iintoo – משקיעים בנדל”ן ביחד

iintoo – משקיעים בנדל”ן ביחד

May 2, 2016
530

בעבר, השקעות בנדל”ן היו נחלתן של אלה בעלי קשרים ובעלי הכיסים העמוקים, או לכאלה אשר יכלו להרשות לעצמם רכישה של נכס נוסף במטרה לייצר הכנסה פסיבית.

מה זה השקעה ביחד בנדל”ן?

השקעה ביחד בנדל”ן נשענת על הקונספט של מימון המונים. ככזה, ממימון המונים אינו חדש והוא מאפשר ליזמים לגייס מימון בדרכים נוספות ובדרך זו למנף את הונם ולהשקיע בכמה פרויקטים במקביל. ישנן כמה תצורות של מימון המונים ואנו נציין אותם בקצרה לפני שנדון בהשקעות בנדל”ן ביחד.

 1. השקעות הון סיכון: בתמורה למימון, בדרך כלל מקדמי של המיזם, משקיעים מקבלים חלק בחברה. משקיעים במודל זה יכולים למכור את חלקם בחברה בה השקיעו והסיכון אותו הם נוטלים משתנה מהשקעה להשקעה.
 2. הלוואות במימון המונים (ידוע גם כהלוואת peer-to-peer) : הלוואות במימון המונים היא דרך ללוות ולהלוואת בין אנשים פרטיים ללא התערבות של גופים פיננסיים מוסדיים ו/או מוכרים. רמת הסיכון במודל זה עשויה להיות גבוהה, אך במקביל, פוטנציאל החזר ההשקעה / הלוואה יכול להיות גבוה אף הוא.
 3. תרומות ו/או השקעות מבוססות תמורות: כפי שהשם מצביע, במודל השקעה זה ה”שמיים הם הגבול”, ניתן להשקיע כל סכום המגויס על ידי היזם, ואין ציפייה להחזר כספי (אם כי במודל מבוסס תמורה, יתכן ויוצע תמריץ למשקיע, למשל, גיוס להוצאת ספר יפצה את המשקיע בעותק של הספר). במודל זה לא קיים סיכון שכן אין צפייה להחזר כספי.

השקעה ביחד בנדל”ן מאפשרת למשקיעים גדולים וקטנים להשקיע במיזמי נדל”ן, וללא הצורך בניהול של המיזם בפועל על ידם. רווחי הפרויקט, אם דרך ריבית הנצברת על ההשקעה או דרך מימוש ההשקעה על ידי מכירתה בתום תקופת ההשקעה, מתחלקים בחזרה עם המשקיעים.-

היתרונות של השקעה ביחד בנדל”ן:

 1. בחירה ושליטה בהשקעה: שלא כמו גיוס כספים לקרן השקעות שבה הכסף מגויס עבור הקרן וזו בוחרת באיזה מיזם להשקיע, בהשקעה בנדל”ן במודל של מימון המונים, למשקיע יש שליטה מלאה על ההשקעות בהן הוא משקיע והבחירה באיזה פרויקט להשקיע היא שלו בלבד.
 2. מעקב וביקורת – מכיוון שההשקעות נפרדות, קל יותר לעקוב אחר כל השקעה בנפרד ולנתח את ביצועי ההשקעה.
 3. בהתאם להנחיות הרגולטיביות במדינות השונות ובכפוף ליעוץ מיסויי מתאים, השקעה במודל זה, לעיתים, מאפשרת למשקיע לנכות עליות שוטפות הקשורות לתחזוקה ולשימור של הנכס מבלי להיות הבעלים הרשמי של הנכס.

בחירה של הפלטפורמה המתאימה לך כמשקיע:

כמו בכל מודל של השקעה, גם כאן נדרשים זהירות, תשומת לב ויסודיות. פתיחת שוק ההשקעות בנדל”ן מאפשר למשקיעים מכל הסוגים להשקיע בנדל”ן, אך זה עדיין בידיים של המשקיעים לוודא שהם בוחרים את הפלטפורמה המתאימה להם וזו התואמת את ניהול ההשקעה והסיכון האישיים שלהם.

 1. אז באיזה פלטפורמה תבחרו? ישנן עשרות פלטפורמות מגוונות לבחור מתוכן. אנו מציעים לבדוק את פרטי העסק. מי עומד מאחורי הפלטפורמה? מה הוא הניסיון שהם מביאים עימם? האם יש להם ניסיון בעולם הנדל”ן, ההשקעות, גיוס הכספים ועולם המשפט? בסופו של יום, מדובר בעולם של השקעות בנדל”ן – דבר אשר בעיננו, הופך ניסיון בנדל”ן, להכרחי.
 2. בחירה של השקעה – בשורה התחתונה, לא כל הפלטפורמות שוות ולא כולן בודקות את רזי העסקאות המוצעות על ידי היזמים לעומק כמו פלטפורמות אחרות. בבחינתכם להשקיע וודאו כי אתם מבינים לעומק את יסודות ועיקרי ההשקעה ולא רק פרטים, כגון: מיקום, פוטנציאל השקעה, מועד האקזיט המוצע וכדומה. וודאו כי אתם מבינם את ההסכם בין הפלטפורמה לבין היזם ומהן הבטוחות המוצעות לכם במסגרת העסקה.
 3. ניהול סיכונים – כאמור, השקעה, כמו כל השקעה מגיעה עם סיכון. כאן המקום לבחור את מידת הסיכון והחשיפה המתאימה לכם. האם אתם מעוניינים להשקיע במודל של הון או של חוב? (השקעה במודל של הון יכולה להיות בעלת סיכון גבוה יותר אך עם פוטנציאל רווחים גבוה יותר ממודל של חוב). מה יקרה במידה והפרויקט יקלע לקשיים? האם לפלטפורמת ההשקעות יש אפשרות להשתלט על הפרויקט, לנהל ו”להציל” אותו? מה קורה במקרה בו היזם אינו עומד בהתחייבויות שלו על פי ההסכם, או במקרה בו הפרויקט צבר עלויות לא מתוכננות? לא כל הפלטפורמות דואגות לנושאים כאלה מבעוד מועד, ולא כל הפלטפורמות יורדות לרזי הפרויקט.

שיקולים אלו ועוד אחרים משפיעים מאוד על בחירת הפלטפורמה בטרם ביצוע ההשקעה בפועל. אנחנו ב-iintoo אוהבים לוודא שלמשקיעים שלנו קיימת כל האינפורמציה שהם צריכים לפני שהם משקיעים דרכנו, ומזמינם אתכם להצטרף ללא עלות וללא התחייבות ולשמוע עוד על איך אנחנו משקיעים בנדל”ן ביחד.

מעוניינים לשמוע עוד על ההשקעות שלנו? הצטרפו עוד היום, ללא עלות וללא התחייבות למאגר הלקוחות שלנו.

קטגוריות: נדל”ןהשקעותחברתי

 


הזדמנויות ההשקעה שפתוחות לך

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • השקעה מינימלית

  $35,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • השקעה מינימלית

  $50,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים


הצטרפו לקהילה הגלובלית של iintoo

עשינו את זה קל להתחבר עם משקיעים כמוכם, כך שתוכלו ליהנות מעושר של דעות וחוויות השקעה בנדל"ן - בשקיפות מירבית. הצטרפו היום והתחילו לשתף, ללמוד ולהשקיע עם מיטב המוחות.

התחילו עכשיו

הפרסום לעיל הינו בגדר פרסום כללי כאמור בסעיף 15(א)(א)(4) לחוק ניירות ערך “החוק” וככזה אינו מהווה הצעה לציבור. הצעה ומכירה של ניירות ערך על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות למשקיעים בישראל, שלא על פי תשקיף, מוגבלת ל- 35 משקיעים או למשקיעים המנויים בתוספת הראשונה לחוק (משקיעים כשירים). ככל שתעשה הצעה ו/או מכירה לציבור על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות היא תיעשה על פי תשקיף שיקבל את היתר הרשות.

חברת Meridian Capital אינה אחראית לתנאי ו/או לביצועי כל השקעה המוצעת על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות.

© 2022 iintoo Investments Ltd. All Rights Reserved.