השקעות נדל”ן: האם להעדיף נכס ישן או נכס חדש?

השקעות נדל”ן: האם להעדיף נכס ישן או נכס חדש?

August 28, 2016
176

עם קבלת ההחלטה להשקיע את כספכם בנדל”ן, אתם מבינים שהשאלה המורכבת באמת היא  – האם כדאי להשקיע בנכס ישן מיד שנייה או לקנות דירה על הנייר מהיזם, ואיפה ניתן להשיג תשואה נאה יותר.

לכן, לפני שאתם פונים להשקעה בנדל”ן, בין אם השקעה בארץ ובין אם בחו”ל, כדאי להכיר לעומק את היתרונות והחסרונות של כל סוג נכס ולדעת מראש איזה מחקר לבצע ולאילו דברים יש לתת תשומת לב רבה.

השקעה בנכס ישן

היתרון הגדול ברכישת נכס ישן להשקעה טמון בקלות היחסית שיש בהערכת שוויו האמיתי. למעשה, נכס מוכר ומבוסס משאיר הרבה יותר מקום למשא ומתן, מכיוון שאפשר להשוות אותו ביחס לשאר הנכסים בסביבה ולהעריך בצורה מבוססת יותר את השווי שלו בשוק. בנוסף, כאשר הנכס כבר קיים ניתן להעריך את אופי האוכלוסייה שבאזור, את טיב השירותים הציבוריים, דרכי תחבורה וכדומה, כך קל יותר לדעת האם מדובר במציאה או בעסקה יקרה מדי שיהיה קשה למכור אותה בעתיד או להשכיר אותה לשוכרים מתאימים.

יתרון נוסף שיש לנכסים ישנים הוא בכך שהם כבר הוכיחו את איתנותם ועמידותם לאורך זמן. כמו כן, יתכן וקיים לגביהם הרבה מידע אינטרנטי, הן עבור המשקיע והן למשכיר הפוטנציאלי. אי לכך, קל יותר בהמשך למכור את הנכס בעקבות המידע הרב הקיים אודותיו, שכן המידע שקוף וגלוי.

כמו כן, לעיתים נכסי יד שנייה נמכרים במחיר נמוך בהרבה ממחיר השוק בגלל הוותק שלהם ועלות התחזוקה, שיכולה להיות גבוהה. עם זאת, בדיקה קפדנית שתבצעו יכולה לחשוף כי למעשה מדובר במציאה, שבעזרת שיפוץ בסכום של כמה עשרות אלפי דולרים בלבד, ניתן יהיה להעלות את ערכה בצורה משמעותית ולצמצם את הסיכוי לבעיות תחזוקה תכופות.

אולם, אחת הבעיות המרכזיות ברכישת נכס יד שניה הינה שמשקיעים רבים מתקשים לגלות מבעוד מועד בעיות החבויות מהעין. על כן, מומלץ מאוד שלא להסתפק רק במידע הגלוי באינטרנט, אלא לבדוק גם מול הרשות המקומית, לדבר עם השכנים והתושבים ולבדוק לפרטי פרטים את עלויות התחזוקה השנתית הנדרשות עבור הנכס.

בנוסף, אין לוותר על ביקור באזור במהלך היום והלילה, במטרה לנסות ולהבין עד כמה שאפשר האם מדובר בשכונה טובה, שתאפשר לכם בעתיד לראות תשואה מהנכס. אם אתם מתקשים לעשות בעצמכם את מחקר העומק הנדרש, רצוי מאוד לשכור מומחה נדל”ן שיבצע זאת עבורכם ויספק את המידע הרלוונטי לפני ביצוע ההשקעה.

השקעה בנכס חדש

היתרון המרכזי ברכישת נכס על הנייר מיזם הוא בכך שכאשר השוק נמצא בעליות, במרבית המקרים ערך הנדל”ן יעלה עוד לפני שהנכס יעמוד על הקרקע, כך שניתן יהיה לראות תשואה מיד עם קבלת המפתחות מהיזם.

יתרה על כן, גם אם לא תמכרו את הנכס מיד, אלא תעדיפו להשכיר אותו בשנים הראשונות, עדיין יהיה לכם קל יותר למכור אותו בעתיד ואף לקבל עליו מחיר גבוה מזה שהייתם מקבלים אילו הוא היה נכס ישן בין כמה עשרות שנים.

בנוסף לכך, עלות התחזוקה של נכסים חדשים היא זולה בהרבה מאלו של נכסים יד שנייה ולרוב כמעט ואין תקלות ובעיות.

עם זאת, אם אתם מתכננים לרכוש דירה חדשה קחו בחשבון שישנן לא מעט הוצאות נלוות הן על הבנייה והן תוספות שונות שהינן פועל יוצא מהרכישה, חיבור לחשמל, מים וגז, מסים ועוד.

גורם נוסף שעליכם לקחת בחשבון הוא פרק הזמן הארוך שיעבור עד שתקבלו את המפתחות לנכס. לעיתים חולפות מספר שנים מרגע החתימה מול היזם ועד קבלת אישור הכניסה, דבר שיכול להשפיע על התוכניות העתידיות שלכם עבור הנכס והחישובים הכלכליים.

חיסרון אחר הוא שבמקרים בהם נבנות שכונות חדשות בשטחים ואזורים שעדיין אינם מיושבים, קשה מאוד לדעת מראש את אופי השכונה העתידית, סוג האוכלוסייה, מידת הקרבה לשירותים ציבוריים, רמות הפשיעה וכדומה. במידה והאזור שלכם יתגלה כאזור בעייתי, יתכן ותתקשו בעתיד למכור או להשכיר את הדירה, דבר שיפגע באופן ישיר בגובה התשואה.

מה כדאי לי: נכס ישן או חדש?

ובכן, זוהי שאלת השאלות, והתשובה הנכונה משתנה מאדם לאדם, בהתאם לצרכים, ליכולת הכלכלית ולסבלנות של כל אחד. הדבר המרכזי שאתם צריכים לזכור הוא שבכל אחד מהמקרים, חשוב מאוד להיות זהירים בטרם ההשקעה, לבצע מחקר מעמיק ולהיעזר באנשי מקצוע בעלי ידע בנדל”ן שבאמת מכירים את האזור.

כדי להקל עליכם להגיע להחלטה הנכונה, חברת iintoo מציעה מגוון השקעות נדל”ן בחו”ל שכבר עברו את כל הבדיקות הנדרשות, ובכך חוסכת לכם זמן וכסף רב. המומחים של החברה בודקים בצורה מעמיקה את כל הנכסים המוצעים על ידיה, כאשר המטרה היא לוודא מראש שמדובר בנכסים בעלי פוטנציאל לתשואה עתידית.

הניתוח של מומחי iintoo אינו מתבסס על נתוני אינטרנט בלבד, אלא כולל פגישות פנים מול פנים עם היזמים, בחינת הנכס עצמו והצלבת מידע מול גופי מחקר שונים ומול השותפה האסטרטגית של החברה, מרידיאן קפיטל.

המידע הרב על נכסי הנדל”ן בחו”ל שכבר נבדקו, נגיש ושקוף לכל אחד ונמצא ברשת החברתית של iintoo, בה ניתן להתייעץ עם משקיעים נוספים, שיעזרו להבין ביחד האם מדובר בהשקעה כדאית.

מעוניינים למצוא נכסים בארה”ב שכבר עברו את כל הבדיקות של ועדת ההשקעות שלנו? הצטרפו עוד היום, ללא עלות וללא התחייבות למאגר הלקוחות שלנו.


הזדמנויות ההשקעה שפתוחות לך

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • השקעה מינימלית

  $35,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • השקעה מינימלית

  $50,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים


הצטרפו לקהילה הגלובלית של iintoo

עשינו את זה קל להתחבר עם משקיעים כמוכם, כך שתוכלו ליהנות מעושר של דעות וחוויות השקעה בנדל"ן - בשקיפות מירבית. הצטרפו היום והתחילו לשתף, ללמוד ולהשקיע עם מיטב המוחות.

התחילו עכשיו

הפרסום לעיל הינו בגדר פרסום כללי כאמור בסעיף 15(א)(א)(4) לחוק ניירות ערך “החוק” וככזה אינו מהווה הצעה לציבור. הצעה ומכירה של ניירות ערך על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות למשקיעים בישראל, שלא על פי תשקיף, מוגבלת ל- 35 משקיעים או למשקיעים המנויים בתוספת הראשונה לחוק (משקיעים כשירים). ככל שתעשה הצעה ו/או מכירה לציבור על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות היא תיעשה על פי תשקיף שיקבל את היתר הרשות.

חברת Meridian Capital אינה אחראית לתנאי ו/או לביצועי כל השקעה המוצעת על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות.

© 2022 iintoo Investments Ltd. All Rights Reserved.