השקעות נדל”ן ב-iintoo כי לא נותנים לחתול לשמור על השמנת

השקעות נדל”ן ב-iintoo כי לא נותנים לחתול לשמור על השמנת

July 6, 2017
202

חברות השקעה בנדל”ן – הן מופיעות בכל מקום… על גבי שלטי ענק בשולי נתיבי איילון, בדפי האמצע של עיתוני סוף השבוע, בפיד בפייסבוק ואולי גם בשיחות הסלון שלכם עם חברים. התמונות גדולות וצבעוניות, ההבטחות גדולות ומשכנעות והמספרים מפתים ומיידיים, אבל השקעה בנדל”ן אינה דומה לקניית שמלה אופנתית, והבטחות צבעוניות על מספרים, לא רק שאינן רלוונטיות במקרה הזה – הן גם עלולות להיות מסוכנות.

בכניסה לעולם השקעות הנדל”ן, ישנה חשיבות רבה ליכולתכם להשתחרר מצורת החשיבה הצרכנית ולהיכנס למוד פעולה של משקיע מקצועי, כפי שנסביר זאת בשורות הבאות בסיועו של דב קוטלר, יו”ר iintoo, לשעבר מנכ”ל ישראכרט, ויזה כאל ובנק איגוד.

“מודל ההשקעה של iintoo“, מסביר קוטלר, “הוא מודל המבוסס על השלמת הון עצמי ליזמי נדל”ן שאושרה להם כבר הלוואה בנקאית לפרויקט. המודל הוא מאוד פשוט ואפקטיבי: יזם הנדל”ן מביא את ההלוואה מהבנק, ורשת iintoo מגייסת עבורו את ההון העצמי הדרוש לו ממשקיעי הרשת הישראלים בתמורה לנתח מרווחי המיזם כולו. כל אדם שנרשם חינם כמשקיע בקהילת iintoo יכול להצטרף לכל אחת מהשקעות הרשת עם מינימום השקעה של $25,000, וליהנות מערוץ השקעה אלטרנטיבי נוסף כחלק מפורטפוליו השקעות מגוון”.

לדברי קוטלר, “תפקידה של חברת ההשקעות בנדל”ן, הוא לבחור את ההשקעות הטובות ביותר, לגבש ולנהל אותן משפטית, מסחרית ומקצועית מול היזם, להעניק למשקיעים את כל הביטחונות הדרושים להם לשמירה על כספם, ולייצר עבורם את התשואה המקסימלית האפשרית”.

על-פי קוטלר, ישנם שלושה מבחנים שעליכם להעביר כל חברת השקעות שאיתה אתם מעוניינים לעבוד. כדי לקבל מידע מפורט ולהבין כיצד תוכלו לפתח מוד פעולה של משקיע מקצועי, תוכלו להגיע לאחד ממפגשי ההסברה החינמיים, שעורכת iintoo באווירה אינטימית, חמימה ומסבירת פנים.

 1. שרשרת ההשקעה – הפרדת הון-יזם

שרשרת ערך הוא מונח עסקי, המתאר את כלל הפעולות שיש לבצע כדי לייצר מוצר או לספק שירות: מחקר ופיתוח, ייצור, הפצה, שיווק, מכירות, שירות וכן הלאה. ככלל, ככל שהעסק שולט ביותר רכיבים בשרשרת הערך, כך השליטה שלו בהשגת המטרה היא גבוהה ואפקטיבית יותר, אך כמו בכל תחום בחיים, גם לכך יש גבול.

גבול זה נמצא במקום בו שליטת העסק ברכיב הערך דווקא פוגעת ביכולתו להשיג את מטרותיו. זו הסיבה, שהחקלאי מגדל את הירקות, המפיץ מפיץ אותם והירקן מוכר אותם, זאת הסיבה שחברות הסלולר מספקות את השירות אך מוציאות את המכירה לקבלני משנה, וזאת הסיבה שיצרן המזון מייצר ומפיץ אותו, אך מותיר את מכירתו לרשתות השיווק.

בעולם ההשקעות בנדל”ן בחו”ל, מדובר למעשה בשרשרת השקעה, הכוללת בתוכה מרכיבים כמו גיוס הון, אנליזה, רגולציה, טיפול משפטי, יזמות, בנייה, שיווק ומכירה. בשרשרת ההשקעה, ישנו יתרון מובהק לשליטה של גוף ההשקעה בכלל מרכיבי הערך שקודמים לייזום והבנייה, אך קיים כלל ברזל אחד שאין לעבור עליו:

בשרשרת ההשקעה, חייבת להיות הפרדה מלאה בין ההון ובין היזם.

מצד אחד עומדים המשקיעים, המספקים את ההון לפרויקט, ומצד שני עומד היזם הצורך את ההון לפרויקט. במצב זה, בהכרח קיים ניגוד אינטרסים בין ההון ובין היזם, ניגוד אינטרסים שיכול לבוא לידי ביטוי בבזבזנות, ניהול כספים לוקה בחסר, לעיתים אף תיתכן הונאה ובסופו של דבר, בעיכובים ושיבושים אופרטיביים שמסכנים את כספי המשקיעים.

בהתאם לכך, חברות השקעה בנדל”ן הפועלות במקביל, הן תחת כובע ההון והן תחת כובע היזמות, פועלות למעשה בניגוד עניינים מובנה, שבמקרה הטוב פוגע בפוטנציאל הכלכלי של השקעותיהן, ובמקרה הרע מסכן באופן ממשי את כספי המשקיעים שלהן. בישראל, מדובר במרבית החברות הפעילות בתחום.

בניגוד אליהן, מיישמת רשת ההשקעות החברתיות של iintoo הפרדה מלאה בין ההון ובין היזם. רשת iintoo היא אינה יזמית נדל”ן ואינה לוקחת חלק בפעילות האופרטיבית של מיזמי ההשקעה שלה, אלא מנהלת אותה מעמדת נציגת ההון. הרשת בוחרת את היזם המבצע כחלק מתהליך בחירת ההשקעות, בוחנת בקפידה את איתנותו הפיננסית, היכולות והמוניטין שלו, מפקחת עליו בצורה רציפה לכל אורך הפרויקט ומנהלת מולו מערכת שותפות מחייבת משפטית. התנהלות זו, מבוססת על העיקרון של ‘הון מול יזם’ ולא ‘הון עם יזם’, ומטרתה אחת: להבטיח את כספי המשקיעים ולמקסם את הרווח הכספי ככל שניתן.

כפי שלא הייתם נותנים לחתול לשמור על השמנת, אינכם אמורים לתת ליזם להיות אחראי על ההון שלכם. זהו כלל הברזל על פיו פועלת ואותו מיישמת רשת iintoo, כערך יסוד בפעילותה.

 1. אסטרטגיית ההשקעה – מזעור סיכון מול מקסום תשואה

אסטרטגיית ההשקעה היא הפלטפורמה שבאמצעותה נבנות, מבוצעות ומנוהלות ההשקעות, במטרה אחת ברורה – למזער את הסיכון למשקיעים מחד ולמקסם את התשואה עבורם מאידך. בטבלה הבאה נציג בפניכם דוגמאות מרכזיות לרכיבי יסוד אסטרטגיים בעולם השקעות הנדל”ן, אותן נמחיש באמצעות מודל ההשקעה של iintoo:

השקעות נדל"ן ב- iintoo

 1. מעטפת השקעה – מקיפה, מקצועית ושקופה

מעטפת ההשקעה כוללת בתוכה את כל היכולות המקצועיות (השקעות ונדל”ן), המשפטיות והמסחריות שמספקת חברת ההשקעות למשקיעים. למעטפת ההשקעה חשיבות קריטית בכל שלבי שרשרת ההשקעה, וכדי לבחון אותה תוכלו להיעזר ב- 5 השאלות הבאות:

 1. איתור השקעות – כיצד נחשפת חברת ההשקעות להזדמנויות השקעה בשוק המטרה?
 2. סינון השקעות – כיצד מסננת חברת ההשקעות את ההזדמנויות אליהן היא נחשפת?
 3. בחינת השקעות – כיצד בוחנת חברת ההשקעות את השוק, ההזדמנות והנכס?
 4. גיבוש השקעות – כיצד מייצרת חברת ההשקעות עסקה מגובשת ומהודקת היטב?
 5. ניהול השקעות – כיצד מגייסת חברת ההשקעות את ההון הנדרש, וכיצד היא מנהלת אותו?

במקרה של iintoo, נהנית הרשת מחשיפה גדולה למיזמי נדל”ן בכל רחבי ארה”ב, דרך מערך שלם של שיתופי פעולה עם יזמים ושחקני נדל”ן, ובראשם שותפתה האסטרטגית, Meridian Capital, ספקית האשראי לנדל”ן הגדולה בארה”ב, שותפות מרשימה שאין דומה לה בשוק הישראלי. הזדמנויות ההשקעה עוברות תהליך יסודי של בחינה וסינון במחלקת האנליזה של הרשת, והנבחרות שבהן זוכות למעטפת משפטית, מקצועית ומסחרית, המיועדת לעגן את מעמד המשקיעים ולהגן על כספם. כאנקדוטה, רבות מן ההשקעות שנופלות בתהליך הסינון של iintoo, מוצאות את דרכן אל חברות השקעות נדל”ן אחרות בישראל.

את כל התשובות לשאלותיכם על עולם ההשקעות בנדל”ן בכלל ועל פעילותה של iintoo בפרט, תוכלו לקבל חינם במפגשי ההסברה שעורכת iintoo באווירה אינטימית, חמימה ומסבירת פנים.

קטגוריות: נדל”ן, השקעות


הזדמנויות ההשקעה שפתוחות לך

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • השקעה מינימלית

  $35,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • השקעה מינימלית

  $50,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים


הצטרפו לקהילה הגלובלית של iintoo

עשינו את זה קל להתחבר עם משקיעים כמוכם, כך שתוכלו ליהנות מעושר של דעות וחוויות השקעה בנדל"ן - בשקיפות מירבית. הצטרפו היום והתחילו לשתף, ללמוד ולהשקיע עם מיטב המוחות.

התחילו עכשיו

הפרסום לעיל הינו בגדר פרסום כללי כאמור בסעיף 15(א)(א)(4) לחוק ניירות ערך “החוק” וככזה אינו מהווה הצעה לציבור. הצעה ומכירה של ניירות ערך על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות למשקיעים בישראל, שלא על פי תשקיף, מוגבלת ל- 35 משקיעים או למשקיעים המנויים בתוספת הראשונה לחוק (משקיעים כשירים). ככל שתעשה הצעה ו/או מכירה לציבור על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות היא תיעשה על פי תשקיף שיקבל את היתר הרשות.

חברת Meridian Capital אינה אחראית לתנאי ו/או לביצועי כל השקעה המוצעת על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות.

© 2022 iintoo Investments Ltd. All Rights Reserved.