תיק השקעות מגוון: למה זה חשוב? ואיך לעשות את זה נכון?

תיק השקעות מגוון: למה זה חשוב? ואיך לעשות את זה נכון?

September 25, 2016
286

בשנים האחרונות, עם ירידת הריבית, משקיעים רבים התחילו לחפש דרכים מגוונות ונוספות להשקעה, וכך לצד אפשרויות ההשקעה במניות, מטבע חוץ, קרנות, סטרטאפים ועוד, התחזק תחום השקעות הנדל”ן, כאלטרנטיבת השקעה יציבה וראויה אל מול נתיבי השקעות שהפכו לאטרקטיביים פחות. לרוב מדובר בהשקעה בנכסים הנמצאים בחו”ל.

וכמו כל מקרה של השקעות יש צורך בגידור הסיכונים הכרוכים ובמקסום הרווחים הפוטנציאליים.  הדבר הנכון ביותר לעשות הוא לגוון את סוגי ההשקעות שלכם ולייצר תיק השקעות ורסטילי, כך שלא כל הכסף יושקע במקום אחד, אלא יפוזר בין סוגי ההשקעות השונים ובתתי ההשקעות. לדוגמא, השקעה במקביל במספר מניות ובמספר נכסי נדל”ן שונים.

למעשה, פיזור הכסף המיועד להשקעה על פני מספר השקעות חכמות הוא המפתח לבניית תיק השקעות מגוון ונכון. כך שאם למשל בחרתם להשקיע את הכסף בנדל”ן בחו”ל, מומלץ מאוד לא לשים את כל הכסף רק על נכס אחד, אלא לפזר את ההשקעה על פני מספר נכסים ופרויקטים, כאשר הפיזור יכול להיות טריטוריאלי, סקטוריאלי או מט”ח.

פיזור סקטוריאלי בהשקעות נדל”ן מתייחס ל תתי השקעות, שכן אתם יכולים להחליט להשקיע בנכסים המניבים המייצרים הכנסה שוטפת, כגון: בניין משרדים, נכסים להשכרה וכדומה, או בפרויקטי יזום בהם הרווח מתקבל בתום ההשקעה בלבד. כל סוג כזה של נכס יגוון לכם את תיק ההשקעות ויאפשר לכם לקחת סיכונים שונים, שעשויים להיות משתלמים לאורך השנים.

בפיזור טריטוריאלי ניתן לגוון את מיקומי ההשקעות ולבחור במספר מדינות להשקעה לצורך צמצום החשיפה לטלטלות בשוק, כך שבמידה ומדינה מסוימת תיקלע לתקופה כלכלית מאתגרת, עד ההתאוששות תוכלו ליהנות תשואות מנכסים במדינות יציבות יותר.

מעבר ליצירת תיק השקעות מגוון, רצוי גם להקטין את הסיכון ולבצע את ההשקעות בסכומים נמוכים יחסית, במיוחד אם אתם משקיעים מתחילים העושים את צעדיהם הראשונים בתחום. שכן, השקעות צנועות, אמנם יספקו לכם  רווח פוטנציאלי נמוך יותר, אבל גם מצמצמות משמעותית את גודל הסיכון.

החשיבות בגידור הסיכונים היא עצומה, במיוחד בתקופה בה התנודות הכלכליות העולמיות הן לא בהכרח צפויות. אירועים פוליטיים וכלכליים תמיד יהיו, כמו גם הסיכון בהתרחשות אסונות טבע, הונאות כלכליות אדירות, אופנות וטרנדים הקובעים ביקוש והיצע ועוד.

שוק השקעות הנדל”ן אינו שונה מכל שוק השקעות אחר, היות שההצלחה טמונה בלקיחת הסיכון, אולם ברגע שמחליטים לפזר את ההשקעות ולהשקיע סכומים קטנים יחסית בכל השקעה, הסיכון יורד. אך כאן, בשונה משוק המניות, , משקיעים עם אורך רוח ותיק השקעות מגוון, יכולים להרשות לעצמם לחכות לסיום משברים, שכן בזמן הזה הם יכולים לממש השקעות אחרות הנמצאות בעלייה ולהמתין למימוש השקעתם בנדל”ן כשמצב השוק אופטימלי.

חשוב לזכור כי בניית תיק השקעות חכם ומניב הינו מלאכת מחשבת, המשתכללת עם השנים והניסיון, ולכן לא כל אחד יכול לבנות לכם את תיק ההשקעות שלכם, עם רמות הביטחונות והסיכונים שאתם מעוניינים לקחת. על כן, הכרחי להתייעץ עם מומחים בתחום ואנשי מקצוע ולהרכיב איתם את תיק ההשקעות.

iintoo, למשל, שהינה רשת חברתית המתמחה בהשקעות נדל”ן, מאפשרת לא רק לפזר את הסיכונים, אלא אף לגדר אותם, ובכך לצמצמם משמעותית. לדברי דב קוטלר, יו”ר iintoo, “השקעה דרך iintoo הינה השקעה אלטרנטיבית המהווה חלופה ראויה לגיוון תיק ההשקעות, אך כמו כל השקעה טומנת סיכון מסוים, לפיכך, מומלץ להגביל את היקף ההשקעה האישית ל-10%-20% מתיק ההשקעות האישי שלך”.

נוסף על כך, המומחים ברשת החברתית של iintoo, יכולים לסייע לכם ולייעץ כיצד לבנות את תיק ההשקעות שלכם, תוך פיזור סיכונים נכון שישמור על הכסף שלכם.

מעוניינים להתייעץ עם משקיעים כמוכם ולדעת מהם הטרנדים החמים כיום בעולם הנדל”ן הבינלאומי? התחברו עכשיו ללא תשלום וללא התחייבות לרשת החברתית של iintoo.


הזדמנויות ההשקעה שפתוחות לך

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • השקעה מינימלית

  $35,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • השקעה מינימלית

  $50,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים


הצטרפו לקהילה הגלובלית של iintoo

עשינו את זה קל להתחבר עם משקיעים כמוכם, כך שתוכלו ליהנות מעושר של דעות וחוויות השקעה בנדל"ן - בשקיפות מירבית. הצטרפו היום והתחילו לשתף, ללמוד ולהשקיע עם מיטב המוחות.

התחילו עכשיו

הפרסום לעיל הינו בגדר פרסום כללי כאמור בסעיף 15(א)(א)(4) לחוק ניירות ערך “החוק” וככזה אינו מהווה הצעה לציבור. הצעה ומכירה של ניירות ערך על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות למשקיעים בישראל, שלא על פי תשקיף, מוגבלת ל- 35 משקיעים או למשקיעים המנויים בתוספת הראשונה לחוק (משקיעים כשירים). ככל שתעשה הצעה ו/או מכירה לציבור על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות היא תיעשה על פי תשקיף שיקבל את היתר הרשות.

חברת Meridian Capital אינה אחראית לתנאי ו/או לביצועי כל השקעה המוצעת על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות.

© 2022 iintoo Investments Ltd. All Rights Reserved.