השקעות נדל”ן בארה”ב: מהו הסוג שהכי יתאים לך?

השקעות נדל”ן בארה”ב: מהו הסוג שהכי יתאים לך?

July 14, 2016
170

רגע לפני שאתם משקיעים ברכישת נדל”ן בארה”ב, כדאי שתכירו מהם סוגי ההשקעות העומדים בפניכם, על מנת שתבחרו את זו שתשרת הכי טוב את האינטרסים והיכולות הכלכליות שלכם.

בשנים האחרונות, עם הורדת הריבית במשק לאפס, רבים התחילו לחפש אפיקי השקעה חדשים שיספקו תשואה לכסף, כאשר אחת הדרכים המועדפות היא השקעה בנדל”ן בעולם, בפרט בארה”ב. כדי לעזור לכם להחליט מה לעשות עם הכסף שלכם, הכירו מספר דרכים פופולריות להשקיע בנדל”ן בארה”ב.

רכישת נכס וגביית דמי שכירות – בדומה להשקעה בנכסים בישראל, גם בארה”ב יש אפשרות לרכוש נכס (בית, חנות וכדומה) במחיר אטרקטיבי ולגבות עליו דמי שכירות חודשים. היתרון של השקעות נדל”ן בארה”ב הוא בכך שגם אם אין ברשותכם את כל הסכום לרכישה, ניתן לשלם את המשכנתא בעזרת דמי השכירות, כך שלאחר מספר שנים יש בבעלותכם נכס, ודמי השכירות הופכים להיות רווח נקי, לא כל שכן אם אתם בוחרים למכור את הנכס בעלות הגבוהה מזו שרכשתם. עם זאת, החיסרון הגדול הוא המרחק של ישראל מארה”ב, דבר המקשה מאוד על טיפול שוטף בנכס, לרבות תקלות, בקרה על שמירת הנכס וסוגיות גבייה או החלפת דיירים. מאחר ומרכיב ההוצאות הנו קריטי בחישוב התשואה שתתקבל מהנכס, חשוב לקחת בחשבון הוצאות בלתי צפויות, עלויות שוטפות לניהול הנכס ואף את עלות הנסיעות לחו”ל.

פליפ (Fix and Flips) –  “סיבוב” נדלנ”י שאמור למעשה לספק לכם אקזיט מהיר מרכישת הנכס. המטרה היא לקנות נכס בארה”ב, בעדיפות לנכס במחיר נמוך ממחירי השוק, לשפץ אותו מהיסוד, ובתוך שנה קלנדרית למכור אותו ברווח. כדי לצאת בסופו של דבר עם תשואה, יש לקחת בחשבון לא רק את עלות הנכס, אלא גם את כל העלויות הנלוות שיש לשלם בעת רכישה ולאחריה, לדוגמא: עלות השיפוץ, הלוואות, מסים, דמי תיווך עתידיים וכדומה.

החיסרון בשיטת “פליפ” הוא בכך שיש הרבה מאוד לוגיסטיקה, וכדי שהדברים יתנהלו על הצד הטוב ביותר עליכם להיות בקרבת הנכס או לשכור קבלן מקומי שינהל זאת עבורכם, על מנת שהדברים יתקדמו בקצב ובאיכות הרצויה. שימו לב, קצב הביצוע הוא מרכיב קריטי בתשואה שתתקבל בסופו של דבר וכל עיכוב מיותר עלול לפגוע בה. בנוסף, חשוב מאוד להכיר מראש את האזור שבו הנכס נמצא ולדעת עד כמה הוא איכותי ומבוקש, כדי שבסופו של התהליך תצליחו למכור אותו בקלות ולא תתקעו עם נכס משופץ בשכונה שאנשים לא רוצים לגור בה.

קרנות ריט להשקעות בנדל”ן (REIT) – קרנות המופעלות על ידי חברות ציבוריות שתכליתן הוא השקעה בנדל”ן מניב, כאשר ההשקעה בקרנות אלה נעשית בצורה דומה לרכישת מניות או קרן נאמנות. במסגרת הפעילות, קרנות ריט רוכשות נדל”ן מסוגים שונים, כגון: משרדים, מרכזים מסחריים, מחסנים, בנייני מגורים, מלונות וכדומה, ומנהלות בפועל את הנכס, כולל גביית דמי שכירות.

קרנות אלה מקבלות הטבות מס שונות מהמדינה ובתמורה מחויבות להעניק 90% מרווחיהן כדיבדנד למשקיעים. שיטת השקעה זו היא קלה עבור משקיע פרטי מכיוון שאנשי הקרן הם אלו שמבצעים הערכות וחישוב סיכונים והן גם מי שמנהלות בפועל את הנכס. עם זאת, החיסרון הוא בכך שמדובר בסוג השקעה הדומה בתנודותיו לשוק המניות, כך שהערך יכול לעלות ולרדת במהירות ומושפע משינויים עולמים, ולכן סוג השקעה שכזה מתאים בעיקר למי שאינו נבהל מירידות שערים ומתנודות השוק.

מימון המונים – מימון (גיוס) המונים לרכישת השקעות נדל”ן בארה”ב החל לתפוס תאוצה בשנת 2012, בעקבות ה- Jobs Act (Jumpstart Our Business Startups Act). חוק המאפשר תמיכה בעסקים קטנים דרך מימון המונים. השפעת החוק על שוק הנדל”ן הייתה מידית. החוק מאפשר ליזמים לגייס דרך הציבור חלק מההון האישי הנדרש לממן את המיזמים שלהם. הרעיון שעומד מאחורי שיטת ההשקעה הזו הוא לאפשר להרבה משקיעים קטנים לממן ביחד את רכישת הנכס למטרת השקעה. בצורה כזו, כל מי שמעוניין לגוון את תיק השקעות הנדל”ן שלו בארה”ב עם חלופה ראויה יכול לבחור בפרויקט, להשקיע סכום מינימלי של כ- $25,000, כאשר במקרה של נכס מניב צפויה הכנסה מדמי השכירות בכל רבעון, ובכל מקרה, כעבור כ 18-36 חודשים צפוי הנכס להימכר ע”פ שוויו החדש.

במידה והההשקעות מסוג זה מגוייסות ומנוהלות ע”י גוף מקצועי ומנוסה, מודל זה מקנה מגוון יתרונות למשקיע הפרטי, כגון: גישה למידע עשיר בתחום הנדל”ן, גישה למגוון השקעות נדל”ן בארה”ב שנבחנו ע”י מומחים, כניסה להשקעה בהתאם לבחירת המשקיע בסכומים נמוכים יחסית של החל מ- 100,000 ש”ח, גידור הסיכון באמצעות מנגנונים משפטיים מובנים במתווה העסקה תוך מקסום התשואה, ליווי מא-ת לאורך חיי ההשקעה ועוד.

Iintoo – רשת חברתית להשקעות נדל”ן – חברת iintoo לקחה את אלטרנטיבת מימון ההמונים להשקעות נדל”ן כמה צעדים קדימה ושילבה אותו עם רשת חברתית המקנה למשקיע את יתרונות מימון ההמונים לצד חוויה אישית וחברתית חדשנית המאפשרת למשקיע ללמוד ולהעמיק בעולם ההשקעות בנדל”ן.

iintoo מורכבת מאנשים עם שנים של ניסיון בנדל”ן, משפט, מימון וגיוס כספים ואנו עומדים בגאווה מאחורי המוניטין שלנו. בנוסף, בiintoo מאמינים גם בטכנולוגיה וביכולת שלה, תמיד, לשפר ולהפוך חווית המשתמש לטובה ואישית יותר. דרך הפלטפורמה של iintoo, משקיעים יכולים ליהנות מחוכמת ההמונים, להתייעץ עם משקיעים מנוסים ואף להפוך למנטורים של השקעות בעצמם. דרך הפלטפורמה משקיעים מקבלים מידע על השקעות חדשות בזמן אמיתי, על מצב חשבונם ועל הסטטוס של ההשקעות שלם ועוד מגוון פעילויות.

 


הזדמנויות ההשקעה שפתוחות לך

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • השקעה מינימלית

  $35,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • השקעה מינימלית

  $50,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים


הצטרפו לקהילה הגלובלית של iintoo

עשינו את זה קל להתחבר עם משקיעים כמוכם, כך שתוכלו ליהנות מעושר של דעות וחוויות השקעה בנדל"ן - בשקיפות מירבית. הצטרפו היום והתחילו לשתף, ללמוד ולהשקיע עם מיטב המוחות.

התחילו עכשיו

הפרסום לעיל הינו בגדר פרסום כללי כאמור בסעיף 15(א)(א)(4) לחוק ניירות ערך “החוק” וככזה אינו מהווה הצעה לציבור. הצעה ומכירה של ניירות ערך על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות למשקיעים בישראל, שלא על פי תשקיף, מוגבלת ל- 35 משקיעים או למשקיעים המנויים בתוספת הראשונה לחוק (משקיעים כשירים). ככל שתעשה הצעה ו/או מכירה לציבור על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות היא תיעשה על פי תשקיף שיקבל את היתר הרשות.

חברת Meridian Capital אינה אחראית לתנאי ו/או לביצועי כל השקעה המוצעת על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות.

© 2022 iintoo Investments Ltd. All Rights Reserved.