הפרמטרים המשפיעים על בחירת השקעה כדאית בארה”ב

הפרמטרים המשפיעים על בחירת השקעה כדאית בארה”ב

October 30, 2016
111

ההחלטה להשקיע בנדל”ן בארה”ב, במקום להסתפק בהשקעות נדל”ן בישראל, אמנם עשויה להיות מורכבת מבחינה לוגיסטית, אבל לרוב היא בעלת סיכויים טובים יותר לאיתור נכסים מניבים ובעלי תשואה פוטנציאלית גבוהה מזו שניתן להשיג בעסקאות דומות בארץ, ולכן לא כדאי לוותר על אפשרויות ההשקעה בארה”ב, על אף המרחק.

מכיוון שמדובר בהשקעה מעבר לים, נושאים כמו צפי תשואה, בטחונות ומתן אמון ביועץ שינהל עבורכם את הנכס בפועל הם עניינים קריטיים מאוד, כמו גם הכנה למקרים בהם תיתקלו בבעיות או צורך להתמודד עם החוקים המקומיים. כדי להקטין את חוסר הוודאות שלכם, אלו הפרמטרים שיש לשים אליהם לב לפני שבוחרים להשקיע בנדל”ן בארה”ב.

מדדים כלכליים – בכדי לדעת האם ההשקעה היא כדאית מומלץ קודם כל לבדוק האם המחיר שלה הוא אטרקטיבי ביחס לנכסים האחרים באזור ומהן המגמות הכלכליות של אותה תקופה, כלומר האם האזור נמצא בעליות מחירים או בירידות. בנוסף, יש לקחת בחשבון כי יתכן והנכס יזדקק לשיפוץ מסוים, דבר שבהכרח יהיה כרוך בהוצאת כספים נוספת. כמו כן, זכרו כי בדרך כלל, על המחיר של הנכס יש להוסיף עלויות נלוות כמו תשלום על אישורים שונים, מסים, עורכי דין, מנהלים בפועל, יועצים, אחזקה וכדומה.

מיקום הנכס וצפי תשואה – מיקומו של הנכס הוא בין הגורמים המשפיעים ביותר על התשואה הפוטנציאלית העתידית שלכם, שכן המיקום הוא עניין מרכזי בנדל”ן. נכס שנמצא בשכונה עם רמת פשיעה גבוהה או במיקום מרוחק משירותים ציבוריים, מוסדות חינוך, תחבורה וכדומה, עשוי להתגלות כלא אטרקטיבי עבור קונים או שוכרים פוטנציאליים, דבר שעשוי לפגוע באופן ישיר בתשואה הפוטנציאלית העתידית שלכם. נוסף על כך, מומלץ מאוד להכיר את מגמות המחירים באזור לאורך השנים, ללמוד על אזורי ההשקעה וזאת בכדי לנסות ולהעריך את הסיכוי לעלייה בערך הנכס בעתיד. למשל, המשבר של 2008 הותיר אחריו אזורים גאוגרפיים חשופים להשלכות המשבר אך לעומתם ובמיוחד במדינה עצומה כמו ארה”ב, קיימים אזורים שנותרו יציבים אל מול אותו משבר. נתונים אלו יכולים לתרום רבות להגדלת הידע הנדרש לפני השקעה בנדל”ן עם זאת, חשוב לצאת מנקודת הנחה כי נדל”ן הינו תחום שעלול להיות מושפע משינויים כלכליים עולמיים, ולכן יש להבין שהתשואה העתידית מושפעת במידה כזו או אחרת מהוצאות ותנודות בלתי צפויות.

סוג הנכס ביחס לאופי השכונה – פרמטר משמעותי נוסף הוא התאמה בין סוג הנכס (גודל, מספר חדרים וכדומה) לאופי השכונה ולצרכי התושבים בה. על המשקיע להבין את הצרכים של השוכרים באזור, אחרת הוא עלול להישאר עם נכס ללא ביקוש. כלומר, אם רכשתם דירת סטודיו בשכונה המתאפיינת במשפחות מרובות ילדים, סביר להניח שיהיה לכם קשה יותר למצוא שוכרים או קונים לדירת חדר גדולה. לכן, חשוב מאוד להכיר את האזור ולהעריך נכון האם ההשקעה הצפויה עונה על דרישות השוק המקומי.

מידת ההגירה החיובית  – לפני רכישת הנכס, מומלץ לבדוק האם האזור בו נמצא הנדל”ן מתאפיין במגמת הגירה חיובית, מכיוון שהגירה שכזו תשפיע לטובה הן על ערך הנדל”ן שלכם והן על הסיכוי שהנכס שלכם יעמוד על כ-90% תפוסה לאורך הזמן שהוא ברשותכם. בעתיד, ההגירה החיובית תקל עליכם למצוא קונים לנדל”ן שברשותכם ואף תאפשר לכם למכור אותו במחיר גבוה מזה שקניתם.

היכרות עם החוקים המקומיים – בטרם אתם מבצעים כל סוג של השקעה בנדל”ן בחו”ל עליכם להכיר היטב את הרגולציה והמיסוי באזור. . טעויות שעשויות לנבוע מחוסר הבנה בנושאים אלו עלולות לנגוס ברווח הסופי שלכם מההשקעה.

בדיקות בשטח – למרות המרחק מישראל, כדאי מאוד שתגיעו בעצמכם לשטח על מנת לבדוק את הנכס. במידה ואינכם יכולים להגיע לנכס, דאגו לשלוח אנשים מטעמכם שיבדקו אותו ויפקחו על הנעשה לאורך כל שלבי תהליך ההשקעה. במסגרת זו מומלץ לשלוח עורך דין, מומחי נדל”ן (שמאים, קבלנים ומהנדסים), במטרה שיאספו עבורכם נתונים אמינים על מצבו הפיזי של הנכס, עלויות שיפוץ מוערכות, אחזקה ואפיון השכונה.

אמינות הנציגים שלכם – זה למעשה הדבר המרכזי שעליו תקום או תיפול ההשקעה שלכם – מתן אמון מלא בנציג שלכם בשטח. ללא אמון במי שאמור לדאוג לאינטרסים הכלכליים שלכם ולהבטיח לספק לכם את המידע המהימן ביותר, יהיה לכם קשה מאוד להמשיך את תהליך ההשקעה.

בכדי לחסוך מכם את ההתלבטות, חוסר הוודאות והצורך בשכירת יועצים שונים, בוחנת iintoo מגוון השקעות בנדל”ן שעברו הערכות ובדיקות נאותות על ידי אנשי המקצוע מהשורה הראשונה.

ניתן להיחשף להזדמנויות השקעה אלה ברשת החברתית שהקימה iintoo, בה מוצגים אך ורק נכסים שנבדקו ואושרו כבעלי פוטנציאל תשואה נאה, כך שנחסך מכם הצורך לבצע מחקר מעמיק, לגייס אנשי מקצוע בעצמכם ובהמשך לנהל את השקעתכם מעבר לים.

המידע שמציעה חברת iintoo באתר הוא פתוח, נגיש ושקוף לכולם וההרשמה לרשת החברתית אינה כרוכה בתשלום. נוסף על כך, במסגרת זו ניתן להתייעץ עם מומחים בתחום הנדל”ן לגבי השקעות פרטיות ולהכיר את הטרנדים הנוכחיים בתחום.

מעוניינים לבחון השקעות נדל”ן שכבר נבדקו עבורכם? הירשמו עכשיו ללא עלות לרשת החברתית של iintoo


הזדמנויות ההשקעה שפתוחות לך

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • השקעה מינימלית

  $35,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • השקעה מינימלית

  $50,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים


הצטרפו לקהילה הגלובלית של iintoo

עשינו את זה קל להתחבר עם משקיעים כמוכם, כך שתוכלו ליהנות מעושר של דעות וחוויות השקעה בנדל"ן - בשקיפות מירבית. הצטרפו היום והתחילו לשתף, ללמוד ולהשקיע עם מיטב המוחות.

התחילו עכשיו

הפרסום לעיל הינו בגדר פרסום כללי כאמור בסעיף 15(א)(א)(4) לחוק ניירות ערך “החוק” וככזה אינו מהווה הצעה לציבור. הצעה ומכירה של ניירות ערך על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות למשקיעים בישראל, שלא על פי תשקיף, מוגבלת ל- 35 משקיעים או למשקיעים המנויים בתוספת הראשונה לחוק (משקיעים כשירים). ככל שתעשה הצעה ו/או מכירה לציבור על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות היא תיעשה על פי תשקיף שיקבל את היתר הרשות.

חברת Meridian Capital אינה אחראית לתנאי ו/או לביצועי כל השקעה המוצעת על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות.

© 2022 iintoo Investments Ltd. All Rights Reserved.