להשקיע בנדלן – זה לא רק לקנות דירה

להשקיע בנדלן – זה לא רק לקנות דירה

June 11, 2017
324

אם אתם שומרים על רמה מינימלית של התעניינות בענייני האקטואליה המקומיים, אתם לא אמורים להתקשות בזיהוי הדיסוננס שחווה שוק הנדל”ן הישראלי. מצידו האחד של הדיסוננס, עומדים משקיעי נדל”ן שהגיעו משדרות הציבור הרחבות, וידעו לתפוס בזמן את גל עליית המחירים כדי להתעשר ולהתבסס כלכלית, ומצידו השני, עומד הציבור הרחב ובראשו הממשלה, שמנסה להיאבק במחירי הנדל”ן הגואים ובתנועה של אותם משקיעים אל תוך השוק.

דיסוננס דומה אתם עשויים לפגוש גם סביב החיסכון הפנסיוני שלכם. במקרה הזה, עומדת הממשלה שמנסה לקדם את נושא הפנסיה ואת חשיבותו של החיסכון הפנסיוני מחד, אך מאידך שוקלת להעלות עוד ועוד את גיל הפרישה ולהכשיר מהלכים בלתי אחראיים של קרנות הפנסיה, המשחקות בכספי הציבור, מוחקות מיליארדים בתספורות לאילי הון וגורעות הלכה למעשה מקצבת הפנסיה שתעמוד לרשות הציבור בגיל הפנסיה.

אם הרעיון של קניית דירה להשקעה נראה לכם כמו דרך טובה ליישב את שני מצבי הדיסוננס הללו, ולדאוג לשאיפות הכלכליות שלכם ולאתגרי הפנסיה העתידיים, אתם לחלוטין לא לבד. העניין הוא שאתם לא ממש יכולים להרשות לעצמכם לקחת משכנתא ולהשקיע מיליונים ברכישת דירה. בנוסף לכך, אתם חשים קושי אמיתי להתמודד עם אותו דיסוננס בשוק הנדל”ן ולייצר הבנה לגבי הכיוון אליו צועד השוק. אין לכם את הידע הנדרש לבחירת דירה להשקעה ואתם פוחדים שגם אם תעשו את הצעד, ההשקעה תתברר ככושלת ותסכן את היציבות הכלכלית שלכם.

צורת מחשבה זו חוזרת על עצמה שוב ושוב מבלי שאתם עושים את הצעד הנדרש והגיע הזמן לשמוע את האמת: להשקיע בנדל”ן בסכום התחלתי של 25,000 $ בלבד זה לא אומר לקנות דירה! וגם אין סיבה שתעשו את זה לבד.

הירשמו היום לרשת ההשקעות החברתית, ללא תשלום, וקבלו גישה להשקעות נדל”ן איכותיות

קניית דירה כערוץ ההשקעה היחיד בנדל”ן – התפישה והטעות

הנטייה של משקיעים המגיעים משדרות הציבור הרחב, לראות בקניית דירה את ערוץ ההשקעה היחיד בנדל”ן, נובעת מתחושת הבטחון שמעניקה הבעלות המלאה בנכס מוחשי, והקשר הבלתי אמצעי בין בעל הנכס לנכס עצמו. בפועל, השקעות נדל”ן הן השקעות ככל השקעה אחרת, ואם המטרה שלכם היא למקסם את התשואה על ההון, השקעה על פי עקרונות ההשקעה האוניברסליים תבטיח לכם מינימום סיכון ומקסימום תשואה על ההון, מעבר למסגרת של רכישת דירה והשכרתה.

בקניית דירה בהשקעה פרטית, עד כמה שתשקיעו זמן בבדיקת הדירה, לא באמת תוכלו לעבור תהליך מקיף ומקצועי של חשיפה למגוון פרויקטים ואפשרויות בשוק הנדל”ן. בנוסף לכך, לא באמת תוכלו לבחור את ההזדמנות הטובה ביותר שתבטיח את השימוש הנכון ביותר בהון שלכם, כפי שניתן להשיג באמצעות אנליזה מקצועית, המבוססת על סט שלם של כלים מקצועיים וחשיבת השקעה מתקדמת של אנשי מקצוע.

למעשה, על אף שקיים קושי לייצר את הסטטיסטיקה הנדרשת לכך, ניתן להעריך כי ברבים מן המקרים בהם קונה אדם דירה להשקעה בסיוע הלוואת משכנתא, יכול היה אותו אדם ליהנות מתשואה דומה, לו היה משקיע את הונו בערוצי השקעה סולידיים מנוהלים בשוק ההון. ערוצים אלה, יודעים לייצר 2%-5% ויותר בשנה, לעומת 2.5% בלבד על דירה מושכרת בתל אביב או במנהטן. נתון זה משתפר בערים כדוגמת חיפה עם 5.8%, ובאר שבע, שיאנית התשואה הישראלית עם 7.2% לשנה. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי מדובר בתשואה נטו, לפני שקלול של חודשים בהם הדירה אינה מושכרת, ולפני שקלול עלויות אחזקה וטיפול שוטף ושיפוץ תקופתי שיכולים להפחית משמעותית את שיעור התשואה בטווח הבינוני והארוך.

בחינה מקצועית של הזדמנויות להשקיע בנדלן, כפי שהיא מתבצעת ברשת המשקיעים של iintoo (עליה נסביר בהמשך), יכולה להוביל לכך שלא רק שאותה השקעה תייצר תשואה חיובית, אלא שהיא תוכל לייצר תשואה אטרקטיבית ביחס לאלטרנטיבות ההשקעה וזוהי בחינה שלמרבית המשקיעים הפרטיים אין את הכלים הנדרשים לביצועה.

בקניית דירה בהשקעה פרטית, אתם “שמים” את כל כספכם על נכס אחד, מוגבלים בתוך מסגרת התשואה והסיכון שיודע אותו נכס לייצר. לעומת זאת, פיזור כספי ההשקעה על פני פורטפוליו מגוון של נכסים והשקעות, כפי שתוכלו לעשות ברשת המשקיעים של iintoo, מאפשר לכם למקסם את התשואה ולמזער את הסיכון על פני קבוצה של נכסים בעלי פרופיל סיכון תשואה שונה. כדוגמא, פיזור מיליון שקלים ב-10 נכסים ופרויקטים שונים, על פני השקעתם בנכס אחד בודד.

קניית דירה היא כמובן אפשרות אחת להשקיע בנדלן. עד השנים האחרונות נחשבה אפשרות זו לאפשרות ההשקעה הבלעדית עבור הציבור הרחב, אלא שכיום המצב שונה לחלוטין. עם גישה בלתי מוגבלת למידע אונליין ועם שפע של מודלים חדשניים להשקעה, עומד לרשותכם כיום, מגוון עשיר ורחב של ערוצי השקעה זמינים בנדל”ן, שאת רובם תוכלו למצות במסגרת קרנות השקעה כדוגמת רשת ההשקעה החברתית של iintoo.

ככלל, השקעה בנדל”ן אפשרית ב-4 תצורות מרכזיות

 • קרנות REIT – חברות ציבוריות, העוסקות בהשקעה ואחזקת נכסי נדל”ן, ואשר ניתן לסחור במניותיהן בבורסה
 • השקעה פרטית – רכישת נכסים ויצירת רווח מניב לאורך זמן, ו/או רווח הוני במימוש הנכס
 • קרנות פרטיות – קרנות השקעה המספקות את כל התשתית המקצועית, המשפטית והאופרטיבית לניתוב הון המשקיעים להשקעות נבחרות, ואשר פועלות על פי מגוון רחב של מודלים ושיטות השקעה וגיוס הון
 • רשת ההשקעה החברתית של iintoo – קרן השקעה פרטית, המבוססת על השקעה קבוצתית עם כל חבילת הערך המלאה שמספקת קרן השקעה פרטית.

במסגרת ארבעת ערוצי השקעה אלה, ניתן לבצע מגוון רחב של סוגי השקעות כדוגמת: השקעות מניבות, השקעות הוניות, השקעות בנכסים מסחריים, השקעות בקרקעות, בדיור פרטי, בנכסים עסקיים, השקעות בחידוש ושיקום מבנים, מוסדיות ועוד.

רשת ההשקעות החברתית של iintoo פותחת בפניכם עולם שלם של אפשרויות השקעה בנדל”ן, במגוון רחב של גאוגרפיות, סוגי נכסים וסוגי פרויקטים, ומאפשרת לכם לעשות שימוש חכם ובטוח יותר בהון העומד לרשותכם, הרבה מעבר למודל ההשקעה הבסיסי ביותר של קניית דירה.

מודל ההשקעה של iintoo – משקיעים בנדל”ן בלי לקנות דירה

מודל ההשקעה של iintoo, מבוסס על גיוס ההון הנדרש להשקעה מקבוצה של משקיעים עצמאיים ופרטיים. לכל משקיע בעלות חוקית בנכס, ביחס לחלקו בהשקעה הכוללת. בעלות זו היא בעלות רגילה לחלוטין, בדומה לבעלות מלאה על דירה משלכם, אלא ששיעור הבעלות של כל משקיע, נקבע באופן יחסי לחלקו בהשקעה. מודל זה מאפשר לכל משקיע להשתחרר ממגבלות ההשקעה בערוץ הסטנדרטי של רכישת דירה להשקעה, וזאת בשני מובנים מרכזיים:

 1. חלוקת מאמץ גיוס ההון על פני עשרות משקיעים, כך שכל משקיע יכול ליהנות מבעלות יחסית על הנכס בתמורה לסכום השקעה נמוך יחסית וללא צורך במשכנתא. ברשת ההשקעות של iintoo מדובר בסכום מינימלי של 25,000$ למשקיע
 2. פיזור הסיכון ופוטנציאל התשואה על פני שורה של פרויקטים והשקעות, באמצעות השקעות קטנות יחסית בכל פרויקט בנפרד – בסך הכל, יכול כל משקיע להרחיב את היקף ההשקעה שלו ללא גבול על ידי כניסה לעוד ועוד השקעות ברשת, בהתאם להון העומד לרשותו, אלא שבמקום לרכז את כל ההון בנכס אחד, יכול המשקיע לפזר את הונו, ובהתאם לכך גם את הסיכון בו הוא פועל, על פני פורטפוליו שלם של השקעות ונכסים

מרכיב חשוב נוסף במודל ההשקעה של iintoo הוא מרכיב “המטריה המקצועית”. פעילות השקעה שמייצרת רווחים באופן קונסיסטנטי לאורך זמן, מחייבת יכולות מקצועיות מתקדמות, כמו גם יכולות משפטיות, פיננסיות ואופרטיביות מלאות, שלמשקיע הפרטי פשוט אין אותן. בדיוק עבור המשקיע הזה, מספקת iintoo את המטריה המקצועית הנדרשת בתצורה של אחד (iintoo) מול רבים (משקיעי הרשת), ובסטנדרטים הגבוהים ביותר.

מודל ההשקעה החדשני של iintoo מתאפשר בראש ובראשונה, בזכות התמחותה המיוחדת באיתור יזמים מובילים ופרויקטים אטרקטיביים בשוק הנדל”ן בארה”ב, ובגיבוש חבילת השקעה שלמה עם מעטפת פיננסית, משפטית ואופרטיבית מקצה לקצה. בתהליך גיבוש חבילת ההשקעה, מבצעת iintoo מספר תהליכים לטובת הצלחת ההשקעה ולטובת משקיעי הרשת:

 • בחינת השקעה – בחינה יסודית ומדוקדקת של ההשקעה באמצעות מחלקת האנליזה של iintoo, ובכלל זה בחינה של היזם עצמו, התכנית העסקית למיזם, המאפיינים הפיננסיים של הפרויקט הספציפי ונתוני שוק הנדל”ן הרלוונטי
 • בחירת השקעות – בניית פייפליין של הזדמנויות השקעה, תעדוף ההזדמנויות על פי פוטנציאל הסיכון והרווח שלהן, ובחירת ההשקעות האטרקטיביות ביותר במסגרת וועדת ההשקעות של iintoo
 • מעטפת פיננסית – בניית מודל פיננסי להשקעה לרבות פרופיל סיכון, פוטנציאל תשואה, טווח ההשקעה (18-36 חודשים בלבד ברשת iintoo), יחסי הון עצמי ומינוף בפרויקט וכן הלאה
 • מעטפת משפטית – גיבוש מסגרת משפטית חזקה ומהודקת היטב, להגנה מקסימלית על האינטרסים של המשקיעים ולמקסום ההסתברות להצלחת ההשקעה והפרויקט
 • מעטפת אופרטיבית – בדיקת הפרויקט ומעקב רציף בשטח, ניהול ההתנהלות הרגולטורית מול הרשויות וניהול כלל התהליכים הנדרשים להזנקת הפרויקט וניהולו מקצה לקצה

את המטריה המקצועית מספקת iintoo גם באמצעות שיתופי פעולה אסטרטגיים עם שחקני נדל”ן וגופים פיננסיים מובילים בארה”ב, ובראשם Meridian Capital, ספק האשראי הגדול ביותר בארה”ב בתחום הנדל”ן עם היקף אשראי של 35 מיליארד דולר, שניתן למיזמי נדל”ן ברחבי ארה”ב במהלך 2015 לבדה. השותפות האסטרטגית עם Meridian מעמידה לרשות iintoo גישה חופשית למאגרי מידע, כלים מקצועיים ומידע רב ערך, החל מרמת היזם הבודד ועד לרמת שוק הנדל”ן האמריקאי כולו.

השקעה בארה”ב דרך רשת המשקיעים של iintoo פותחת בפניכם עוד שורה של אלטרנטיבות מעבר למודל המיידי של קניית דירה להשקעה, ובכלל זה: השקעה בגאוגרפיות שונות, השקעה במיזמי נדל”ן מסחריים ועסקיים גדולים, טווחי השקעה קצרים של 18-36 חודשים ועוד. בנוסף לכך, כדאי לדעת כי קיימת זהות אינטרסים מלאה בין רשת iintoo ובין משקיעי הרשת. רווחי הרשת אינם נובעים מדמי ניהול או עמלה קבועה שנגבית מהמשקיעים, אלא מההשקעות עצמן. הצלחת ההשקעה ומקסום הרווח, הם על כן אינטרסים זהים הן לרשת iintoo והן למשקיעים ברשת.

קטגוריות: נדל”ן בארה”ב , נדל”ן


הזדמנויות ההשקעה שפתוחות לך

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • השקעה מינימלית

  $35,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • השקעה מינימלית

  $50,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים


הצטרפו לקהילה הגלובלית של iintoo

עשינו את זה קל להתחבר עם משקיעים כמוכם, כך שתוכלו ליהנות מעושר של דעות וחוויות השקעה בנדל"ן - בשקיפות מירבית. הצטרפו היום והתחילו לשתף, ללמוד ולהשקיע עם מיטב המוחות.

התחילו עכשיו

הפרסום לעיל הינו בגדר פרסום כללי כאמור בסעיף 15(א)(א)(4) לחוק ניירות ערך “החוק” וככזה אינו מהווה הצעה לציבור. הצעה ומכירה של ניירות ערך על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות למשקיעים בישראל, שלא על פי תשקיף, מוגבלת ל- 35 משקיעים או למשקיעים המנויים בתוספת הראשונה לחוק (משקיעים כשירים). ככל שתעשה הצעה ו/או מכירה לציבור על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות היא תיעשה על פי תשקיף שיקבל את היתר הרשות.

חברת Meridian Capital אינה אחראית לתנאי ו/או לביצועי כל השקעה המוצעת על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות.

© 2022 iintoo Investments Ltd. All Rights Reserved.