השקעות נדל”ן בארה”ב מול אירופה

השקעות נדל”ן בארה”ב מול אירופה

July 19, 2016
231

מתלבטים האם להשקיע את הכסף שלכם בנדל”ן בארה”ב או באירופה? בואו נעשה קצת סדר, כדי שתוכלו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם

בזמן שבישראל מחירי הנדל”ן ממשיכים לטפס ולעתים קיים אתגר ממשי בלמצוא נכסים שיניבו תשואה גבוהה, המשקיע הישראלי פונה לאפיקי השקעות נדל”ן השנמצאים מחוץ לגבולות המדינה. אם גם אתם חושבים להשקיע בנדל”ן בארה”ב או באירופה, הנה לפניכם כמה דגשים שחשוב להכיר לפני ההחלטה על ההשקעה.

השקעות נדל”ן באירופה

על פי הדו”ח שהוציאה פירמת רואי החשבון והייעוץ העולמית PwC, חמשת היעדים המועדפים ביותר להשקעה באירופה לשנת 2015 הם ברלין, דבלין, מדריד, המבורג ואתונה. האטרקטיביות של הערים הללו טמונה בעיקר בצפי שבאזורים אלו יעלו המחירים בשנים הקרובות ובכך יביאו תשואה לרוכשים.

אז למה אירופה? קודם כל בגלל המחיר. מצד אחד, גוש האירו טרם התאושש באמת מהמשבר הכלכלי של 2008, ולכן מחירי הנדל”ן עדיין נמוכים מאוד מבעבר. יחד עם זאת, עם כל שנה שחולפת נרשמת עליית מחירים מסוימת ביעדים רבים ובמידה ומגמה זו תתמיד, ניתן לשער שתוך כמה שנים צפויים הנכסים להגיע לערכם הריאלי ולספק למשקיעים אפשרות לתשואה אטרקטיבית.

יתרון נוסף בהשקעה באירופה הוא הקרבה לישראל, דבר שמקל מאוד על מי שמעוניין לנהל בפועל את הנדל”ן שלו. לדוגמא, במידה והחלטתם לשפץ את הנכס מהיסוד ולמכור אותו לאחר מכן ברווח (“סיבוב נדל”ני”) עליכם להיות בקרבת הנכס או לכל הפחות לדאוג לאדם מטעמכם שיבקר שם בתדירות גבוהה ויפקח על הנעשה. גם במקרה של השכרת הנכס בזמן ההמתנה לעליית מחירים, כדאי להיות זמינים לביקור למטרת פיקוח על הנכס לפחות פעם בשנה.

עם זאת, יש לקחת בחשבון שבאירופה ישנם חוקים סוציאליים הבאים לעזור לשוכרים ומגבילים את המשכירים בכל הקשור להעלאות של שכר הדירה, כך שיתכן שבמקרים של השכרה התשואה שלכם תהיה נמוכה ואיטית מהרצוי.

נוסף על כך, בעת תהליכי רכישת או השבחת הנכס אתם צפויים להיתקל בחסמים בירוקרטיים, חוקי בניה מקומיים מחמירים ובמיסוי שאינכם מכירים, ולכן כדאי להיעזר במומחה המכיר את השפה המקומית והחוקיים של המדינה ויכול לטפל בבעיות בהצלחה גדולה יותר מזו של אדם פרטי שאינו חי במדינה.

חשוב לזכור שלצד היתרונות הרבים, יבשת אירופה איננה יציבה כלכלית ובעלת אחוז גבוה של חוסר ודאות. לדוגמא, רק לאחרונה החליטה בריטניה לצאת במפתיע מהאיחוד האירופי (ברקזיט). מדובר בצעד שמעטים האמינו שאכן יתרחש ואף אחד לא יודע להגיד כיצד הוא ישפיע על מחירי הנדל”ן באירופה כולה, ובבריטניה בפרט, בשנים הקרובות.

הטלטלות והתמורות הללו הופכות את ההימור על אירופה כיעד השקעה לא צפוי ובעל סיכון מסוים, ולכן על מנת לצמצם סיכונים מומלץ מאוד להתייעץ עם מומחים שיכולים לזהות הזדמנויות גם בתקופה של שינויים וחוסר ודאות ולהגדיל את הסיכוי שלכם לאתר נכס מניב תוך גידור הסיכונים.

השקעות נדל”ן בארה”ב

לעומת אירופה, שוק הנדל”ן בארה”ב כבר הספיק להתאושש, וברוב האזורים במדינה המחירים כבר נוסקים מעל המצופה, כך שמי שבחר להשקיע את כספו בנדל”ן בארה”ב בשנים שלאחר משבר הסאב פריים, זכה לתשואות נאות על הנכס. מי שטרם עשה זאת אמנם, עוד לא פספס את הרכבת. עם זאת, בעת בחירת ההשקעה יש צורך להכיר היטב את שוק הנדל”ן בארה”ב בכלל ואת האזורים והסקטורים השונים בו בפרט  בכדי לדעת לאתר את הנכסים הצפויים להישאר יחסית יציבים, גם במקרה של שינוי במצב השוק.

אחד היתרונות של השקעת נדל”ן בארה”ב הוא בכך שאין הגבלות מיוחדות על השקעות מטעם משקיעים זרים והמדינה אף מעודדת ותומכת בתהליך ע”י מתן הטבות שונות. בנוסף, תהליכי הבירוקרטיה השונים מתנהלים באנגלית, דבר שמקל מאוד על המשקיע הישראלי הפרטי.

יתרון נוסף הוא החופש של בעל הנכס להחליט באשר לגובה דמי השכירות הנגבים, בהתאם למצב השוק ולנכסים דומים באזור, ולרוב ללא הגבלות של חוקים סוציאליים שעלולים לפגוע בגובה התשואה.

אם קשה לכם לדעת מראש איזה אזור בארה”ב צפוי להיות משתלם בעתיד, רצוי להיעזר במומחים אשר יודעים לבצע בדיקות מקיפות ומקצועיות. מומלץ להתחבר לרשת החברתית להשקעות בנדל”ן של חברת iintoo, שם תוכלו להתייעץ עם משקיעים נוספים ועם מומחים בתחום, שיעזרו לכם בהבנת השוק ובהכרת האזורים המבוקשים כיום. בנוסף, חברת iintoo מאפשרת לכם לקחת חלק בפרויקטים להשקעות נדל”ן בארה”ב שעברו בדיקת נאותות, בהשקעה התחלתית של 100,000 ש”ח בלבד.

מעוניינים לשמוע עוד על ההשקעות שלנו? הצטרפו עוד היום, ללא עלות וללא התחייבות למאגר הלקוחות שלנו.


הזדמנויות ההשקעה שפתוחות לך

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • השקעה מינימלית

  $35,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • השקעה מינימלית

  $50,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים


הצטרפו לקהילה הגלובלית של iintoo

עשינו את זה קל להתחבר עם משקיעים כמוכם, כך שתוכלו ליהנות מעושר של דעות וחוויות השקעה בנדל"ן - בשקיפות מירבית. הצטרפו היום והתחילו לשתף, ללמוד ולהשקיע עם מיטב המוחות.

התחילו עכשיו

הפרסום לעיל הינו בגדר פרסום כללי כאמור בסעיף 15(א)(א)(4) לחוק ניירות ערך “החוק” וככזה אינו מהווה הצעה לציבור. הצעה ומכירה של ניירות ערך על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות למשקיעים בישראל, שלא על פי תשקיף, מוגבלת ל- 35 משקיעים או למשקיעים המנויים בתוספת הראשונה לחוק (משקיעים כשירים). ככל שתעשה הצעה ו/או מכירה לציבור על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות היא תיעשה על פי תשקיף שיקבל את היתר הרשות.

חברת Meridian Capital אינה אחראית לתנאי ו/או לביצועי כל השקעה המוצעת על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות.

© 2022 iintoo Investments Ltd. All Rights Reserved.