5 הטעויות הנפוצות ברכישת דירה להשקעה

5 הטעויות הנפוצות ברכישת דירה להשקעה

November 25, 2015
156

החלטתם לקנות דירה להשקעה? מצוין. בסביבת ריבית 0 זוהי אחת ההחלטות הפיננסיות הנכונות ביותר שאתם יכולים לעשות. אבל רגע לפני שאתם מתחילים לדמיין תשואות ולחפש שוכרים, חשוב שתמנעו מהטעויות הנפוצות ביותר בקרב אנשים הרוכשים נכס לשם השקעה. לפניכם רשימת הטעויות הנפוצות ברכישת דירה להשקעה.

“עזוב אותך בדיקה מקיפה, הנכס נראה בסדר”

כאשר אתם רוכשים דירה להשקעה יש לכם זמן. אתם לא נמצאים על ארגזים ומחפשים בית לגור בו, אתם מחפשים נכס שיאפשר לכם ליהנות מהכנסה פסיבית שתהווה חלק משמעותי ממקורות ההכנסה שלכם. לכן, אל תמהרו ואל תהיו פזיזים. לפני רכישת נכס להשקעה חשוב לבצע בדיקה מקיפה של הנכס לזיהוי ליקויים ופגמים על ידי בעלי מקצוע מומחים ולהבין מה מצבו האמיתי. הרי אתם לא רוצים לקנות דירה ואז למצוא את עצמכם עסוקים בתיקונים ושיפוצים כל שני וחמישי.

“כן זה נראה לי אזור טוב, בטוח לא תהיה בעיה להשכיר או למכור”

“נראה לי” ו- “אני חושב” הם לא מושגים שיכולים להוות מדד לרכישת הנכס. בין אם אתם מעוניינים בתשואה שוטפת ובין אם בתשואה הונית חשוב שתכירו את מאפייני הסביבה בה אתם רוכשים את הנכס, מי הם קהלי היעד, מה הן תוכניות המתאר העתידיות של האזור והאם הדירה עונה על הצרכים של קהל השוכרים או הרוכשים. בדיקה כזאת לוקחת זמן רב ודורשת השקעה כספית, אך היא יכולה לחסוך לכם עוגמת נפש רבה. זכרו, המתווך או החברה המציגה את הדירה (ומשתמשים פעמים רבות במושגים כגון “סביבה מתפתחת”, “קהל איכותי”) הם בעלי אינטרסים – ואלה לא האינטרסים שלכם. חשוב שתשקיעו בבדיקה שמספקת לכם מענה איכותי ושקוף על ידי בעלי מקצוע ואף תשקיעו מזמנכם – תגיעו לאזור ההשקעה בזמנים שונים (אמצע שבוע, סוף שבוע, ערב, במהלך היום), דברו אם אנשים שגרים באזור, בדקו את תוכניות הפיתוח ועוד.

“רגע, לא תכננו להוציא עוד כסף”

רכישת דירה להשקעה אינה מסתכמת רק בעלות הדירה. קיימות הוצאות נלוות, שעלולות, במקרים מסוימים, להפחית את הכדאיות הכלכלית של העסקה כגון מס רכישה, שמאות, עמלת תיווך, שכר טרחה לעורך דין, שיפוצים שונים ועוד. מכיוון שרכישת דירה דורשת מכם יכולת כלכלית ולעיתים התחייבות מול הבנק חשוב שתדעו, בצורה מדויקת, מהו מכלול ההוצאות מולו אתם עומדים.

“מה זה לנהל משא ומתן, קטן עלי”

יכול להיות שאתם באמת טובים בניהול משא ומתן בתחומים שונים, אך תחום הנדל”ן הוא תחום ייחודי הדורש היכרות מעמיקה עם עולם ידע ספציפי. טעויות במשא ומתן על נכס להשקעה עלולות להעלות לכם ביוקר ואף לפגוע בכדאיות העסקה. לכן, כאשר מחליטים לרכוש נכס ונכנסים לתהליך מיקוח חשוב להגיע עם עו”ד דין או איש נדל”ן המתמחים במשא ומתן בתחום, יודעים לשמור על האינטרסים שלכם ומסייעים לכם בקבלת החלטות על בסיס ידע ושיקולים רציונאליים.

“אני לא הייתי גרה כאן”

אולי באמת לא הייתם גרים בדירה שאתם רוכשים לצורך השקעה, אבל הדירה הזאת באמת לא מיועדת לכם. כאשר רוכשים דירה להשקעה חשוב שתזכרו שאתם לא קהל היעד של הדירה והדבר שבאמת צריך לעניין אתכם בתהליך חיפוש הנכס והרכישה הוא התשואה שתקבלו. פעמים רבות שכונות “פחות טובות” מניבות תשואות גבוהות יותר כתוצאה מאלמנטים שונים המשפיעים על שכר הדירה החודשי או על ערך הדירה. חשוב לזכור שבעת רכישת נכס לצרכי השקעה אתם צריכים להתמקד בחשיבה כלכלית ורציונאלית.

איך נמנעים מכל הטעויות?

הדרך הטובה ביותר להימנע מהטעויות הללו היא אחת – לבצע רכישה לשם השקעה רק בליווי צמוד של פאנל מומחים שדואג לאינטרסים שלכם. אתם יכולים להרכיב פאנל בצורה עצמאית (לעשות תחקיר באינטרנט, למצוא את המומחים המובילים, לשלם להם הון ולהישאר בלי כסף לרכישת הנכס), או לפנות לחברות שמתמחות בהשקעות באמצעות קבוצות משקיעים. קבוצות אלה מורכבות ממשקיעים קטנים או מתחילים ומציעות מודל השקעה ייחודי, המאפשר לכם ליהנות מהשקעה מגודרת וליווי מקצועי צמוד של מומחים בתחום הנדל”ן. כמו כן, חברות אלה מחויבות למשקיעים ושומרות על האינטרסים שלהם באמצעות מספר כלים:

 • מבנה משפטי – קבוצת המשקיעים מאוגדת תחת חברה ייעודית (LP) כאשר החברה המנהלת משמשת כשותף מנהל.
 • הכסף אינו מנוהל – החברה המנהלת קוראת לכסף רק במועד ההשקעה והכסף שחברי הקבוצה משקיעים מועבר לחשבון בנק ייעודי נפרד. זאת ועוד, לאורך חיי ההשקעה מועבר הכסף ליזם בהתאם לאבני הדרך בתכנית העסקית שאושרה מראש על ידי ועדת ההשקעות של הגוף המנהל.
 • שקיפות – היזם או הקבלן מתחייב לעמוד בסטנדרטים עסקיים של שקיפות מול קבוצת ההשקעה ולהתריע על כל בעיה או עיכוב. כמו כן, החברה המנהלת מבצעת את כל בדיקות ההיתכנות הנדרשות עוד לפני המלצה על הפרויקט.
 • צוות מומחים – את הקבוצה מלווה צוות מומחים המספק מידע וליווי מקצועי לאורך כל חיי ההשקעה.

רוצה להיכנס לעולם ההשקעות בנדל”ן ללא תשלום וללא התחייבות ולהימנע מביצוע הטעויות הנפוצות ברכישת דירה להשקעה?

הירשם עכשיו


הזדמנויות ההשקעה שפתוחות לך

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • השקעה מינימלית

  $35,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • השקעה מינימלית

  $50,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים


הצטרפו לקהילה הגלובלית של iintoo

עשינו את זה קל להתחבר עם משקיעים כמוכם, כך שתוכלו ליהנות מעושר של דעות וחוויות השקעה בנדל"ן - בשקיפות מירבית. הצטרפו היום והתחילו לשתף, ללמוד ולהשקיע עם מיטב המוחות.

התחילו עכשיו

הפרסום לעיל הינו בגדר פרסום כללי כאמור בסעיף 15(א)(א)(4) לחוק ניירות ערך “החוק” וככזה אינו מהווה הצעה לציבור. הצעה ומכירה של ניירות ערך על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות למשקיעים בישראל, שלא על פי תשקיף, מוגבלת ל- 35 משקיעים או למשקיעים המנויים בתוספת הראשונה לחוק (משקיעים כשירים). ככל שתעשה הצעה ו/או מכירה לציבור על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות היא תיעשה על פי תשקיף שיקבל את היתר הרשות.

חברת Meridian Capital אינה אחראית לתנאי ו/או לביצועי כל השקעה המוצעת על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות.

© 2022 iintoo Investments Ltd. All Rights Reserved.