מה ל”פליפ” או “סיבוב” נדל”ני ולהשקעה חברתית בנדל”ן?

מה ל”פליפ” או “סיבוב” נדל”ני ולהשקעה חברתית בנדל”ן?

May 5, 2016
374

באנגלית, המונח “house-flipping” אשר זכה לתרגומים שונים בעברית, כגון: “פליפ”, “סיבוב” ואף “אקזיט” נדל”ני, משמעותו רכישה ומכירה של דירה בתוך שנה קלנדרית. לרוב, יעשה שיפוץ לנכס הנרכש, שכן עיקר מטרתו היא העלאת ערך הנכס לפני מכירתו מחדש.

שלא כמו בתוכניות טלוויזיה אמריקאיות, המראות את הקלות של שיפוץ הנכס טרם מכירתו, ויותר את קלות מכירתו, בחיים, “סיבוב” של נכס דורש ידע מוקדם, ניסיון, חזון וסבלנות.

צוות iintoo ריכז עבורכם כמה טיפים חשובים שיש לקחת בחשבון לפני שיוצאים להרפתקה שכזאת:

 1. קצת מתמטיקה: עלות רכישת הנכס כוללת עלויות נוספות שיש לקחת אותן בחשבון:
  1. עלות רכישת הנכס.
  2. עלויות שיפוץ הנכס – יש לקחת בחשבון עלויות שאינן מתוכננות (למשל, תוך כדי עבודות השיפוץ מתגלה כי יש צורך להחליף את הצנרת של הבית) – אם אתם עובדים עם קבלן שיפוצים מנוסה ומהימן, זה יכול לסייע לכם להעריך עלויות לא צפויות.
  3. מיסים – יש לבדוק את גובה וסכום במיסים ברכישה ובמכירה. למשל, האם ישנן השלכות מסוימות על רכישה ומכירה של הנכס בתוך שנה? בתוך שנתיים? כל מקרה נבדק לגופו, ואנו ממליצים להיוועץ בעו”ד או יועץ מס מומחה לנדל”ן.
  4. עלויות הלוואה / משכנתא, ואלה יכולים לכלול ריבית, קנס על יציאה ופירעון הלוואה ועלויות נוספות.
  5. עלויות מכירת הנכס: בתהליך של מכירת הנכס יש לקחת בחשבון עלויות כגון: דמי תיווך, פרסום, עלויות של נסיעה וחזרה מהנכס כשנדרש להראות אותו לרוכש פוטנציאלי ואף את ערכן הכספי של השעות בהן אתם מבלים בנכס תוך כדי תהליך מכירתו.
  6. שערוך לקיחת הסיכון במכירת בנכס: יש לקחת בחשבון שהנכס לא יימכר מיד, או שלא יימכר במחיר הרצוי. ישנם משתנים שונים היכולים להשפיע על היכולת למכור את הנכס במועד ובמחיר המתוכנן. לעיכובים מסוג זה קיימות השלכות מוניטאריות, ותמיד עדיף להיות ערוכים אליהם מראש.
  7. הערכת מחיר הנכס במכירתו (אחרי שדרוגו, באם רלוונטי).

בכדי לחשב את הרווח הצפוי על “פליפ” יש לנכות את עלויות רכישת הנכס ועלויות נלוות ומתוכננות. כך אתם במצב טוב יותר להעריך את הרווח הפוטנציאלי ולבחון האם באמת עסקה שכזאת היא כדאית עבורכם.

 1. השוק: כמו בכל השקעה בנדל”ן, יש להכיר היטב את השוק המקומי בו הנכס עומד. כמה פופולרית השכונה? האם זוהי שכונה מתחדשת הצוברת ענין? האם ישנן תכניות עירוניות לשדרוג השכונה? האם השכונה מיועדת למשפחות וקיימים בה בתי ספר ומוסדות חינוך מתאימים? האם השכונה מתאימה לסטודנטים? מה הן עלויות השכירות הממוצעות בשכונה? מהם מחירי הדירות בשכונה? מה קיים בקרבת השכונה? וכדומה. ככל שתרבו לדעת על השכונה, כך תהיה לכם תמונה טובה יותר של פוטנציאל מכירת הנכס, של עיתוי מכירת הנכס ושל התאמתו לרוכש או לדייר החדש. יתכן ותגיעו למסקנה שנכון יותר יהיה למכור את הנכס מאוחר כאשר השכונה תהפוך אטרקטיבית יותר או שעליכם לחדש את הנכס ולמכור אותו מהר יותר מהמתוכנן.
 2. הרוכש או לחילופין הדייר הפוטנציאלי של הנכס: חשבו על האדם או המשפחה שיגורו בנכס. לדוגמא: אם השכונה מתאימה למשפחות, שיפוץ הנכס יעשה בהתאם (חלל מגורים / סלון רחב, מקלחת ושירותים נפרדים להורים, מטבח נוח וכדומה). כאשר אתם משפצים עבור הדייר הפוטנציאלי, אתם מגדילים את הסיכויים שהנכס יהפוך אטרקטיבי יותר וכך מעלים את הסיכויים למכירתו במועד ובמחיר הרצוי.

אם אתם שוקלים לקחת חלק ב”פליפ” נדל”ני, תוכלו לשקול השקעה דרך iintoo. iintoo מסייעת בהשלמת המימון למיזמים מסוג זה – אלא שהמיזמים בהם iintoo מעורבת הם מיזמים גדולים וייחודיים שעד לא מזמן היו שמורים למשקיעים עם כיסים עמוקים בלבד והיום זמינים לכל אחד שיש ברשותו 100,000 ₪ להשקעה. חלק מהשקעות של iintoo כולל השקעות במודל של רכישת נכסים גדולים (בדרך כלל קומפלקסי מגורים), השבחתם ומכירתם תוך כ- 36 חודשים. וכמו שאנו עושים בכל עסקה, כל השקעה נבדקת ונבחנת בפינצטה לפני שאנו מתקשרים עם היזם ומגייסים ממון מהמשקיעים שלנו. אנו מאפשרים גיוס לפרויקט רק לאחר שבחנו שפוטנציאל ההשקעה עומד בכל הקריטריונים שלנו וכי נעשה גידור מירבי של הסיכון. השקעה דרך iintoo מהווה גם אלטרנטיבה מצוינת למשקיעים הרוצים להשקיע ובאותה המידה להימנע מכל “כאב הראש” הפוטנציאליים הנלווים לעסקה מסוג “פליפ”.

מעוניינים לשמוע עוד על ההשקעות שלנו? הצטרפו עוד היום, ללא עלות וללא התחייבות למאגר הלקוחות שלנו.


הזדמנויות ההשקעה שפתוחות לך

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • השקעה מינימלית

  $35,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • השקעה מינימלית

  $50,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים


הצטרפו לקהילה הגלובלית של iintoo

עשינו את זה קל להתחבר עם משקיעים כמוכם, כך שתוכלו ליהנות מעושר של דעות וחוויות השקעה בנדל"ן - בשקיפות מירבית. הצטרפו היום והתחילו לשתף, ללמוד ולהשקיע עם מיטב המוחות.

התחילו עכשיו

הפרסום לעיל הינו בגדר פרסום כללי כאמור בסעיף 15(א)(א)(4) לחוק ניירות ערך “החוק” וככזה אינו מהווה הצעה לציבור. הצעה ומכירה של ניירות ערך על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות למשקיעים בישראל, שלא על פי תשקיף, מוגבלת ל- 35 משקיעים או למשקיעים המנויים בתוספת הראשונה לחוק (משקיעים כשירים). ככל שתעשה הצעה ו/או מכירה לציבור על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות היא תיעשה על פי תשקיף שיקבל את היתר הרשות.

חברת Meridian Capital אינה אחראית לתנאי ו/או לביצועי כל השקעה המוצעת על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות.

© 2022 iintoo Investments Ltd. All Rights Reserved.