השקעה בנדל”ן עם iintoo – עדיפה על דירה ועדיפה גם על מניות

השקעה בנדל”ן עם iintoo – עדיפה על דירה ועדיפה גם על מניות

March 6, 2018
282

בטווח הארוך, השקעה במניות עדיפה על פני השקעה בדירה – זאת השורה התחתונה של מחקר השוואתי שפרסם לאחרונה בנק ישראל בנושא השקעות בדיור מול השקעות בשוק ההון. בניתוח התשואות והיתרונות של שני ערוצי ההשקעה הפופולאריים, זוכה ההשקעה במניות לעדיפות כלכלית מובהקת על פני השקעה בדירה בישראל, וזאת על אף עשור הזהב האחרון במהלכו גזרו משקיעי הנדל”ן תשואות גבוהות יותר ממשקיעי המניות, ובתנאי שעשו את ההשקעה הנכונה בעיתוי הנכון.

מה שלא מצליח מחקר זה להביא בחשבון, הוא את מודל השקעות הנדל”ן החדש, אותו מובילה בישראל רשת iintoo, ואשר הולך ותופס תאוצה כמודל השקעה אינטגרטיבי בעל אטרקטיביות גבוהה יותר מזו של כל אחד משני הערוצים הנפרדים. אך לפני שנצלול אל מודל השקעה ייחודי זה, הבה נבחן את מסקנות המחקר ואת האופן בו הן משקפות את שיקולי ההשקעה שמבצעים משקיעים בישראל סביב כספם.

יתרונות ההשקעה בנדל”ן מול השקעה במניות

במחקרו, מציין בנק ישראל 4 יתרונות חשובים להשקעה בדירה:

 • רמת מתאם נמוכה בין ביצועי ההשקעה של נכסי נדל”ן מול נכסי שוק ההון, הממצבת את ההשקעה בנדל”ן כאמצעי אטרקטיבי לגיוון תיק השקעות
 • הכנסה שוטפת מדמי שכירות על נכס נדל”ן
 • מימון זמין באמצעות הלוואות משכנתא זולות
 • היתרון הפסיכולוגי של בעלות ארוכת טווח בנכס מוחשי בעל ביקוש קשיח יחסית

אלא שכאשר בוחנים את נתוני התשואות, מצליחה ההשקעה במניות להביס את ההשקעה בדירה, החל מהטווח הקצר של 5 שנים ועד הטווח הארוך של 30 שנה. על אף שמדובר על פער של אחוזים בודדים בלבד בין ערוצי ההשקעה השונים, יש לזכור כי מדובר בתשואה שנתית שבחישוב לאורך תקופת ההשקעה כולה, עשויה להצטבר לסכומים גדולים.

השקעה במניות מול השקעה בנדלן

בנוסף לתשואות העדיפות בהן היא מתאפיינת, מציעה השקעה במניות עוד שורה של יתרונות חשובים על פני השקעה בדירה. בעוד שהשקעה בדירה דורשת הון התחלתי גבוה של מיליוני שקלים, כרוכה בעלויות עסקה גבוהות עם עורכי דין ומתווכים ודורשת עלויות נוספת להחזקת הנכס לאורך תקופת ההשקעה, מציעה השקעה במניות נזילות גבוהה, עלויות עסקה נמוכות, עלויות החזקה נמוכות, היעדר סיכון בגין אי-השכרת הנכס, הון התחלתי מינימלי ומגוון רחב של אפשרויות לפיזור וגיוון תיק ההשקעות על פני מגוון נכסים ומניות.

אם כך, מדוע בוחרים משקיעים ישראלים רבים להשקיע את כספם בדירה ולא במניות? ובכן, למרכיב הפסיכולוגי של בעלות על נכס מוחשי תפקיד חשוב בבחירה זו, אך בהנחה שכל משקיע מעוניין למקסם את התשואה על כספו, הסיבה המרכזית הנוספת להעדפת דירה על פני מניות עשויה להיות נעוצה בהיעדר הידע המקצועי הנדרש לביצוע השקעות בשוק ההון ובמיוחד חוסר ידע בניהול ההשקעה, בעיתוי הקניה והמכירה וביכולת לשמר את ההשקעה לטווח הארוך מבלי להתערב בה.

אחד הממצאים המחקריים שמשקף את האבחנה הזו בצורה הטובה ביותר, הוא הפער שנוצר בין ביצועי המשקיעים בקרנות נאמנות ובין ביצועי הקרנות עצמן, בגין עיתויי הכניסה והיציאה של המשקיעים מהקרן. בזמן שהקרן משיגה תשואה שנתית של 10% למשל בטווח הארוך, משקיעי הקרן עשויים ליהנות מתשואה שנתית של 3-6% בלבד, מאחר ולא התמידו בהשקעתם בקרן, ובחרו עיתויים לא אופטימליים לכניסה וליציאה מן הקרן.

מודל ההשקעה של iintoo

רשת ההשקעות החברתיות של iintoo היא אחת מחלוצות ההשקעה החברתית בעולם הנדל”ן, המציעה מודל השקעה ייחודי ופורץ דרך, המאפשר לכל אדם להשקיע בנדל”ן בסכומים נמוכים, ולמעשה ליהנות מיתרונות ההשקעה בנדל”ן ומאלו של עולם המניות גם יחד.

כמשקיעי נדל”ן ברשת iintoo, תוכלו להיכנס למגוון רחב של השקעות נדל”ן בארה”ב עם סכום מינימלי של 25,000$ בלבד, ולממש את ההשקעה בתוך פרק זמן של 18-36 חודשים לכל היותר. בתנאים אלו, תוכלו להשתחרר משתיים מן המגבלות המשמעותיות ביותר בעולם השקעות הנדל”ן, ולהשקיע בנדל”ן באמצעות הון מינימלי, תוך שמירה על רמת נזילות גבוהה בדומה לעולם המניות.

על אף שלא תהיו הבעלים הבלעדיים של הנכס, תוכלו ליהנות מבעלות חלקית שתספק לכם את אחת הבטוחות החשובות שמציע עולם השקעות הנדל”ן, קרי בעלות על נכס פיזי, וזאת לצד שורה של בטחונות נוספים שמעמידה לרשותכם iintoo, ובהם שמירת כספכם בנאמנות חיצונית, שעבוד הנכס לטובתכם, מעטפת משפטית הרמטית ובקרה צמודה ומחייבת על היזם.

בניגוד להשקעה עצמית בדירה, ברשת iintoo לא תצטרכו להתמודד עם סיכון אי-השכרה של יחידה כזאת או אחרת מתוך פרויקט שלם, ולא תצטרכו לנהל את הנכס או לשאת בעלויות התחזוקה שלו. סך העלויות, לרבות עלויות העסקה, מגולמות כבר בהון ההשקעה ובתשואה שתגזרו ממנה.

לבסוף, מספקת לכם רשת iintoo את כל הפלטפורמה המקצועית הנדרשת לאיתור ובחירת השקעות אטרקטיביות מהמובילות בשוק הנדל”ן האמריקאי, מבלי שאתם נדרשים לידע מקצועי או יכולות מקצועיות כלשהן כדי ליהנות מפירות ההשקעה.

בשורה התחתונה, מאפשרת לכם רשת iintoo לבנות פורטפוליו השקעות מגוון באמצעות מודל השקעה המשלב את הסיכון הנמוך, הבטחונות והפוטנציאל הגבוה של עולם השקעות הנדל”ן, לצד התשואות האטרקטיביות, הנזילות הגבוהה וגמישות ההשקעה בהון נמוך המאפיינים את ההשקעות בשוק ההון.

 


הזדמנויות ההשקעה שפתוחות לך

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • השקעה מינימלית

  $35,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • השקעה מינימלית

  $50,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים


הצטרפו לקהילה הגלובלית של iintoo

עשינו את זה קל להתחבר עם משקיעים כמוכם, כך שתוכלו ליהנות מעושר של דעות וחוויות השקעה בנדל"ן - בשקיפות מירבית. הצטרפו היום והתחילו לשתף, ללמוד ולהשקיע עם מיטב המוחות.

התחילו עכשיו

הפרסום לעיל הינו בגדר פרסום כללי כאמור בסעיף 15(א)(א)(4) לחוק ניירות ערך “החוק” וככזה אינו מהווה הצעה לציבור. הצעה ומכירה של ניירות ערך על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות למשקיעים בישראל, שלא על פי תשקיף, מוגבלת ל- 35 משקיעים או למשקיעים המנויים בתוספת הראשונה לחוק (משקיעים כשירים). ככל שתעשה הצעה ו/או מכירה לציבור על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות היא תיעשה על פי תשקיף שיקבל את היתר הרשות.

חברת Meridian Capital אינה אחראית לתנאי ו/או לביצועי כל השקעה המוצעת על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות.

© 2022 iintoo Investments Ltd. All Rights Reserved.