השקעות נדלן בניו יורק: מצאו הזדמנויות לנדלן מניב

השקעות נדלן בניו יורק: מצאו הזדמנויות לנדלן מניב

June 14, 2016
704

מי לא מכיר את ניו יורק (New York City), העיר שזכתה לכינוי המפורסם The Big Apple? ניו יורק סיטי היא העיר המאוכלסת ביותר בארצות הברית, ומורכבת מחמישה רבעים – מנהטן, ברוקלין, ברונקס, קווינס וסטטן איילנד. היא מהווה מרכז כלכלי מהמובילים בעולם, ומוגדרת כעיר גלובלית (Global City) – עיר בעלת השפעה ישירה ומוחשית על הזירה הבינלאומית. ניו יורק משופעת במשקיעים מכל העולם, כאשר גם המשקיעים הישראלים מודעים היטב לפוטנציאל העסקי שלה כאשר מאז המשבר הפיננסי בשנת 2008 ועד סוף שנת 2015 היקף הפעילות של השקעות נדלן בניו יורק מטעם משקיעים ישראלים בעיר היה כ- 6 מיליארד דולר (TheMarker 2015).

חברת iintoo, מספקת מגוון השקעות נדל”ן בניו יורק. צרו קשר והירשמו לקבלת הצעות ומידע נוסף. מוזמנים גם לצפות בסרטון הבא:

נדל”ן בניו יורק – מדוע להשקיע?

ניו יורק היא אחת הערים הרב גוניות בעולם מבחינת מאפייני האוכלוסייה שלה. היא משמשת בית למעל 8.2 מיליון תושבים ממוצאים שונים ביניהם היספנים, אפרו-אמריקאים, לבנים, אמריקנים-ילידים (Native American) אסייתים וכמובן יהודים. במפקד האוכלוסין שנעשה בשנת 2010 נמצא כי ההגירה החיובית לעיר עולה על ההגירה השלילית, והאוכלוסייה בה מהווה כ-40% מאוכלוסיית מדינת ניו יורק, אשר הסיטי שוכנת בחלקה הצפון מזרחי של המדינה.

שוק הנדל”ן בניו-יורק מאופיין על ידי ביקוש העולה וגדל לדירות בעיר, כשהיצע, מצדו השני, קטן. הביקוש העולה לדירות הוא תוצר של כמה משתנים בשוק המקומי והגלובלי: ריביות נמוכות, תנאי משכנתא נוחים יחסית, כלכלה יציבה, חוסר יציבות בבורסות ההופכות השקעה בנדל”ן לבטוחה יותר בהשוואה להשקעה בשוק נירות הערך, הגירה של ביבי בומרס (baby boomers) – בני 50-70, המחפשים לחזור לעיר וליהנות ממה שיש לה להציע, ומשקיעים זרים הרוכשים ומשקיעים בנדל”ן בעיר כשבשונה מהשנים שלפני המשבר (לפני 2008) השקעתם היא ישירה ולא דרך קרנות גידור או אפיקים עקיפים.

השקעות נדלן בניו יורק – הכירו את הרובעים השונים

לפניכם סקירה של הרבעים שהופכים את “התפוח הגדול” למה שהיא – עיר תוססת וצבעונית שפותחת אינסוף הזדמנויות ייחודיות להשקעות בזכות שכונות בעלות מאפיינים ייחודים מבחינת הזדמנויות נדל”ן, אוכלוסיה ואפשרויות עבודה, פנאי ותרבות.

ברוקלין

הרבע המאוכלס ביותר בעיר הוא ביתן של מגוון אוכלוסיות ומהווה מרכז תרבותי רב גוני ואזור נדל”ני מזמין במיוחד לכל מי שחושב על השקעות נדלן בניו יורק. האוכלוסייה המתגוררת ברבע הצבעוני מאופיינת, לרוב, ברוכשי דירה ראשונה ושוכרים לזמן ארוך. ברוקלין מהווה בית ליוצרים, אמנים ומרכזים תרבותיים ייחודים כגון BRIC. בין האתרים המפורסמים בברוקלין תמצאו את פארק השעשועים המפורסם קוני איילנד (Coney Island), האקדמיה למוסיקה של ברוקלין ומוזיאון ברוקלין. ברבע תמצאו גם את מרכז Downtown Brooklyn – מרכז העסקים השלישי בגודלו בעיר אשר בסמוך לו נמצאים בתי משפט, מוסדות להשכלה גבוהה ומוזיאונים. אך גם אזור הדאונטאון לא מתאפיין בגוון אחד. לצד מגדלי העסקים ניתן למצוא הזדמנויות נדל”ן כגון לופטים למגורים ונדל”ן מסחרי מעניין.

ברוקלין מורכבת משכונות בעלות מאפיינים שונים כגון שכונת וויליאמסבורג (Williamsburg) השוכנת כ- 4 דקות ממנהטן והופכת להיות גן עדן למשפחות ומבוגרים ו-Prospect-Lefferts Gardens המאופיינת ב-Single Houses, שכנות טובה ואוכלוסיה ממעמד סוציו-אקונומי גבוה. הרבע מתחבר לאי מנהטן באמצעות שני גשרים – גשר ברוקלין המפורסם (Brooklyn Bridge) וגשר מנהטן – ויש באזור גישה נוחה באמצעות תחבורה ציבורית לשאר חלקי העיר.

ברוקלין – מחיר חציוני של דירה: 565,407$ | מחיר חציוני של דירה להשכרה: 1,677$

בחמש שנים האחרונות מחירי הדירות עלו ב-21.76%, כשבשנה האחרונה מחירי הדירות עלו ב-7.39%.

מנהטן

בסקר שפורסם על ידי pwc העוסק מגמות עתידיות בתחום הנדל”ן בארה”ב ובקנדה בשנת 2016 נכנס רבע מנהטן בניו יורק, פעם נוספת, לרשימה המציינת את 20 השווקים המובילים בתחום הנדל”ן. הסקר מציין כי למרות שהרבע מציע נכסים יקרים יחסית הוא עדיין נתפס, בזכות המאפיינים הייחודים שלו, כמרכז עסקים אטרקטיבי למשקיעים שיכולים לעמוד במחירים הגבוהים ואינם מחפשים הזדמנויות השקעה באזורים אחרים. מנהטן, הלב הפועם של המטרופולין, הינו הרובע המפורסם ביותר של העיר ואחד המקומות הנחשבים ביותר בכל הנוגע להשקעות נדל”ן, מגורים, אומנות ותרבות. הרבע הנחשק מהווה בית לכ- 1.6 מיליון תושבים והאטרקטיביות שלו אינה מפתיעה – הוא נחשב לליבה הפיננסי של ארצות הברית.

אזור המידטאון (Midtown Manhattan) הוא מרכז העסקים הגדול ביותר בארה”ב ובו ממוקמים ה- MOMA, הספרייה הציבורית בניו יורק, המדיסון סקוור גארדן, בניין קרייזלר, אזור התיאטראות של כיכר טיימס ועוד. כמו כן במנהטן שוכנים המשרדים הראשיים של 7 משרדי הפרסום הגדולים בעולם, 5 קרנות הסחר בניירות ערך הגדולות בארה”ב והבורסה לניירות ערך של ניו יורק.

אך מנהטן הוא הרבה יותר מרבע עסקים. הרבע המשופע בפעילות תרבותית, קולינארית ואומנותית מושך אליו אנשים מרתקים מכל העולם וצעירים מכל ארצות הברית. המגוון הרחב של האנשים הביא להיווצרות שכונות השונות זו מזו. אזור ה- DownTown לדוגמא, החל לשנות פניו כאשר תהליכים דמוגרפיים שהשפיעו על כלל ארצות הברית יצרו הגירה חיובית של צעירים. היום אזור זה נתפס כאזור מתפתח וגדל המושך אליו אוכלוסיה משכילה בזכות צפי ל- 40,000 מקומות עבודה חדשים עד שנת 2019, מעבר של חברות מדיה ועסקים קמעונאים לאזור בעקבות מחירי שכירות נמוכים יחסית לשאר מנהטן (לדוגמא פתיחתו של Brookfield Place) ומגוון אפשרויות תחבורה נוחות.

שכונות נוספות שיכולות לשמש יעד למגורים ולהשקעות נדל”ן הן West Village  ו-Greenwich Village שהיוו מרכז תרבותי שוקק בשנות השישים של המאה העשרים. היום שכונות אלה מתאפיינות באוכלוסיה מעניינת המורכבת ממשפחות וצעירים שחיים לצד סלבריטיס, מובילי דעת קהל ועובדי וול-סטריט או אזור ה – Upper West Side שנחשב לאזור מגורים נחשק לכל מי שמעוניין להיות ניו יורקר בנשמה.

אחת השכונות המפורסמות במנהטן היא הארלם, ששמה מעורר אצל רוב האנשים אסוציאציות של פשע וסרטי כנופיות. אך פעולותיו של רודי ג’וליאני ראש העיר המפורסם של ניו יורק הביאו לירידה דרמתית בפשע באזור והפכו גם את השכונה המפורסמת לאזור שעם השנים הופך לאטרקטיבי יותר למגורים והשקעות. השכונה עברה תהפוכות גם מבחינה נדל”נית כאשר בשנים המאוחרות של המאה הקודמת חוותה בנייה מאסיבית של מגדלים ובניינים ששינו את אופיה הנדל”ני והפכו אותה למגוונת יותר מבחינת אפשרויות מגורים. אין ספק, מנהטן מככבת גם היא בנושא של השקעות נדלן בניו יורק.

מנהטן – מחיר חציוני של דירה: 1,137,500$ | מחיר חציוני של דירה להשכרה: 3,415$

קווינס

הרבע הגדול מבין חמשת הרבעים בניו-יורק מהווה בית לכ- 2.3 מליון תושבים וממוקם בחלק המערבי של לונג-איילנד ( Long Island). הרבע בו נמצא שדה התעופה הבינלאומי JFK מציע אפשרויות מגורים בעלות מאפיינים שונים – ממגורים בעלי מאפיינים עירוניים ועד לרחובות בעלי אופי פריפריאלי המנוקדים בשורות של עצים ירוקים. אחד המאפיינים העיקריים של תושבי הרבע הוא מקום העבודה שלהם – רובם קמים כל בוקר ונוסעים לעבוד במנהטן. דבר זה המתאפשר לאור העובדה שלרשות תושבי קווינס עומד מערך משוכלל של תחבורה ציבורית בדמות 12 קווים של הרכבת התחתית המפורסמת (The Subway). בנוסף, הרבע שהוקם בסוף המאה ה- 19 מעמיד לרשות התושבים והמבקרים בתי עסק בעלי ניחוח מקומי ייחודי ומגוון של אטרקציות כגון חופי ים המתאימים לגלישה, שלוחת PS1 של מוזיאון ה- MOMA ואת מוזיאון קווינס המחודש.

קווינס – מחיר חציוני של דירה: 457,623$ | מחיר חציוני של דירה להשכרה: 1,832$

בחמש שנים האחרונות מחירי הדירות עלו ב-14.46%, כשבשנה האחרונה מחירי הדירות עלו ב-5.93%.

ברונקס

הברונקס משמש בית לכ- 1.4 מליון תושבים, נמצא ממש מעל מנהטן ונחלק על ידי נהר הברונקס לשני אזורים עיקריים – מערב ברונקס העירוני ומזרח ברונקס המאופיין בשכונות בעלות אופי פריפריאלי ונינוח. שני האזורים מציעים לתושבים ומשקיעי נדל”ן מספר אזורים בעלי מאפיינים מובהקים ומעניינים – במערב הרבע תוכלו למצוא, למשל, את שכונת ריבנדייל (Riverdale) בעלת היצע רחב של אופציות למגורים – מ- Single House עם נוף עוצר נשימה לנהר לצד דירות סטודיו אורבניות. ריבנדייל נחשבת לשכונה פופולארית בקרב משפחות וצעירים המחפשים אופציה אטרקטיבית מבחינת מחירים ואורח חיים נוח הכולל בתי ספר מצוינים, קרבה למנהטן, תחבורה ציבורית ושטחים ירוקים נרחבים. גם הצד המזרחי של הברונקס מציע מגוון שכונות מעניינות ביניהן Pelham Gardens בה ממוקמים שלושה בתי חולים המושכים לאזור תושבים מתחום הרפואה ושכונת Morris Park בה שוכנים הקולג’ לרפואה ע”ש אלברט איינשטיין ו- Bronx High School for the Visual Arts שהוא אחד מבתי הספר לאמנויות הטובים בעיר.

קווינס – מחיר חציוני של דירה: 289,612$ | מחיר חציוני של דירה להשכרה: 1,503$

בחמש שנים האחרונות מחירי הדירות עלו ב-4.5%, כשבשנה האחרונה מחירי הדירות עלו ב-2.92%.

השקעות נדלן בניו יורק

(Emerging trends in Real Estate. United State and Canada 2016 PWC)

10 עובדות מעניינות על ניו יורק

 1. ניו יורק נקראה בעבר ניו אמסטרדם ושימשה כעיר הבירה של ארה”ב בין השנים 1785-1790.
 2. הרכבת התחתית המפורסמת נקראית ה”סאבווי” נוסעת על מסילות באורך של 1,242 ק”מ, מחברת בין הרבעים השונים של העיר ומאפשרת לתושבים ולתיירים לנוע ממקום למקום במהירות ובצורה נוחה. כ-1.5 מיליארד נוסעים משתמשים בשירותי הרכבת בשנה.
 3. בניו יורק פועלים למעלה מ-120 מוסדות להשכלה גבוהה ביניהן אוניברסיטת קולומביה ואוניברסיטת ניו יורק.
 4. בעיר נמצאים כמה ממוסדות התרבות המובילים ביניהם ה-MOMA המוזיאון לאמנות מודרנית, מוזיאון המטרופוליטן, הגוגנהיים, מוזיאון וויטני לאמנות אמריקאית ועוד.
 5. הסנטרל פארק במנהטן, המפורסם מבין הפארקים בעיר, נפרש על פני 3.4 קמ”ר.
 6. אתרי התיירות העיקריים בעיר הם כיכר טיימס, פסל החירות ובניין האומות המאוחדות. פסל החירות הוענק במתנה בשנת 1886, על ידי צרפת בכדי לציין 100 שנות עצמאות.
 7. בבנק הפדרלי של ניו יורק קיימת כספת הממוקמת כ-80 רגל מתחת לפני האדמה והיא מאחסנת זהב בשווי של 90 מיליארד דולרים (כ-25% מהזהב העולמי).
 8. גן החיות של הברונקס בניו יורק, הוא גן החיות העירוני המאכלס כ-4,000 בעלי חיים.
 9. מעל ל47% מתושבי העיר מעל גיל 5 דוברים בבית שפה שאינה אנגלית.
 10. כל אחד מתוך 21 ניו יורקרים הוא מיליונר :).

קראו עוד: השקעות נדל”ן בארה”ב
קראו עוד: השקעות נדלן בחול

מעוניינים לקבל פרטים נוספים על השקעות נדלן בניו יורק וברחבי ארצות הברית כולה? השאירו פרטים כאן באתר iintoo, המציגה את הרשת החברתית הגדולה ביותר להשקעות נדלן.


הזדמנויות ההשקעה שפתוחות לך

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • השקעה מינימלית

  $35,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • השקעה מינימלית

  $50,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים


הצטרפו לקהילה הגלובלית של iintoo

עשינו את זה קל להתחבר עם משקיעים כמוכם, כך שתוכלו ליהנות מעושר של דעות וחוויות השקעה בנדל"ן - בשקיפות מירבית. הצטרפו היום והתחילו לשתף, ללמוד ולהשקיע עם מיטב המוחות.

התחילו עכשיו

הפרסום לעיל הינו בגדר פרסום כללי כאמור בסעיף 15(א)(א)(4) לחוק ניירות ערך “החוק” וככזה אינו מהווה הצעה לציבור. הצעה ומכירה של ניירות ערך על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות למשקיעים בישראל, שלא על פי תשקיף, מוגבלת ל- 35 משקיעים או למשקיעים המנויים בתוספת הראשונה לחוק (משקיעים כשירים). ככל שתעשה הצעה ו/או מכירה לציבור על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות היא תיעשה על פי תשקיף שיקבל את היתר הרשות.

חברת Meridian Capital אינה אחראית לתנאי ו/או לביצועי כל השקעה המוצעת על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות.

© 2022 iintoo Investments Ltd. All Rights Reserved.