השקעות בטקסס: מקום החניה הטוב ביותר לכספכם ב-2017

השקעות בטקסס: מקום החניה הטוב ביותר לכספכם ב-2017

September 25, 2017
1,233

“נראה כי, שוק הנדל”ן של טקסס לא מתכוון לכבות את המבערים בקרוב… הוא רק הולך ומתחמם” – זאת המסקנה העולה מדו”ח הנדל”ן החצי שנתי של אגודת המתווכים של טקסס (Texas Association of Realtors), נכון למחצית הראשונה של 2017. על פי הדו”ח, המסקר את פעילות המתווכים במדינה, במהלך המחצית הראשונה של 2017 נמכרו 166,256 דירות בכל רחבי טקסס, 5.5% יותר מהתקופה המקבילה לשנת 2016. בנוסף, בתקופה המקבילה צמח המחיר החציוני ב-7.7% לרמה של $221,800 לדירה. לפניכם מאמר מקיף בנושא נדל”ן להשקעה בטקסס. רוצים לקבל מידע מיידי על השקעות קיימות בטקסס? השאירו פרטים כאן באתר.

להיכן שלא מביטים, מצביעים הנתונים הנפלטים מטבלאות האקסל של מומחי הנדל”ן, על שוק נדלן חזק ויציב, המתאפיין בעודף ביקוש משמעותי וקונסיסטנטי, וזאת למרות ומבלי להמעיט בערכה של צמיחת היצע הבתים המוצעים למכירה ב-4.2% באותה התקופה. את פער הביקוש החיובי ניתן לזהות גם בנתוני הביקוש ליחידות דיור עבור האוכלוסייה המתרחבת, אל מול מספר אישורי הבנייה ומספר יחידות הדיור החדשות. הגרף הבא מתאר את היחס בין כמות גידול האוכלוסייה בין השנים 2010-2015 לבין כמות היחידות החדשות שהתווספו לשוק ולהיתרי הבנייה שאושרו באותה תקופה. המשמעות היא שהתווספו רק 100 יח׳ דיור חדשות על כל 380 אנשים שנוספו לאוכלוסיה ובאופן דומה אושרו 100 יחידות לבנייה בלבד על כל 320 אנשים שהתווספו לאוכלוסייה באותן שנים.

אבל רגע… מה עם הוריקן הארווי שהציף חלקים נרחבים מיוסטון, בירת הנדל”ן הטקסנית? ובכן, מנקודת מבטו של אדם שאיבד את ביתו, אכן מדובר בקטסטרופה, אלא שמנקודת מבטם של משקיעי הנדל”ן ושל שוק הנדל”ן הטקסני בכלל ואזור יוסטון רבתי בפרט, מדובר בלא פחות מהזדמנות פז שמזכירה מאוד את סופת ההוריקן אליסון, שפגעה בעיר בשנת 2001 ויצרה הזדמנות שגם מוצתה היטב על ידי משקיעים זריזים וערניים באותה תקופה.

ההרס הנרחב שזרע הוריקן הארווי בכל כך הרבה נכסים, החל מבתים פרטיים, דרך מבני מולטיפמילי וכלה במשרדים ומתחמי מסחר, יצר למעשה קפיצת מדרגה פתאומית ברמת הביקוש לנכסים חדשים שיחליפו את הנכסים שנפגעו בסופה. התחושה המעורפלת וחסרת הוודאות שחשו משקיעים רבים מייד לאחר הסופה, הופכת חודש אחד לאחר מכן, להבנה כי מדובר בהזדמנות יוצאת דופן לכניסה להשקעות שיקום, בנייה מחדש ובנייה חדשה, בשוק שצפוי לחוות צמיחה מואצת כחלק מתהליך השיקום והחזרה לשגרה.

טקסס – כלכלה ודמוגרפיה מנצחות

אך מהו מקורה של צמיחת שוק הנדל”ן בטקסס, שזוכה לכינוי Housing Boom, ומהם הנתונים שמעידים יותר מכל על כך שמדובר בשוק שדרכו אל השיא עודנה פתוחה, ובצידה שלל הזדמנויות השקעה?

ובכן, 7 שנים אחורה מהיום, בשנת 2010, היוותה טקסס בית לקצת יותר מ-25 מיליון תושבים. 5 שנים לאחר מכן, אמצע 2015, צמח נתח האוכלוסייה של טקסס ב-0.4% ביחס לכלל אוכלוסיית ארה”ב, עם 27.5 מיליון תושבים, המהווים כ-8.5% מאוכלוסיית ארה”ב כולה. עוד שנה קדימה, ונכון לאמצע 2016, בטקסס מתגוררים כבר קרוב ל-28 מיליון תושבים.

גידול באוכלוסייה בטקסס

לכאורה, נתון דמוגרפי כללי שעשוי להוסיף עוד מנה של גאווה לפטריוטים במדינת הכוכב הבודד, אלא שזהו בדיוק חומר הבערה שמניע את עולם הנדל”ן – תנועת אוכלוסייה, או הגירה חיובית אינטנסיבית, שיוצרת פער חיובי בין ביקוש להיצע, פער שסגירתו דורשת תהליך ארוך טווח, שמתאפיין בעלייה יציבה וקבועה ברמת המחירים.

כאמור, מכלול הנתונים הקיימים על טקסס, מצביע על כלכלה בריאה שצועדת בכיוון הנכון, ונראה שגם את השינויים הדמוגרפיים החריגים שחוותה, הצליחה טקסס למנף לטובת צמיחה כלכלית, מן המרשימות בארה”ב בשנים האחרונות:

 • לו הייתה מדינה עצמאית, הייתה טקסס מדורגת במקום העשירי בעולם כולו מבחינת התוצר הלאומי הגולמי (GDP), לפני רוסיה, אוסטרליה, מקסיקו, ספרד, דרום קוריאה ומדינות רבות אחרות
 • בעשור שבין 2007 ועד 2017 לבדו, ייצרה טקסס כ- 2 מיליון מקומות עבודה חדשים, המשלימים את כוח העבודה השני בגודלו בארה”ב עם סך של 12.8 מיליון עובדים
 • במהלך 10 השנים 2006-2016, הציגה טקסס באופן רציף וקונסיסטנטי, שיעור אבטלה נמוך יותר מזה של ארה”ב, נתון המעיד על תפקידה החשוב כמדינה מובילה בתהליך היציאה מהמשבר האחרון של 2008

שיעור האבטלה בירידה

 • טקסס היא יצואנית המוצרים הגדולה ביותר מבין כלל מדינות ארה”ב, עם סך יצוא של 99 מיליארד דולר במחצית הראשונה של 2017, 15.8% מהיצוא האמריקני בכלל
 • ביתן של 50 חברות Fortune 500, הצליחה “מדינת הכוכב הבודד” בשנה השלישית ברציפות, לעקוף את קליפורניה בהיקף יצוא ההייטק עם סך יצוא של 6.3 מיליארד דולר לשנת 2015
 • כל 4 ערי המטרופולין הגדולות של טקסס – יוסטון, דאלאס, אוסטין וסאן אנטוניו – נכללות ברשימת עשרת הערים האמריקניות הטובות ביותר על פי דירוג פורבס לשנת 2016. אותן ערים מככבות באינדקס Market Watch ל-20 הערים הידידותיות ביותר לעסקים

טקסס – שוק הנדל”ן המוביל בארה”ב

נתוני מאקרו כאלה, אינם יכולים שלא להותיר את חותמם גם על שוק הנדל”ן, ואכן במחקר שפורסם בינואר 2017, בשיתוף פעולה בין המגזין הפיננסי פורבס (Forbes) ובין חברת המחקר Local market Monitor, שעוקבת אחרי מעל 300 שוקי נדל”ן ברחבי ארה”ב, הגיעה טקסס אל המקום הראשון מבין 20 שוקי הנדל”ן האטרקטיביים ביותר בארה”ב לשנת 2017 ומעבר לה.

מנתוני המחקר נמצא כי, המיתון ומשבר הדיור של 2008 לא פגע בטקסס באותה העוצמה כפי שנפגעו מדינות אחרות בארה”ב, מה שסייע לה לחזור לעצמה במהירות רבה יותר עם קצב מהיר יותר של יצירת מקומות עבודה חדשים, יותר מכל מדינה אחרת בארה”ב. מגזין פורבס מגדיר את טקסס כשוק נדל”ן בו תוכלו “להחנות את כספכם” (Park Your Money) עם מידה רבה של בטחון למהלך 2017 והשנים הקרובות.

חושבים כבר על נדל”ן להשקעה בטקסס? ובכן, על חוזקו של שוק הנדל”ן הטקסני ועל שמירת פער הביקוש החיובי במדינה, ניתן ללמוד גם מסדרת הנתונים הבאים, שמפרסמת NTREIS (North Texas Real Estate Information Systems):

* הנתונים מעוגלים

סטטיסטיקת בתים למכירה בטקסס

מבט כולל על טבלת הנתונים לעיל, יכול ללמד על המשך יציבות ברמת ההיצע בשוק, כפי שניתן ללמוד ממספר הבתים החדשים המוצעים למכירה, שעלה באחוז וחצי בלבד לאורך השנה החולפת, ובמקביל על המשך עלייה ברמת הביקוש, כפי שניתן ללמוד ממס’ הימים הנדרשים למכירת בית מיום הצעתו למכירה, המחיר החציוני שניתר בכ-12% בשנה החולפת, וירידה של 8.5% במלאי הבתים למכירה בתום השנה החולפת.

נדל”ן להשקעה בטקסס עם iintoo – תופסים את השור בקרניו

אותם נתונים שעליהם מתבסס המגזין פורבס, ואשר משקפים את פריחתה הכלכלית של טקסס, אולי יותר מכל מדינה אחרת בארה”ב, לא נעלמו גם מעיני המומחים במחלקת האנליזה של iintoo. במהלך השנה האחרונה, הזניקה רשת ההשקעות החברתית 7 השקעות במיזמי מולטיפמלי בטקסס, סה”כ 1,523 יחידות דיור ו-190 מקומות חניה:

 • Wichita Falls – מיזם מולטיפמלי, 280 יחידות דיור. יזם: RREAF Holdings
 • San Angelo & Big Spring  שני מיזמי מולטיפמלי, 142 יחידות דיור. יזם: RRREAF Holdings
 • San Angelo  שני מיזמי מולטיפמלי, 234 יחידות דיור. יזם: RREAF Holdings
 • Kerrville – מיזם מולטיפמלי, 120 יחידות דיור. יזם: RREAF Holdings
 • Irving – מיזם מולטיפמלי, 312 יחידות דיור. יזם: Vukota
 • Baytown – מיזם מולטיפמלי, 146 יחידות דיור, 190 מקומות חניה. יזם: NITYA Capital
 • Clear Lake – מיזם מולטיפמלי, 289 יחידות דיור. יזם: NITYA Capital

במהלך השנים הקרובות, מתכוונת iintoo להרחיב את היקף שיתופי הפעולה עם יזמים מובילים, סביב כניסה להשקעות אטרקטיביות נוספות בשוקי נדלן צומחים ברחבי טקסס.

כמו בכל השקעות הנדלן בארה”ב, גם בהשקעותיה בטקסס, מיישמת iintoo תהליך יסודי ומוקפד של בחינת הזדמנויות בנושא נדל”ן להשקעה בטקסס, הערכת פרופיל הסיכון והתשואה לכל מיזם וגיבוש מעטפת מקצועית, משפטית ואופרטיבית מקצה לקצה, עבור משקיעי הרשת. במקביל, מבססת החברה מערכות יחסים יציבות וארוכות טווח עם יזמים מובילים במדינה, איתם תוכל החברה להעשיר את פורטפוליו ההשקעות של משקיעי הרשת, בצורה בטוחה ועל סמך ניסיון העבר של החברה עם אותם יזמים.

לקבלת מידע על השקעות אפשריות בטקסס, הצטרפו עכשיו לרשת המשקיעים המובילה והיחשפו למגוון אופציות מרתקות.


הזדמנויות ההשקעה שפתוחות לך

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • השקעה מינימלית

  $35,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • השקעה מינימלית

  $50,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים


הצטרפו לקהילה הגלובלית של iintoo

עשינו את זה קל להתחבר עם משקיעים כמוכם, כך שתוכלו ליהנות מעושר של דעות וחוויות השקעה בנדל"ן - בשקיפות מירבית. הצטרפו היום והתחילו לשתף, ללמוד ולהשקיע עם מיטב המוחות.

התחילו עכשיו

הפרסום לעיל הינו בגדר פרסום כללי כאמור בסעיף 15(א)(א)(4) לחוק ניירות ערך “החוק” וככזה אינו מהווה הצעה לציבור. הצעה ומכירה של ניירות ערך על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות למשקיעים בישראל, שלא על פי תשקיף, מוגבלת ל- 35 משקיעים או למשקיעים המנויים בתוספת הראשונה לחוק (משקיעים כשירים). ככל שתעשה הצעה ו/או מכירה לציבור על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות היא תיעשה על פי תשקיף שיקבל את היתר הרשות.

חברת Meridian Capital אינה אחראית לתנאי ו/או לביצועי כל השקעה המוצעת על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות.

© 2022 iintoo Investments Ltd. All Rights Reserved.