צוות הניהול של חברת ההשקעות שלכם – עד כמה זה חשוב?

צוות הניהול של חברת ההשקעות שלכם – עד כמה זה חשוב?

December 24, 2017
336

כשאתם נכנסים לחנות מוצרי חשמל ואלקטרוניקה, זה לא ממש מעניין אתכם מי יושב בצוות ההנהלה של הרשת, וזה לא מעניין אתכם אם דקה אחרי שתצאו מהחנות עם הטלוויזיה ביד, תכריז הרשת על פשיטת רגל וסגירת כל סניפיה. כשאתם מפקידים את כספכם בידיה של חברת השקעות נדל”ן, הסיפור שונה לגמרי, כשגורלו של כספכם מופקד לחלוטין בידיה של הנהלת החברה ותלוי בטיב ההחלטות שתקבל.

כשאתם עומדים מול המשימה של בחירת חברת ההשקעות דרכה תשקיעו את כספכם, חשוב שתכירו את הסטנדרטים שעל פיהם פועלת החברה, את הבטחונות שהיא מעמידה לרשותכם ואת הביצועים ההיסטוריים שלה, הכל במטרה להבטיח שהעבודה עם אותה חברה היא בטוחה וכדאית. אבל אם אין לכם מושג איך לבדוק את חברת ההשקעות שמולה אתם עומדים, ישנו גורם אחד שאם תטרחו לבחון אותו לעומק, יוכל לספק לכם אינדיקציה מצוינת לרמתה של חברת ההשקעות מולה אתם עומדים וליכולת שלה להבטיח את כספכם מחד ולהרוויח למענכם מאידך. לגורם הזה קוראים צוות ניהול.

צוות הניהול הוא המראה של העסק, הגורם הבודד שמשקף את כלל האיכויות והיכולות של העסק, החברה או הארגון, ובשורות הבאות נסביר את חשיבותו של צוות הניהול, את האופן בו הוא משקף את כלל הווייתה של החברה ואת הסטנדרטים המינימליים שלהם אתם רוצים לצפות בחברת ההשקעות שלכם, כדי לדעת שהכסף שלכם מטופל היטב.

מהם תפקידיו של צוות הניהול ומהי מטרת העל שלו?

מרבית המשקיעים מבינים את החשיבות של צוות ניהול חזק לפעילות החברה. הנהלה חזקה היא למעשה עמוד השדרה של כל חברה מצליחה, כשיתר חלקי החברה מתפקדים כאברי הגוף המבצעים את הפעולות הנדרשות על פי האסטרטגיה וההוראות המוזרמות אליהם מההנהלה. את הנהלת החברה אפשר להמשיל גם לקפטן של ספינה. בעוד שהקפטן אינו אחראי על השטת הספינה בפועל ואינו מבצע את שלל המשימות הנדרשות על סיפון הספינה, זה הוא שמכווין את האחרים לבצע את כלל הפעולות שיבטיחו שייט חלק ובטוח ליעד.

ככלל, ניתן למנות 5 תפקידים מרכזיים עליהם אחראי צוות הניהול:

 • תכנון אסטרטגי
 • קבלת החלטות
 • ניהול ותקשור מידע
 • תקשורת ארגונית ובינאישית
 • בקרת יישום

את חמשת התפקידים הללו אמור הצוות הניהולי ליישם בתוך הארגון פנימה ומהארגון החוצה, ולעשות זאת סביב כל רכיבי שרשרת הערך של פעילות החברה. בעולם השקעות הנדל”ן, מעבר לחוליות הערך הגנריות כדוגמת רכש, אדמיניסטרציה, כספים וכדומה, מדובר בשרשרת ערך הכוללת את 5 חוליות המפתח הבאות:

 • מודל השקעה
 • פייפליין השקעות – איתור, בחינה ובחירה
 • ניהול השקעות
 • שיווק ומכירות
 • ניהול משקיעים

כל אחת מהחוליות בשרשרת הערך הזו מייצגת יכולת אחת או יותר, שעל החברה לאחוז בה על מנת להיות מסוגלת לקחת הון, להשקיע אותו בנכסים בצורה בטוחה ולגזור תשואה אטרקטיבית, ולעשות זאת בצורה קונסיסטנטית לאורך זמן. בין שהחברה מודעת לכך ובין שלא, חמשת חוליות הערך הללו מתקיימות בה, והיכולת שלה לייצר את הערך הנדרש סביב כל חוליה, תלויה בזמינותן של ההתמחויות המקצועיות הנדרשות בתוך צוות הניהול שלה, ובראשן:

 • התמחות בעולם הנדל”ן
 • התמחות בעולם ההשקעות והפיננסים
 • התמחות משפטית
 • התמחות בניהול ואסטרטגיה עסקית
 • התמחות בשיווק ומכירות
 • התמחות בניהול ומערכות מידע

בעלי החברה ומנהלה הכללי עשויים לאחוז בידע רב ובניסיון רב אודות אספקטים שונים של ניהול עסק, אך הם אינם יכולים לייצר בעצמם את הערך הנדרש בכל חוליית ערך, אם אין להם את הידע, הניסיון ומידת ההתמחות הנדרשת בכל תחום בנפרד. מכאן נובעת החשיבות הרבה של צוות ניהול רחב ומגוון, המביא אל השולחן את כל ההתמחויות הנדרשות להצלחת פעילות ההשקעות של החברה.

המבנה של צוות הניהול והדמויות המרכיבות אותו, הם שיקבעו למעשה את יכולתו למלא את מטרת העל שלו: לייצר ערך לבעלי המניות, ובמקרה של חברת השקעות בנדל”ן, בעלי המניות הם לא רק בעלי החברה, אלא גם ובעיקר, ציבור המשקיעים הפועלים דרכה.

חברות השקעות נדל”ן – צוות הניהול האולטימטיבי

מבנה צוות הניהול האולטימטיבי הוא נושא שזוכה למחקר רב בתחומי משאבי האנוש, הניהול העסקי ואפילו הפסיכולוגיה. מחקרים רבים שנערכו בנושא זה, תוקפים את הנושא מכיוונים שונים ובוחנים סוגיות שונות סביב מאפייני צוות הניהול הנדרשים להצלחה. מרבית הידע שנצבר בתחום זה, עוסק באופן בו מנהל צוות הניהול את הפעילות השוטפת של החברה, בערך המוסף שיוצרת הסינרגיה בין חברי הצוות וביחסים בין חברי הצוות ובין עצמם ובינם ובין העובדים והגורמים החיצוניים.

למידע זה אין כל ערך בתהליך של בחירת חברת השקעות, מכיוון שהוא אינו נגיש לבחינה יסודית ומהימנה. יחד עם זאת, ישנם שלושה אלמנטים מהימנים שאותם באפשרותכם לבחון בצורה פשוטה בתהליך הבחירה של חברת השקעות:

העומדים בראש

העומדים בראש צוות הניהול, הם מנכ”ל ויו”ר החברה.

המנכ”ל הוא הקפטן של הספינה – כאוטוריטה המקצועית של החברה עליו להביא איתו התמחות גבוהה, ידע מקצועי וניסיון עשיר בתחום הליבה של החברה, קרי תחום הנדל”ן והשקעות הנדל”ן. לעומתו, תרומתו של יו”ר החברה היא יותר ניהולית פיננסית ופחות מקצועית נדל”נית. בשתי עמדות ניהול קריטיות אלה, אתם רוצים למצוא דמויות בכירות בעלות הכרה ציבורית ובעלות ניסיון מתאים בגופים וארגונים בסדר גודל ארצי ואף גלובלי.

בניגוד לאמור לעיל, במרבית חברות ההשקעה בנדל”ן הפועלות בישראל, הקפטן/ המנכ”ל הוא איש פיננסים, בעוד היו”ר הוא קמעונאי או פיננסייר – מודל שעלול מאוד לפגוע בליבת פעילותן, וביכולתן להשיג את מטרות המשקיעים דרכן.

חברי צוות ההנהלה

חברי צוות ההנהלה צריכים להביא איתם איכויות מקצועיות מתמחות בכלל היבטי ההתמחות הרלוונטיים לפעילות החברה, ושאותם פירטנו לעיל. חברי ההנהלה צריכים להיות בעלי ניסיון מקצועי ראוי ומובהק בתחום התמחותם, ובעלי הרקע הניהולי שמכשיר אותם להתמודד עם האתגרים איתם יתמודדו במסגרת תפקידם.

סך חברי ההנהלה צריכים ליצור יחד מארג שלם של התמחויות, המכסה את כלל חוליות שרשרת הערך של החברה, כשכל מנהל אחראי על לא יותר מתחום התמחות ספציפי בודד.

גורמי ניהול חיצוניים

גורמי ניהול חיצוניים הם אינם חלק מצוות ההנהלה של החברה, אך הם ממלאים תפקיד חשוב בעיבוי יכולות הניהול והניהול המקצועי של פעילות החברה. גורמי ניהול אלה כוללים משרד עו”ד חיצוני, משרד רו”ח חיצוני, שותפים אסטרטגיים, יועצים ואנליסטים, ותפקידם לספק יכולות ניהול משלימות ולבקר את פעילותה של הנהלת החברה.

קיומם של גורמי ניהול חיצוניים מעיד, לא רק על המהימנות והאינטגריטי המקצועי של צוות הניהול האורגני, אלא גם על המודעות שלו לתפקידו והחתירה שלו להשגת מטרות החברה.

צוותי ניהול בחברות השקעות נדל”ן בישראל

בישראל פועלות שורה של חברות השקעה בנדל”ן, דרכן ניתן להשקיע בנדל”ן בארץ ובעולם כולו. חברות אלה נבדלות זו מזו ביכולות המקצועיות שהן מציעות, בסטנדרטים שמנחים את פעילותן, ברמת הבטחון שהן מעניקות למשקיעים דרכן ובביצועים הפיננסיים שלהן. באופן כמעט מיסטי, ניתן לראות התאמה מלאה בין מבנה ומאפייני צוות הניהול של כל אחת מהן, ובין מידת ההצלחה שלהן במונחים של היקפי פעילות, תשואה למשקיע, שרידות לאורך זמן, עמידה בתנאי החוק, שיעורי הצלחה וכדומה.

בחברות אלה תוכלו למצוא צוותי ניהול מגוונים, החל מיזמי נדל”ן המנהלים את החברה בעצמם או עם שותף ללא נוכחות כלשהי של מנהלי ביניים, דרך יזמים בעלי רקע פיננסי העומדים בראש צוות מצומצם של מנהלים זוטרים הממלאים מספר תפקידים במקביל (מנכ”ל שעושה פיתוח עסקי, מנהל שיווק שאחראי גם על ההיבטים המשפטיים וכדומה) וכלה בצוותי ניהול רחבים ומקצועיים הפועלים בסטנדרטים הגבוהים ביותר בעולם הניהול העסקי, ונתמכים על ידי שותפים אסטרטגיים וגורמים מקצועיים חיצוניים.

בחירת חברת ההשקעות על בסיס בחינת צוות הניהול לא מבטיחה דבר. בדברי הימים הכלכליים תוכלו למצוא שורה של חברות ענק שקרסו, על אף שנוהלו על ידי מנהלי-על מהשורה הראשונה. יחד עם זאת, צוות הניהול מספק אינדיקציה מהימנה מאוד על יכולות החברה, אינדיקציה שיכולה לסייע לכם לא רק בבחירת חברת השקעות בעלת צוות ניהול מנצח, אלא גם בזיהוי והימנעות מחברת השקעות שצוות הניהול שלה לא עומד בסטנדרטים המינימליים להצלחה.

iintoo – צוות ניהול יחיד במינו בישראל

רשת ההשקעות החברתיות של iintoo היא לא חברת השקעות הנדל”ן היחידה בישראל, אך היא לבטח מציעה את הסטנדרטים הגבוהים ביותר, ולא רק בקנה מידה ישראלי. בתוך סל הסטנדרטים המוטמעים בפעילותה של iintoo , תופס צוות הניהול נתח מרכזי וחשוב בגיבוש האסטרטגיה העסקית של הרשת, בניהול השוטף של פעילות הרשת, בבחינה, בחירה וגיבוש השקעות במסגרת וועדת ההשקעות העליונה של iintoo ובניהול הקשר הפורה של החברה עם גורמים חיצוניים ושותפים אסטרטגיים, בראשם Meridian Capital, ספק האשראי הגדול בשוק הנדל”ן בארה”ב.

בצוות הניהול של iintoo תוכלו למצוא את כל מגוון יכולות הניהול והיכולות המקצועיות הנדרשות לשמירה על כספי משקיעי הרשת, הכוונתם להשקעות הנדל”ן האטרקטיביות ביותר ושמירה על רמת ביצועים גבוהה ויוצאת דופן, על פי הסטנדרטים הבינלאומיים הגבוהים ביותר.

מידע מורחב על צוות הניהול של iintoo , לרבות פרופיל אישי ומקצועי של כל אחד ממנהלי הרשת, תוכלו למצוא באתר הרשת:

דב קוטלר, יו”ר iintoo

יו”ר רשת ההשקעות החברתיות בנדל”ן של iintoo ויו”ר וועדת ההשקעות העליונה לבחינה ובחירת השקעות, בעל 35 שנות ניסיון במגזר הפיננסי, לשעבר מנכ”ל ישראכרט, ויזה כאל ובנק איגוד.

 

ערן רוט, מנכ”ל גלובלי iintoo

ניהול כלל פעילות iintoo בישראל ובעולם, בעל 20 שנות ניסיון ביזמות עסקית ונדל”ן, ברשימת 40 המנכ”לים הצעירים המבטיחים בישראל על פי מגזין G של גלובס ומגזין Forbes ישראל.

 

איל בן דוד, מנכ”ל iintoo ישראל

בעל ניסיון של למעלה מ- 18 שנה בתפקידי מפתח פיננסיים בתאגידי נדל”ן ותשתיות, ובחברות ציבוריות מהגדולות במשק.

 

קרין גז קיש, סמנכ”לית שיווק

אחראית על בנייה, הטמעה וניהול אסטרטגיית השיווק הגלובלית והנכסים הדיגיטאליים של iintoo , ועל פיתוח הפלטפורמה המסחרית של החברה, בעלת ניסיון כמנהלת שיווק בקרן השקעות מובילה.

 

ג’יימס פרלין, יועץ משפטי ראשי

ניהול כלל הפעילות המשפטית המקומית והגלובלית של iintoo , מוביל את תהליכי הגיבוש של המעטפת המשפטית ההרמטית בהשקעות הרשת, בעל ניסיון רב כעו”ד ויועץ משפטי בכיר.

 

דודי לזר, סמנכ”ל פיתוח עסקי

אחראי על פעילות הפיתוח העסקי ב- iintoo , בעל ניסיון של למעלה מ- 18 שנה בייזום וניהול פרויקטים בעולם הנדל”ן, ובתפקידי ניהול בגופים פיננסיים מובילים.

 

גור ג׳ף הולצמן, מנהל כללי iintoo ארה”ב

הקמה וניהול סניף iintoo ארה”ב – ניהול פיתוח עסקי, קשרי משקיעים, מכירות, יח”צ ושיווק מקומי, בעל 20 שנות ניסיון בתפקידי ניהול בכירים בחברות גלובליות מובילות.

 


הזדמנויות ההשקעה שפתוחות לך

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • השקעה מינימלית

  $35,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • השקעה מינימלית

  $50,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים


הצטרפו לקהילה הגלובלית של iintoo

עשינו את זה קל להתחבר עם משקיעים כמוכם, כך שתוכלו ליהנות מעושר של דעות וחוויות השקעה בנדל"ן - בשקיפות מירבית. הצטרפו היום והתחילו לשתף, ללמוד ולהשקיע עם מיטב המוחות.

התחילו עכשיו

הפרסום לעיל הינו בגדר פרסום כללי כאמור בסעיף 15(א)(א)(4) לחוק ניירות ערך “החוק” וככזה אינו מהווה הצעה לציבור. הצעה ומכירה של ניירות ערך על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות למשקיעים בישראל, שלא על פי תשקיף, מוגבלת ל- 35 משקיעים או למשקיעים המנויים בתוספת הראשונה לחוק (משקיעים כשירים). ככל שתעשה הצעה ו/או מכירה לציבור על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות היא תיעשה על פי תשקיף שיקבל את היתר הרשות.

חברת Meridian Capital אינה אחראית לתנאי ו/או לביצועי כל השקעה המוצעת על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות.

© 2022 iintoo Investments Ltd. All Rights Reserved.