השקעות נדל”ן בארה”ב – סקירת העיר מיניאפוליס

השקעות נדל”ן בארה”ב – סקירת העיר מיניאפוליס

August 21, 2016
251

מיניאפוליס היא העיר הגדולה במדינת מינסוטה, הממוקמת על הגבול הצפוני של ארה”ב עם קנדה. העיר משלימה את צמד הערים התאומות מיניאפוליס-סנט פול, עיר הבירה של מינסוטה, לכדי המטרופולין ה-16 בגודלו בכל ארצות הברית. את “עיר המים”, המתפארת בעשרות אגמים, נחלים ומפלי מים, חוצה נהר המיסיסיפי הזורם לכל אורכה של ארה”ב עד לדרומה. בעברה, הייתה מיניאפוליס בירת עיבוד הקמח העולמית, וכיום מתפקדת כמרכז העסקים הגדול ביותר בין שיקגו לסיאטל, עם ריכוז חברות Fortune 500 החמישי בגודלו בארה”ב. העיר שנחשבת לעיר המשכילה ביותר בארה”ב, ידועה גם כמרכז מוסיקלי ואומנותי וכמרכז כלכלי גלובלי.

השטח המטרופוליטני של צמד הערים התאומות הוא ביתם של כ-3.5 מיליון תושבים, מתוכם כ-410 אלף תושבי מיניאפוליס בגיל החציוני 34, מחציתם בעלי השכלה אקדמאית ו-59% מתוכם בעלי בתים בעיר. אגם, מאחוריו יער עבות וירוק ומאחוריו גורדי השחקים של דאוון טאוון מיניאפוליס היא תמונת הנוף הטיפוסית של העיר, עם שורה של מתחמי עסקים, אזורי תעשייה ושכונות קהילתיות המתאפיינות בעיקר בבתים פרטיים קטנים בעלי ארכיטקטורה כפרית.

שוק הנדל”ן המקומי מציג רמה גבוהה של יציבות חיובית עם צמיחה של 120% במחיר החציוני לעסקאות נדל”ן מאז שנת 2000, וחזרה ליציבות במספר העסקאות המבוצעות עם המשך מגמת היציאה ממשבר הנדל”ן של 2007-2008. צמיחת שוק הנדל”ן של מיניאפוליס נתמכת על ידי צמיחה משמעותית בענפי הבריאות וההשכלה וצמיחה קונסיסטנטית בשוק העבודה המקומי, מעבר לממוצע הארצי בארה”ב. במקביל, מהווה האופי התוסס של שכונות העיר מוקד למשיכת אוכלוסיה משכילה מהאזור ומהמדינה כולה.

על פי הסקר השנתי של PWC הסוקר את סוכנויות הנדל”ן המובילות בארה”ב, צפוי שוק הנדל”ן בעיר להציע את ההזדמנויות האטרקטיביות ביותר באזור דרום מזרח ארה”ב עם המלצת קנייה של 61% מכלל הנשאלים, לעומת המלצת מכירה מצד 15% מהנשאלים בלבד. יחד עם זאת, מיניאפוליס עדיין מציגה רמת פיתוח, בנייה חדשה וצמיחה עירונית נמוכה יחסית לשוק הנדל”ן הכללי.

השכונות הבולטות במיניאפוליס

Calhoun-Isles

נקראת גם Uptown, ממוקמת 5-7 דקות דרומית מערבית לדאוון טאוון מיניאפוליס ומציעה בתים יקרים ויפהפיים לאורך גדות האגם, אותם מאכלסים בעיקר עורכי דין, רופאים ובעלי מקצועות חופשיים אמידים. גם רמת מחירי השכירות בשכונה גבוהה יותר ביחס לחלקי העיר האחרים, אם כי ניתן למצוא בשכונה מתחמים ספציפיים המציעים דיור במחיר סביר, ומושכים בעיקר אנשי מקצוע עירוניים בגילאי 20-30 פלוס. השכונה הייחודית, מתהדרת בשלל מבנים בסגנון ויקטוריאני, שלושה אגמים המהווים מוקד משיכה לתושבים מכל רחבי העיר ושורה ארוכה של אזורי קניות שוקקי חיים ומסעדות תוססות.

מחיר חציוני של דירה: 566,364$ | מחיר ממוצע של דירה להשכרה: 1,852$

Southwest

שכונה קהילתית המתהדרת במספר רב של פארקים ושבילי טיול לאורך אגם Harriet ונחל Minnehaha. שוק הנדל”ן המקומי מציע מגוון רחב של אפשרויות דיור בלב אזורים מיוערים וירוקים ובמחירים זולים ואטרקטיביים. מרבית המבנים בשכונה הם בני 65-80 שנים, קטנים, בסגנון בונגלו (בתים פרטיים בארכיטקטורה כפרית). ברחבי השכונה ניתן למצוא בתים פרטיים בטווח רחב של מחירים החל מ 160,000$ ועד 900,000$, רובם במרחק הליכה מאגם או נחל, מוקפים ברשת עניפה של שבילי הליכה ורכיבה על אופניים.

מחיר חציוני של דירה: 261,088$ | מחיר ממוצע של דירה להשכרה: 1,248$

University/Northeast

ביתם המסורתי של המהגרים לעיר והאזור הוותיק ביותר במיניאפוליס, שכונת Northeast ממוקמת דקות ספורות מדאוון טאוון מיניאפוליס. בשכונה זו ממוקמת אוניברסיטת מינסוטה ואזור התעשייה של העיר. ברחבי השכונה ניתן לזהות תערובת של ארכיטקטורות עתיקות, בתי מגורים קלאסיים, רחובות מסחריים סואנים ותפזורת של מרכזי תעשייה, לצד בניינים משותפים, מתחמי וילות סגורים ומבני ענק של מרכזים קמעונאיים. בשנים האחרונות מהווה שכונת Northeast מוקד משיכה למשפחות צעירות והיפסטרים המהגרים אל העיר. מחירי הנדל”ן בשכונה נחשבים לאטרקטיביים וסבירים, גם בקניה וגם בשכירות, אם כי בשנים האחרונות חווה האזור עלייה משמעותית במחירי הנדל”ן המקומיים.

מחיר חציוני של דירה: 154,166$ | מחיר ממוצע של דירה להשכרה: 1,137$

Longfellow

שכונה שלווה וקסומה השוכנת על הגדה המערבית של נהר המיסיסיפי. אזור המגורים בשכונה מתאפיין בבתים פרטיים קטנים בסגנון בונגלו, שנבנו עוד בשנות ה-20 של המאה שעברה. בשכונה, שנחשבת לשכונה מרכזית עם גישה קלה ומהירה לדאוון טאוון מיניאפוליס וליתר חלקי העיר, פועלים שורה ארוכה של בתי קפה, מסעדות וברים. חלקה הדרומי של השכונה מאכלס עסקים רבים ונחשב למתחם המסחר והבילוי המקומי. חלקה המזרחי של השכונה, ששימש בעבר כמרכז חקלאי תעשייתי, חווה תנופת בניית רחבה של בנייני דירות ומבני Condos.

מחיר חציוני של דירה: 185,806$ | מחיר ממוצע של דירה להשכרה: 843$

Nokomis

שכונה קהילתית קלאסית, המאוכלסת על ידי משפחות וזוגות צעירים בבתים פרטיים צמודי קרקע. השכונה ממוקמת בחציה הדרומי של העיר בקרבת אגם Nokomis והפארק הירוק Minnehaha מחד, ובסמוך לשדה התעופה הבינלאומי של מיניאפוליס-סנט פול מאידך. השכונה מתהדרת בשני חופי חול מלאכותי מיובא ובמגוון רחב של מתחמי פנאי משפחתיים. לכל רוחבה ואורכה של השכונה ניתן למצוא משפחות עסוקות בפעילויות פנאי מהנות לרבות דייג, ריצה, הליכה, רכיבה על אופניים, הפלגה ועוד. רמת המחירים בעיר נחשבת לסבירה ואטרקטיבית, וניתן לייחס אותה גם לרעש המגיע מכיוון שדה התעופה הסמוך.

מחיר חציוני של דירה: 243,086$ | מחיר ממוצע של דירה להשכרה: 1,038$

10 דברים שלא ידעתם על מיניאפוליס

 1. פירוש השם מיניאפוליס הוא “עיר המים”. מיניאפוליס היא אמנם לא עיר הבירה, אך היא העיר הגדולה במינסוטה, המתפארת ב-10,000 אגמי מים טבעיים.
 2. מינסוטה ידועה בחורפים הקרים שלה, אך במיניאפוליס עצמה יכולים הולכי הרגל לעבור בגשר עילי סגור ומבודד (Skyway), המחבר בין מרבית הבניינים בדאוון טאוון. אורכו של הגשר העילי הוא כ-11 ק”מ, הוא משתרע על פני 69 רחובות ונחשב לגשר העילי הארוך ביותר בעולם.
 3. מיניאפוליס ובירת מינסוטה, סנט פול, הן ערים תאומות, המהוות יחד את המטרופולין ה-16 בגודלו בכל ארצות הברית, ובו מתגוררים כ-3.5 מיליון תושבים.
 4. מיניאפוליס היא ביתו של Mall of America, קניון המארח את מספר החנויות הגדול ביותר בארצות הברית.
 5. בעיר מיניאפוליס לא חל מס מכירות (מע”מ) על בגדים ומוצרי אופנה, מה שמסייע להפוך את Mall of America לאחד הקניונים הפופולאריים בארה”ב.
 6. ניתוח הלב הפתוח הראשון שנערך אי פעם, בוצע באוניברסיטת מיניאפוליס על ידי קרדיולוג יליד העיר.
 7. מיניאפוליס היא העיר בה מספר שחקני הגולף לנפש הוא הגבוה ביותר בארה”ב.
 8. עם 20,000 דונם פארקים ירוקים, נחשבת מיניאפוליס לעיר בעלת הפארקים האטרקטיביים ביותר בארה”ב.
 9. עיר של תרבות – צמד הערים מיניאפוליס-סנט פול, מהוות את מרכז התאטראות השלישי בגודלו בארה”ב, ושני רק לניו יורק במספר מושבי תאטרון לנפש.
 10. מיניאפוליס היא העיר המשכילה ביותר בארה”ב (תפסה את מקומה של וושינגטון די.סי רק לאחרונה).

מעוניינים לשמוע עוד על ההשקעות שלנו? הצטרפו עוד היום, ללא עלות וללא התחייבות למאגר הלקוחות שלנו.

מידע נוסף על: השקעות נדל”ן בארה”ב


הזדמנויות ההשקעה שפתוחות לך

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • השקעה מינימלית

  $35,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • השקעה מינימלית

  $50,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים


הצטרפו לקהילה הגלובלית של iintoo

עשינו את זה קל להתחבר עם משקיעים כמוכם, כך שתוכלו ליהנות מעושר של דעות וחוויות השקעה בנדל"ן - בשקיפות מירבית. הצטרפו היום והתחילו לשתף, ללמוד ולהשקיע עם מיטב המוחות.

התחילו עכשיו

הפרסום לעיל הינו בגדר פרסום כללי כאמור בסעיף 15(א)(א)(4) לחוק ניירות ערך “החוק” וככזה אינו מהווה הצעה לציבור. הצעה ומכירה של ניירות ערך על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות למשקיעים בישראל, שלא על פי תשקיף, מוגבלת ל- 35 משקיעים או למשקיעים המנויים בתוספת הראשונה לחוק (משקיעים כשירים). ככל שתעשה הצעה ו/או מכירה לציבור על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות היא תיעשה על פי תשקיף שיקבל את היתר הרשות.

חברת Meridian Capital אינה אחראית לתנאי ו/או לביצועי כל השקעה המוצעת על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות.

© 2022 iintoo Investments Ltd. All Rights Reserved.