית, אך בהשוואה לערים אחרות במחוז, מציעה Lake Forest מחירים אטרקטיביים וסבירים למדי.

מחיר חציוני של דירה: 840,863$ | מחיר ממוצע של דירה להשכרה: 2,291$

Huntington Beach

עיר החוף הרביעית בגודלה ב-OC, מונה כ-200,000 תושבים, בעלת רצועת חוף באורך 15 ק”מ ונחשבת לעיר מאוד אטרקטיבית לצעירים, עשירה בפעילות חברתית, תיירותית וספורטיבית בהקשר הימי, לא יקרה במיוחד וקרובה למרכזי הפנאי והבידור של המחוז כולו. העיר מציעה מגוון רחב של תצורות מגורים החל במבני דירות ישנים, דרך בנייני דירות ו-Condos, בתים פרטיים צמודי קרקע וקהילות סגורות, ועד אחוזות פאר יוקרתיות לאורך החוף.

מחיר חציוני של דירה: 1,040,176$ | מחיר ממוצע של דירה להשכרה: 2,467$

Long Beach

למעשה, Long Beach שייכת דווקא למחוז לוס אנג’לס וממוקמת בגבול הצפון מזרחי של OC, אלא שאורח החיים התוסס והדינמי לצד רמת מחירים נמוכה ביחס למחירים המקובלים ב-OC, מהווים מוקד למשיכה עבור רבים מתושבי המחוז, ומשפיעים בצורה ישירה על שוק הנדל”ן המקומי. מודל הדיור המרכזי בעיר, מבוסס על בניינים משותפים, מתחמי דירות ו-Condos, המוצעים ברמת המחירים הנמוכה ביותר בכל OC ומהווים את אחד מגורמי המשיכה המרכזיים לאוכלוסיה צעירה.

מחיר חציוני של דירה: 1,066,343$ | מחיר ממוצע של דירה להשכרה: 2,044$

Fullerton

עיר בינונית בגודלה, מונה כ-140 אלף תושבים, בעיקר צעירים ומשפחות, ממוקמת באזור מרכזי בו עוברים כבישי ה-Interstate המרכזיים בדרום קליפורניה וביתן של 3 אוניברסיטאות ומכללות חשובות, בהן אוניברסיטת קליפורניה. מפת הנדל”ן בעיר מתאפיינת בעיקר בבתים פרטיים משנות ה-20 עד שנות ה-70 של המאה הקודמת, וכן בתי החווה הכפריים בשכונת Sunny Hill המייחדת את העיר בהיבט זה. בעיר ניתן למצוא גם מבני דירות סטנדרטיים המאוכלסים בעיקר על ידי משפחות, אם כי במסגרת השאיפה למשוך אוכלוסיה צעירה אל העיר, נבנים בעיר מספר פרויקטים של מבני Condos ודירות סטודיו לצעירים.

מחיר חציוני של דירה: 1,054,755$ | מחיר ממוצע של דירה להשכרה: 1,580$

Santa Ana

העיר השניה בגודלה ב-OC, מונה כ-330 אלף תושבים, ונחשבת לעיר הרביעית הצפופה ביותר בארה”ב (אחרי ניו יורק, סן פרנסיסקו ובוסטון). Santa Ana נחשבת לעיר מפותחת ויציבה, בעלת דאוון טאוון תוסס, המציע שלל הזדמנויות בילוי, קניות ומסחר. בעיר ניתן למצוא בתים עתיקים מן המאה ה-19 לצד בנייני דירות משותפים, מבני Condos ודירות סטודיו, אחוזות עתיקות וכן שכונות של בתים פרטיים ובתי בונגלו בסגנון כפרי. העיר מתאפיינת בקהילה גדולה של מהגרים מקסיקניים, ונהנית מהגירה פנימית עניפה של אוכלוסיה צעירה.

מחיר חציוני של דירה: 943,788$ | מחיר ממוצע של דירה להשכרה: 2,304$

10 דברים שלא ידעתם על Orange County

 1. מקור השם Orange County, בדומה לכינוי The Big Orange שניתן לעיר לוס אנג’לס הסמוכה, הוא גידולי ההדרים הענפים באזור הדרום מערבי של קליפורניה.
 2. גיטרות Fender, הגיטרות החשמליות הפופולאריות ביותר בעולם, נבנו ופותחו החל משנת 1950 על ידי Leo Fender במבנה קטן בעיר Fullerton באורנג’ קאונטי.
 3. מפגש האוטוסטרדות Irvine Spectrum ו-El Toro Y באורנג’ קאונטי, נחשב לאחד המחלפים הרחבים, העמוסים והפקוקים ביותר בעולם כולו.
 4. בחופי העיר Laguna Beach, ישנם יותר דולפינים מאשר בפלורידה, הוואי והאיים הקריביים יחד.
 5. בשנות ה-20 נהגו המצילים בחופי Laguna Beach לבנות גלשני עץ קטנים, שהפכו עם השנים לגלשנים מודרניים, המשמשים לספורט גלישה במים רדודים על קו החוף, או בשמו המקצועי Skimboarding.
 6. מקום מושבן של שתי רשתות המזון המהיר הפופולאריות Taco Bell ו-In-N-Out, הוא Irvine באורנג’ קאונטי.
 7. בשנת 1994 הכריזה Orange County על פשיטת רגל בעקבות השקעות כושלות שבוצעו על ידי מועצת המחוז. ההכרזה בוצעה באופן רשמי לאחר שתושבי המחוז סירבו לממן את הגרעון באמצעות העלאת מיסים.
 8. אורנג’ קאונטי נחשב למחוז השלישי המאוכלס ביותר בקליפורניה, והשישי בארה”ב כולה.
 9. את העיר חוצה נהר Santa Ana מצפון מערב לדרום מזרח, ומחלק את המחוז לחלק הוותיק בקרבת לוס אנג’לס, ולחלק המתפתח והמתחדש בחלקו הדרומי של המחוז.
 10. מתחם Disneyland הממוקם בעיר Anaheim הינו פארק השעשועים השני בגודלו בעולם במונחי מספר מבקרים בשנה.

מעוניינים לשמוע עוד על ההשקעות שלנו? הצטרפו עוד היום, ללא עלות וללא התחייבות למאגר הלקוחות שלנו.

מידע נוסף על: השקעות נדל”ן בארה”ב


הזדמנויות ההשקעה שפתוחות לך

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • השקעה מינימלית

  $35,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • השקעה מינימלית

  $50,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים


הצטרפו לקהילה הגלובלית של iintoo

עשינו את זה קל להתחבר עם משקיעים כמוכם, כך שתוכלו ליהנות מעושר של דעות וחוויות השקעה בנדל"ן - בשקיפות מירבית. הצטרפו היום והתחילו לשתף, ללמוד ולהשקיע עם מיטב המוחות.

התחילו עכשיו

הפרסום לעיל הינו בגדר פרסום כללי כאמור בסעיף 15(א)(א)(4) לחוק ניירות ערך “החוק” וככזה אינו מהווה הצעה לציבור. הצעה ומכירה של ניירות ערך על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות למשקיעים בישראל, שלא על פי תשקיף, מוגבלת ל- 35 משקיעים או למשקיעים המנויים בתוספת הראשונה לחוק (משקיעים כשירים). ככל שתעשה הצעה ו/או מכירה לציבור על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות היא תיעשה על פי תשקיף שיקבל את היתר הרשות.

חברת Meridian Capital אינה אחראית לתנאי ו/או לביצועי כל השקעה המוצעת על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות.

© 2022 iintoo Investments Ltd. All Rights Reserved.