סן פרנסיסקו – השקעות נדל”ן בארה”ב – סקירת עיר

סן פרנסיסקו – השקעות נדל”ן בארה”ב – סקירת עיר

July 18, 2016
360

אם אי פעם ביקרתם בארה”ב כתיירים, סביר להניח שביקרתם גם בסן פרנסיסקו, או לפחות חשבתם על האפשרות הזאת ברצינות. קירבתה להוליווד, בירת הקולנוע העולמית, ומאפייניה הציוריים והטופוגרפיים, הפכו את סן פרנסיסקו לאחת הערים המפורסמות בעולם, ולאחד מיעדי התיירות האטרקטיביים ביותר בארה”ב ובעולם כולו. העיר ממוקמת על רכס גבעות מעל מפרץ סן פרנסיסקו על שפת האוקיינוס השקט בדרום מערב ארה”ב, ומתפקדת כמרכז התרבותי, המסחרי והפיננסי של צפון קליפורניה.

מפת הנדל”ן של העיר מגלה שילוב יוצא דופן של רחובות ציוריים ומלאי אמנות ומסורת, לצד מתחמי עסקים ובילוי מודרניים ואזורים משפחתיים שלווים קלאסיים. בעיר ניתן למצוא בתים ויקטוריאנים ואדווארדינים עתיקים, בניינים משותפים נמוכים, דופלקסים, רבי קומות למגורים, שכונות יוקרה עם בתים פרטיים ובנייני דירות Condos חדשים. בעיר חיים כ-850,000 תושבים, זוגות צעירים, משפחות מבוססות, מהגרים, אנשי הייטק הממלאים את ה-Silicon Valley, וכן נוכחות עניפה של הקהילה הגאה.

מזה 30 שנה, חווה סן פרנסיסקו עלייה חדה במחירי הנדל”ן, למעט ירידה קלה של 10% בשנת 2002 לאחר התפוצצות בועת הטכנולוגיה, וירידה נוספת של 27% בין השנים 2008-2011 בעקבות התפוצצות בועת הנדל”ן ומשבר הסאבפריים. במהלך 30 השנים הללו, עלו מחירי הנדל”ן בעיר בכ-300% במצטבר, ומתוכם 65%-75% במהלך 5 השנים האחרונות בלבד. כיום, יולי 2016, רושם השוק שיא חדש עם מחיר חציוני של כ-$1.4 מיליון לבית פרטי, ו-$1.1 מיליון לדירת Condo.

בנקודת הזמן הזאת, ובהתאם לנתוני מלאי הדירות, התפוסה, רמות השכירות והערכות המחיר הרשמיות, נראה כי שוק הנדל”ן של סן פרנסיסקו הגיע למצב של רווייה. יחד עם זאת, על פי הסקר השנתי של PWC הסוקר את סוכנויות הנדל”ן המובילות בארה”ב, סן פרנסיסקו עדיין נחשבת לאחד מעשרת יעדי ההשקעה האטרקטיביים ביותר בארה”ב, עם המלצת קניה של 43% מהנשאלים, לעומת המלצת מכירה של 17% מהנשאלים בלבד. תבנית הצמיחה של השוק המקומי בעשורים האחרונים מצביעה על כך, שגם אם השוק יורד, הירידה צפויה להיות קצרה ומינורית, ולאחריה יטפס השוק לשיא חדש וגבוה יותר.

השכונות הבולטות בסן פרנסיסקו

The Mission

שכונה וותיקה וציורית, עמוסה במסעדות אתניות וחיי לילה עשירים ותוססים, ובה מתגוררים אמנים, היפסטרים, משפחות צעירות ומבוססות, עובדי הייטק ונציגות נאה של חברי הקהילה הגאה. באזור זה ניתן למצוא את המבנים העתיקים ביותר של סן פרנסיסקו, מבנים פרטיים, מסחריים ותעשייתיים בעיצוב ויקטוריאני קלאסי, ובהם מבנה אחד ברחוב המפשייר, העומד על תילו מאז 1266. אזור זה נהנה מפעילות פיתוח ערה הכוללת פרויקטים גדולים ובינוניים באזורים המרכזיים, וכן פרויקטי חידוש ושיפוץ ברחובות הציוריים של השכונה. שיעור שוכרי הדירות בשכונה, גבוה מהממוצע העירוני ועומד על כ-70% לעומת ממוצע עירוני של 64%.

מחיר חציוני של דירה: 1,017,685$ | מחיר ממוצע של דירה להשכרה: 2,545$

The Marina

לטוב ולרע, אזור זה הממוקם על קו המים של המפרץ, נתפס כביתם של היאפים בסן פרנסיסקו. מסדרונות שופינג, מסעדות סושי יוקרתיות, בוטיקים לתינוקות ואחת משלושת חנויות אפל הממוקמות בעיר. השכונה מתאפיינת בתנועה תוססת של תיירים וקונים ונחשבת למקום עם התצפית הטובה ביותר לגשר הזהב. המגורים בשכונה זו נחשבים ליקרים יותר, הן לשוכרים והן לקונים, אך זהו בדיוק המקום לאנשים שרוצים להיות מוקפים באנשים מצליחים, יפים וצעירים.

מחיר חציוני של דירה: 1,991,266$ | מחיר ממוצע של דירה להשכרה: 2,889$

Pacific Heights

אחת השכונות העשירות של סן פרנסיסקו, ובה ניתן למצוא אנשים ידועי שם לרבות אומנים, מנכ”לים של תאגידי ענק בינלאומיים, פוליטיקאים לשעבר ועוד. השכונה עולה צפונה מאזור המרינה, עד לגובה של 110 מטר מעל פני הים. קו הגובה של השכונה הופך אותה לנקודת תצפית מושלמת על אזור המפרץ וגשר הזהב ומעניק לה מאפיינים מיקרו-אקלימיים ייחודיים, עם טמפרטורות מעט יותר נמוכות, וכמעט ללא ערפל, אחד מסימני ההיכר של סן פרנסיסקו. Lower Pacific Heights הוא אזור חדש ומתפתח בחלקה המערבי של השכונה, וזוכה לפופולאריות גבוהה בקרב אנשי תיווך ונדל”ן בעיר.

מחיר חציוני של דירה: 5,223,188$ | מחיר ממוצע של דירה להשכרה: 3,361$

Noe Valley

שכונה שטופת שמש, שקטה ושלווה, מאוכלסת בעיקר על ידי משפחות וזוגות צעירים עם ילדים. בעבר, נחשבה לשכונה מנומנמת, אם כי בשנים האחרונות ניתן לזהות בה תהליך אגרסיבי של פיתוח והתחדשות, שהוביל לעלייה משמעותית במחירי הנדל”ן באזור. השכונה בעיקרה היא שכונת מגורים קלאסית בעלת שתי רצועות מסחריות בולטות, בהן ניתן למצוא פעילות קמעונאית עניפה, בתי קפה ומסעדות.

מחיר חציוני של דירה: 1,494,839$ | מחיר ממוצע של דירה להשכרה: 3,039$

North Beach

ממוקמת באזור הצפון מזרחי של העיר, אזור חיי הלילה המרכזי של סן פרנסיסקו וכן שכונת מגורים המאוכלסת בעיקרה על ידי תמהיל של צעירים עירוניים, משפחות מבוססות ומהגרים סיניים. הנוף העירוני בשכונה מבוסס על בתי דירות, דופלקסים ובתים ויקטוריאנים עוד משנות ה-20 של המאה הקודמת. העיר סמוכה לקו החוף ממזרח, ומוקפת על ידי שכונת Russian Hill היוקרתית, המתחם הפיננסי, ברודווי, צ’יינה טאון ועוד.

מחיר חציוני של דירה: 1,025,113$ | מחיר ממוצע של דירה להשכרה: 2,417$

10 דברים שלא ידעתם על סן פרנסיסקו:

 1. ברחבי העיר פזורים 70 מרכזים ציבוריים בבעלות פרטית, אליהם ניתן להגיע כדי לעבוד, לקרוא, לכתוב, לראות אנשים אחרים או פשוט לבלות זמן חופשי.
 2. רחובות העיר מלאים ביצירות אמנות רחוב לרבות ציורי קיר, מדרגות פסיפס, ברזי כיבוי עשויים זהב, פסלי שעוני שמש ועוד.
 3. סן פרנסיסקו אוהבת בעלי חיים, ובמספר פארקים תוכלו למצוא מכונות ממכר אוטומטיות למזון לחתולים וכלבים, וכן בית קברות לבעלי חיים, הממוקם באזור Presidio.
 4. הרחובות התלולים המפורסמים של סן פרנסיסקו הם סימן היכר ידוע של העיר, ורחוב Filbert הוא התלול ביותר עם שיפוע של 31.5 מעלות.
 5. בשנת 1901, הוציאה העיר את הקבורה מחוץ לחוק. מרבית בתי הקברות ממוקמים ב Colma, קליפורניה, ובאזור זה גבוה מספר המתים פי 1,000 ממספר האנשים החיים.
 6. השכונות Marina, Mission Bay ו Hunters Point הוקמו על מזבלות עירוניות (בדומה לחירייה).
 7. הקרוניות החשמליות, המשמשות לתחבורה ציבורית בעיר, הן למעשה מיצגים היסטוריים, והם המיצגים ההיסטוריים היחידים בעיר שעדיין יכולים לנוע.
 8. בבהלת הזהב של 1848, הגיעו אל העיר אלפי מחפשי זהב על גבי מאות ספינות, שננטשו במפרץ וכיום קבורות ברובן מתחת למתחם העסקים של העיר.
 9. עוגיות המזל הסיניות הומצאו על ידי תושב יפני של סן פרנסיסקו. גם תהילתו של האייריש קופי, מקורה בעיר.
 10. את ההופעה האחרונה שלה, ערכה להקת החיפושיות בסן פרנסיסקו באוגוסט 1966.

מעוניינים לשמוע עוד על ההשקעות שלנו? הצטרפו עוד היום, ללא עלות וללא התחייבות למאגר הלקוחות שלנו.

מידע נוסף על: השקעות נדל”ן בארה”ב


הזדמנויות ההשקעה שפתוחות לך

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • השקעה מינימלית

  $35,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • השקעה מינימלית

  $50,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים


הצטרפו לקהילה הגלובלית של iintoo

עשינו את זה קל להתחבר עם משקיעים כמוכם, כך שתוכלו ליהנות מעושר של דעות וחוויות השקעה בנדל"ן - בשקיפות מירבית. הצטרפו היום והתחילו לשתף, ללמוד ולהשקיע עם מיטב המוחות.

התחילו עכשיו

הפרסום לעיל הינו בגדר פרסום כללי כאמור בסעיף 15(א)(א)(4) לחוק ניירות ערך “החוק” וככזה אינו מהווה הצעה לציבור. הצעה ומכירה של ניירות ערך על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות למשקיעים בישראל, שלא על פי תשקיף, מוגבלת ל- 35 משקיעים או למשקיעים המנויים בתוספת הראשונה לחוק (משקיעים כשירים). ככל שתעשה הצעה ו/או מכירה לציבור על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות היא תיעשה על פי תשקיף שיקבל את היתר הרשות.

חברת Meridian Capital אינה אחראית לתנאי ו/או לביצועי כל השקעה המוצעת על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות.

© 2022 iintoo Investments Ltd. All Rights Reserved.