השקעה בנדל”ן – חמישה שיקולים להשקעה נבונה

השקעה בנדל”ן – חמישה שיקולים להשקעה נבונה

May 3, 2016
240

הרשו לנו לברך אתכם – החלטתם להשקיע את הכסף שלכם במקום ש”ישכב” בבנק אשר אינו יכול להציע מסלול אטרקטיבי להשקעה כתוצאה מתנאי הרביות בשוק הנוכחי. אתם מבינים שעדיף להשקיע היום, אפילו אם מדובר בסכום קטן, כדי שזה יגדל בעתיד.

iintoo היא רשת חברתית להשקעות בנדל”ן. האנשים שלנו מביאים ניסיון מצטבר של למעלה משבעים שנה בהשקעות בנדל”ן ואנו שמחים לחלוק עמכם כמה מהנושאים הבולטים שהמשקיעים שלנו לוקחים בחשבון טרם השקעתם דרך הפלטפורמה שלנו. רשימה זו, אינה רשימה סופית ואינה תחליף ליעוץ מקצועי חיצוני, אך היא מכסה את מרבית השאלות הנשאלות על ידי המשקיעים שלנו.

לפני שנכסה את מרבית הנושאים האמורים, ישנן שאלות ראשוניות שאנו ממליצים לקחת בחשבון.

מה הוא הסכום המיועד להשקעה? מה הן דרכי ההשקעה הפתוחות בפניכם (שוק ההון, נדל”ן וכדומה)? מה המוטיבציה שלכם להשקעה? האם אתם מעוניינים בהשקעה לתווך ארוך או לתווך קצר? האם אתם צריכים את הכסף נזיל בקרוב? האם אתם מעוניינים לקחת חלק פעיל בכל שלב ושלב או שאתם מעוניינים לעבוד עם חברה העושה זאת עבורכם? האם יש לכם את המידע, גישה וידע להגיע אל השקעות איכותיות?

עם החלטתכם להשקיע בנדל”ן, עליכם כעת להחליט על מודל השקעתכם. האם אתם מעוניינים בהשקעה מניבה או כזאת שאתם רואים את הרווחים רק בתום תקופת ההשקעה? מה הוא הסכום הזמין עבורכם להשקעה? האם תרצו להשקיע בפרויקטים מקומיים או בינלאומיים? האם במודל של הון או חוב? ועוד שאלות רבות ומגוונות. רוב המשקיעים שלנו מגיעים אלינו עם סכומי השקעה קטנים יחסית (השקעה מינימאלית של כ-100,000 ₪) ובוחרים במסלול השקעה עם אקזיט פוטנציאלי בתוך שנתיים ועד שלוש שנים.

הנושאים שרוב המשקיעים שלנו דנים בהם הם:

 1. באיזה סוג נכס עלי להשקיע? האם בנכס המתאים למגורים או בנכס מסחרי? ישנם הבדלים בסוגי הנכסים כשהבולטים מבניהם הוא שעלות של נכס מסחרי גבוהה משמעותית מעלות של נכס למגורים, שחוזה השכירות בין הדייר לבעלי הנכס שונה, ושההכנסה החודשית מהשכרת הנכס שונה אף היא.
 2. האם אתם מעוניינים לנהל את הנכס בעצמכם? בין אם ניהול נכס פרטי או מסחרי, אחת המטרות העיקריות להשקעה בנכס היא להשכיר אותו הלאה בכדי ליהנות מהכנסה שוטפת. מלבד הוצאות, כגון: ביטוח, מיסים וכיוצא בזה, חלק מנהלים את הנכס באופן עצמאי ואחרים לוקחים חברה שתנהל את הקשר עם השוכרים. בעוד הראשון עשוי לקחת זמן אישי ולהיגמר ב”כאב ראש”, הדרך השנייה יכולה להיות נעימה יותר אך יקרה יותר. ניהול אישי של הנכס דורש ממכם לוודא כי הנכס מתוחזק כפי שצריך, כי השוכרים מתאימים ועומדים בקריטריונים, משלמים בזמן ושומרים על הנכס. לאחדים זאת טרחה ולאחרים זה מקור להנאה ולסיפוק אישי.
 3. מיקום! מיקום! מיקום! השקעה בנדל”ן היא השקעה במיקום. כאשר אתם משקיעים במיקום נחשק, זאת בדרך כלל השקעה מצוינת שכן מדובר בהשקעה בנכס הממוקם באזור עם ביקוש רב והסיכויים לממש או להשכיר את הנכס במהירות ו/או במחיר הרצוי רב יותר. לעיתים מיקום דורש חזון – השקעה במיקום פחות פופולרי אך עם פוטנציאל להפוך לכזה דורשת הסתכלות ארוכת תווך. שיקולים כמו שדרוג עירוני מתוכנן, מעבר של אוכלוסייה צעירה לשכונה ותיקה המתחדשת באופן אורגני ועוד דוגמאות דומות יכולים להילקח בחשבון בבחינת פוטנציאל ההשקעה.
 4. אסטרטגית אקזיט – האם ההשקעה היא לתווך ארוך או לתווך קצר? חלק אוהבים להשקיע את כספם בפרויקטים לתווך ארוך ואחרים מאמינים כי השקעות קצרות מועד מתאימות יותר. אנו ממליצים לבחון האם אסטרטגית האקזיט המוצעת בפניכם מתאימה לכם מבחינה פיננסית. כאן יש לקחת בחשבון שיקולים כמו מיסים, הטבות מס, הוצאות ועלויות עסקה וכדומה.
 5. בקיאות והבנת רזי העסקה – השקעה בנדל”ן דורשת בקיאות בנושאים שאינם ברורים מאליהם. נושאים משפטיים ומיסויים, בדיקת תנאי העסקה, תשלומים ורישום הנכס בטאבו – אלו רק מעט מהנושאים הדורשים בקיאות מקצועית ואף יכולים לעלות כסף שכן ברוב המקרים יש להיוועץ במומחים שונים.

iintoo מציעה מודל שונה להשקעה בנדל”ן המותאם למשקיעים המעוניינים להשקיע ביחד ולהרחיב את הידע שלהם בהשקעות, דרך הרשת החברתית שלנו. iintoo מסירה את חסמי הכניסה וכן את הטרחה הקשורה בהשקעות בנדל”ן באופן פרטי.

השקעה דרך  iintoo מאפשרת להשקיע ללא צורך באיתור, מחקר, בחינת ההשקעה ( due-diligence), רכישה וניהול הנכס על ידי המשקיע. תהליך ההשקעה דרכנו הוא פשוט יחסית  – עם הרישום לרשת החברתית, אתם יכולים לצפות בהשקעות הפתוחות ולבחור בהשקעה איכותית, במיקום אטרקטיבי אשר נבחרה ואושרה ע”י ועדת ההשקעות שלנו ורק אחרי בחינה מקיפה ומעמיקה הכולל ביקור באתר והיכרות אישית עם היזם העומד מאחורי הפרויקט. עם בחירתכם להשקיע, תוכלו לבחור את מסלול ההשקעה: הון או חוב, ואף את סוג הנכס (נכס למגורים, מעונות סטודנטים, ואחרים). ומעל הכול, אין צורך בכיסים עמוקים. סכום ההשקעה ההתחלתי דרך iintoo הוא כ-100,000 ₪ בלבד.

מעוניינים לשמוע עוד? הצטרפו אלינו עוד היום.


הזדמנויות ההשקעה שפתוחות לך

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • השקעה מינימלית

  $35,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • השקעה מינימלית

  $50,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים


הצטרפו לקהילה הגלובלית של iintoo

עשינו את זה קל להתחבר עם משקיעים כמוכם, כך שתוכלו ליהנות מעושר של דעות וחוויות השקעה בנדל"ן - בשקיפות מירבית. הצטרפו היום והתחילו לשתף, ללמוד ולהשקיע עם מיטב המוחות.

התחילו עכשיו

הפרסום לעיל הינו בגדר פרסום כללי כאמור בסעיף 15(א)(א)(4) לחוק ניירות ערך “החוק” וככזה אינו מהווה הצעה לציבור. הצעה ומכירה של ניירות ערך על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות למשקיעים בישראל, שלא על פי תשקיף, מוגבלת ל- 35 משקיעים או למשקיעים המנויים בתוספת הראשונה לחוק (משקיעים כשירים). ככל שתעשה הצעה ו/או מכירה לציבור על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות היא תיעשה על פי תשקיף שיקבל את היתר הרשות.

חברת Meridian Capital אינה אחראית לתנאי ו/או לביצועי כל השקעה המוצעת על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות.

© 2022 iintoo Investments Ltd. All Rights Reserved.