מדוע העשירים נשארים עשירים? הם לא משקיעים כמו כולם

מדוע העשירים נשארים עשירים? הם לא משקיעים כמו כולם

December 18, 2016
434

5% מאוכלוסיית העולם, אוחזת ב-95% מהעושר העולמי. את הסטטיסטיקה הזאת אפשר להשליך כמעט על כל מבנה כלכלי, בכל היקף ובכל תחום, בדומה למה שמציע עקרון פארטו. התנהגות זו של שווקים כלכליים היא התנהגות, שאותה ניתן להסביר באמצעות רשימה ארוכה של גורמים ופרמטרים, שרובם נחקרו כבר ברמה המדעית, וחלקם מהווים קרקע פורייה לכתיבת ספרים, הרצאות ותאוריות להמונים. בשורות הבאות, ננסה להסביר את התופעה מנקודת המבט של עולם ההשקעות, ושל החשיבה אותה מיישמים אנשים עשירים כדי להישאר עשירים.

“קנה אך ורק דבר מה שבו תשמח להחזיק גם אם השוק ייסגר למשך 10 השנים הבאות”. את המשפט הזה אמר וורן באפט, שרבים רואים בו גורו ההשקעות הגדול בכל הזמנים, ועל אף שלא ברור באיזה הקשר נאמר המשפט, הוא מגלם לא מעט מצורת החשיבה המסתורית של אנשים עשירים המשקיעים את כספם כדי להמשיך ולהגדיל את עושרם. בזמן שמרבית האנשים באוכלוסייה ירוצו להשקיע את מעט הכסף הפנוי שלהם בבורסה, בקופות גמל או במסלולי ההשקעה של קרנות השתלמות, האנשים העשירים באמת יבחרו להשקיע את כספם בנכסים בעלי ערך אבסולוטי ובערוצים שמרבית האוכלוסייה כלל לא מכירה ולא שמעה עליהם.

במה אוהבים משקיעים עשירים להשקיע?

אחד מערוצי ההשקעה האהובים ביותר על משקיעים עשירים הוא ערוץ ההשקעה בעסקים. בניגוד לאסוציאציה הראשונית של השקעות הון בסיכון גבוה, בעיקר בענף ההייטק, העשירים באמת מעדיפים ערוצים שמרביתנו כלל לא מכירים. כך למשל, את העשירים באמת, תוכלו למצוא משקיעים בחברות המחכירות מטוסים לחברות תעופה, נהנים מתשואה שנתית של 9% ומרווח במכירת המטוסים בסוף דרכם. לשם השוואה, התשואה השנתית הממוצעת של מדד S&P 500 עומדת על 3% בלבד.

משקיעים עשירים אוהבים להביט רחוק. רחוק מאוד. הם ישקיעו בחוות חקלאיות רחבות ידיים מתוך הבנה ברורה שאוכלוסיית העולם הולכת וגדלה והביקוש לתוצרת חקלאית ילך ויגדל בכל שנה שעוברת. על חוות חקלאיות יכול המשקיע העשיר להפיק תשואה שנתית ממוצעת של 4% בנוסף לעליית ערך הקרקע לאורך השנים. משקיעים עשירים, משקיעים גם בחברות הייטק ובחברות הזנק (Start-up), אך הם בוחרים לעשות זאת בדרך כלל דרך הבורסה, מיד כאשר החברה יוצאת להנפקה. אלו הם אותם משקיעים שקונים את המניות של חברות הענק כמו גוגל, פייסבוק, אפל וכדומה, כששווי המניה שלהן בהנפקה הוא שבריר משוויין כיום.

משקיעים עשירים אוהבים להשקיע גם במה שנקרא “השקעות תשוקה” (Passion Investment). השקעות אלה כוללות נכסי אמנות, מכוניות, שעונים, יינות, כלי נגינה ועתיקות. על אף שהקו המנחה בבחירת השקעות אלה סובב סביב ההערכה כי ערכם יעלה בעתיד, הבחירה בהם קשורה גם לתשוקה האישית של המשקיע להשתמש בהם, להביט בהם וליהנות מהם לאורך תקופת ההשקעה. בחירות נכונות של השקעות תשוקה יכולות לייצר תשואה אטרקטיבית מאוד, כשבשנת 2013 לבדה, עלה ערכם של נכסי תשוקה קלאסיים בכ-15%.

אחרי שאמרנו את כל זה, אחד הערוצים האהובים ביותר על משקיעים עשירים להחנות בו את כספם, הוא ערוץ הנדל”ן. אנשים עשירים באמת משקיעים נתח גדול מהונם במגוון רחב של נכסי נדל”ן, החל מדירות פאר בלב ניו יורק ולונדון, דרך בנייני משרדים או בנייני מגורים וכלה בבתי פאר במיקומים אקזוטיים בכל רחבי העולם. גם בתחום הנדל”ן, החלטות ההשקעה מתקבלות אך ורק על בסיס ההערכה כי ערך הנכס צפוי לעלות בעתיד, אם כי משקיעים עשירים נוטים להביט לעתיד הרחוק יותר ביחס למשקיעי נדל”ן טיפוסיים, ורואים בבעלות בנכס כמקור הכנסה פאסיבית לצד פוטנציאל עליית הערך המובנה בו.

אז מהו סודם של המשקיעים העשירים, ועד כמה זה יכול להתאים לאוכלוסיית המיין סטרים?

ובכן, גם אצל משקיעים עשירים ניתן למצוא מגוון רחב של סגנונות השקעה, מרובי או מופחתי סיכון, וערוצי השקעה מועדפים שונים. יחד עם זאת, ניתן בהחלט לתמצת את גישת ההשקעות של משקיעים עשירים במסגרת 5 קווים מנחים מרכזיים:

 1. השקעה בנכסים ריאליים בעלי ערך אינטרינזי – נכסים בעלי ערך אבסולוטי מובהק, הנובע מהצורך האנושי באותם נכסים, ולא רק מתנודות השוק. נכסים אלה מאופיינים גם ברמת נזילות נמוכה, שתומכת בראייה ארוכת הטווח של משקיעים עשירים. נכסי נדל”ן הם הדוגמא הקלאסית לכך, אך לא רק הם.
 2. השקעה במסגרת תיק השקעות רחב – עבור המשקיע העשיר, השקעה היא אינה פעולה בודדת אלא מכלול שלם. המשקיע העשיר ישקיע בכמה שיותר ערוצים, נכסים והזדמנויות, ויקפיד על פיזור ההשקעה בתחומים שונים בעלי גורמי סיכון שונים.
 3. השקעה כדרך חיים – משקיעים עשירים אינם מחפשים “לעשות מכה” ואינם להוטים לרווח מידי. כשיש הזדמנות כזאת, הם כמובן יבחנו אותה, אבל עבורם השקעה היא אינה מטרה, אלא דרך אינסופית שהזדמנויות הרווח מתפרשות בנינוחות לכל אורכה.
 4. לקנות בזול – הקו המנחה החשוב ביותר אצל משקיעים עשירים הוא הצפי שערך הנכס יעלה בעתיד. משקיעים עשירים קונים אך ורק נכסים שערכם צפוי לעלות באופן מובהק, בין שמדובר במניות חברה מונפקת בבורסה ובין שמדובר בחוות חקלאיות שיענו על הביקוש הגובר למזון. עליית ערך הנכס יכולה לבוא לידי ביטוי גם בצורת הכנסות פסיביות לאורך תקופת ההשקעה, עם מימוש הנכס בסוף התקופה, ברמה יוצרת רווח.
 5. את הסיכון ממזערים לרוחב – משקיעים עשירים אוהבים להיות מעורבים בהשקעות Alpha Risk, השקעות בעלות פוטנציאל תשואה גבוה, אך גם רמת סיכון גבוהה. את הסיכון הם ממתנים לרוחב תיק ההשקעות באמצעות ניהול תיק רחב ומגוון.

ישנם לא מעט ערוצי השקעה שפשוט אינם זמינים עבור אוכלוסיית המיין סטרים, ואין שום דבר שניתן לעשות בנדון. יחד עם זאת, כיום ישנם יותר ויותר ערוצים שהופכים להיות זמינים לציבור הרחב, בזכות מודלים חברתיים, כדוגמת מודל רשת ההשקעות בנדל”ן של iintoo. למעשה, כיום ישנן קרנות חברתיות/ להמונים שדרכן ניתן להצטרף גם לערוצי ההשקעה המסתוריים ביותר, כמו מיזמים עסקיים המחכירים מטוסים לחברות תעופה, או משקיעים בפעילות יין חדשה, ולעשות זאת עם הון עצמי של עשרות אלפי דולרים בודדים בלבד.

הרשת החברתית להשקעות נדל”ן של iintoo, מאפשרת למשקיעים החברים בה לבצע השקעות נדלן בארה”ב עם הון עצמי מינימלי של 25,000$ בלבד. את כל תהליך בחינת הזדמנויות ההשקעה, מבצעת iintoo מראש באמצעות מחלקת אנליזה מקצוענית, מערכות מידע ומחשוב מתקדמות ורשת קשרים ענפה בשוקי היעד. באמצעות מודל ההשקעות של iintoo יכול גם הציבור הרחב לשחק במגרש המשחקים של העשירים ביותר, ולעשות את זה במגוון רחב של פרויקטים לרבות עסקאות השכרה מניבות, עסקאות קנייה ומכירה, עסקאות השבחת נכסים וכדומה.

הזדמנויות ההשקעה של iintoo מכסות מגוון רחב של סוגי נכסים, לרבות מבנים עסקיים, בניינים, בתי פאר, מבנים באזורי ביקוש, מבנים בתהליך הסבה, שיקום והשבחה ועוד. כל ההזדמנויות נבחנות בצורה יסודית ומוקפדת, הן בהיבט המקצועי והן בהיבט המשפטי, על מנת להבטיח את שיעור ההצלחה הגבוה ביותר האפשרי. פרט להשקעה ברשת החברתית של iintoo, כדי לעשות את הדברים כמו שעושים אותם העשירים באמת, נותר לכם לסגל לעצמכם את חמשת הקווים המנחים של המשקיע העשיר, ולעצב לעצמכם פורטפוליו רחב של השקעות מניבות ורווחיות כדרך חיים.

הירשמו היום לרשת ההשקעות החברתית, ללא תשלום, וקבלו גישה להשקעות נדל”ן איכותיות.

קטגוריות: נדל”ן, השקעות


הזדמנויות ההשקעה שפתוחות לך

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • השקעה מינימלית

  $35,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • השקעה מינימלית

  $50,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים


הצטרפו לקהילה הגלובלית של iintoo

עשינו את זה קל להתחבר עם משקיעים כמוכם, כך שתוכלו ליהנות מעושר של דעות וחוויות השקעה בנדל"ן - בשקיפות מירבית. הצטרפו היום והתחילו לשתף, ללמוד ולהשקיע עם מיטב המוחות.

התחילו עכשיו

הפרסום לעיל הינו בגדר פרסום כללי כאמור בסעיף 15(א)(א)(4) לחוק ניירות ערך “החוק” וככזה אינו מהווה הצעה לציבור. הצעה ומכירה של ניירות ערך על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות למשקיעים בישראל, שלא על פי תשקיף, מוגבלת ל- 35 משקיעים או למשקיעים המנויים בתוספת הראשונה לחוק (משקיעים כשירים). ככל שתעשה הצעה ו/או מכירה לציבור על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות היא תיעשה על פי תשקיף שיקבל את היתר הרשות.

חברת Meridian Capital אינה אחראית לתנאי ו/או לביצועי כל השקעה המוצעת על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות.

© 2022 iintoo Investments Ltd. All Rights Reserved.