העתיד הוא חברתי

העתיד הוא חברתי

August 7, 2016
86

הגיע הזמן להיפרד: הימים בהם העברתם את כספכם – והפקדתכם את אמונכם – בידיו של יועץ פיננסי – עתידים להיות נחלת העבר. על פי דו”ח שפורסם על ידי גודלמן זאקס, בנק ההשקעות הבינלאומי (כן, ממש אותם יועצי השקעות …) כשמדובר בניהול פיננסי ובהשקעות – העתיד הוא חברתי. בניה של קהילה, נטוורקינג, התקשרות ושימוש בטכנולוגיה חדשנית  – כולם חשובים וכולם משפיעים על עתידו של הניהול הפיננסי.

על פי הדו”ח של גולדמן זאקס, ולמרות שההתאוששות מהמשבר של 2008 עדיין קורית, זהו הזמן להשקיע. הנה הן הסיבות:

 1. העולם הפך לרשת חברתית אחת גדולה.

אם אנחנו יכולים בקלות לחלוק תמונות משפחיות בפייסבוק ולבקש המלצות וחוות דעת על מוצר או שירות בטוויטר, מדוע הכסף שלנו צריך היות נעול בכספות של בנקים או מושקע בבורסות לנירות ערך? מדוע הידע שלנו צריך להיות מצומצם למקור ידע אחד – עובד הבנק או יועץ ההשקעות? כמו בתחומים אחרים ונוספים – גם כאן אנחנו לא לבד. מדיה ורשתות חברתיות כמו פייסבוק, טוויטר, לינקאין ואחרות (כמו גם סמארטפונים, וגישה לאינטרנט מכל מקום ומכל מכשיר) מחברות אותנו לאנשים שאנחנו מכירים ולעוד מיליונים אחרים אשר, ללא אותו חיבור רשתי, לא היינו מגיעים אליהם מעולם. החיבור הזה מאפשר לשאול שאלות, לבקש עצה, לאסוף ולחלוק מידע שיעזור לנו לגבש דעה על הכסף שלנו ועל השימוש בו.

רשתות חברתיות עוזרות גם בהפיכת מידע לשקוף ולידידותי למשתמש. ככל שיותר אנשים משתמשים ברשתות פיננסיות חדשות המבוססות על טכנולוגיה חדישה – מלווים, לווים, משקיעים, שגרירים של וכו’ –ככל שמשתמשים יותר, כך גם ההיצע הופך מגוון, מעניין, רציני, מקצועי וחדשני ומשופר יותר ויותר.

 1. חדשנות סוללת דרך.

המשבר האחרון (2008) הוכיח, בין היתר, כי העולם הכלכלי אליו היינו רגילים אינו נטול סיכונים או חסין מפני טעויות וכי היה זה ענין של זמן עד שטכנולוגיות חדשניות ו”משבשות” (disruptive) ישפיעו גם הן על העולם הכלכלי. כמו בתחומים אחרים, סטארטאפים ו/או מחלקות חדשנות של בנקים וחברות פיננסיות, באומץ רב, תוהים לגבי שיטות ותפיסות ישנות של ניהול והשקעות של כספים. ואלו גם מציגים אופציות וטכנולוגיות חדשות, חדישות ויצירתיות אשר מניבות יותר, ידידותיות יותר ונוחות יותר עבור המשתמשים. מימון המונים (על כל ביטוייו), הלוואות בין אנשים (peer-to-peer), יועצי השקעות אוטומטיים, אפליקציות לסמארטפונים וכדומה, כולם חלק מאותה חדשנות סוללת דרך.

 1. ביחד – אנחנו יכולים ליותר.

אם יחיד יכול להזיז הרים, אזי קהילה יכולה להזיז יבשות. iintoo ופלטפורמות מימון המונים אחרות כמו Kickstarter ו- Indiegogo רותמים את כוחה של הקהילה בכדי להשיג יותר. מימון המונים מאפשר לרשת של אנשים “להכתיב את יצירתם של שירותים, מדיה ורעיונות חדשים” על פי הדו”ח של גולדמן זאקס, ואלה מעצבים את הקהילה מחדש. “ישנה חדשנות משנה תעשיה בדרך בה סרטים ממומנים היום, מוצרים חדשים מתפתחים, דעות מתגבשות וכספים מגויסים” נאמר בדו”ח.

יחידים יכולים להשפיע השפעה גדולה, גם עם סכום השקעה נמוך. היום יכול משקיע פרטי להשקיע סכום של $25,000 בנדל”ן ופוטנציאלית לקבל החזר על ההשקעה שלא ניתן לקבלו בדרכי השקעה אחרות. השקעות מסוג זה היו בעבר הלא רחוק נחלתם של בעלי כיסים עמוקים. במקביל, יזמים יכולים היום לפנות להמונים בפניה לעזרה בהגשמת חלומם וחזונם ובהפיכת פתרון למציאות, וזאת מבלי לקשור את הונם האישי או בלקיחת סיכון לעיכובים כתוצאה מאתגרים פיננסיים בדרך. במרץ 2015, Kickstarter גייסה עבור יזמי הפלטפורמה 1.6 מיליארד דולר ארה”ב, כשקמפיין בודד הצליח לגייס 18 מיליון דולר ארה”ב. לרוב היזמים אין גישה לסכומים שכאלה, אפילו לא גם דרך גיוס מחבריהן או משפחתם. פלטפורמות מימון ההמונים. בהחלט מייצרות מהפכה.

 1. הטכנולוגיה הופכת דברים לקלים ופשוטים יותר.

כשהסמארטפונים נמצאים עמנו בכל מקום, ערמות הניירת, הדו”חות והמכתבים מהמוסדות הפיננסיים הופכים לדבר של העבר. אפליקציות ושירותים בנקאיים דיגיטליים, וכן מגוון של סטרטאפים בתחום הפינטק (fintech) , לא רק שמאפשרים לבצע מגוון פעולות, אלא גם לבצעם בקלות, נוחות, מהירות, בחינם או בעלות נמוכה. היום ניתן לשלם חשבונות, להעביר כספים לחברים, להשקיע דרך מימון המונים (בין אם זה מוצר חדש או בנין חדש) ואף לקבל עצה מיועץ פיננסי אוטומטי, בכל זמן ומכל מקום.

החיבור לרשתות חברתיות כגון פייסבוק או לינקדאין ואחרים, הופך את הפעולה לאמינה יותר דרך הוספת מנגנון של אימות. האם אתה חייב כסף לחבר? אין צורך לכתוב צ’ק ולשלוח אותו בדואר; במקום זאת, תוכל לעבור על רשימת החברים שלך בפייסבוק ולבחור! והטכנולוגיה תבוא לעזר ותאפשר את ביצוע ההעברה. יצירה של קהילה סביב העולם הפיננסי ועולם ההשקעות רק מתבקשת.

 1. הרגולציה בשירות מימון ההמונים.

בשנת 2012 חוק ה (JOBS (Jumpstart Our Business Act הועבר בארה״ב והוא מאפשר לעסקים קטנים לגייס הון. התיקונים לחוק משנים 2013 ו-2015 אף הם מהווים אבני דרך משמעותיות בעולם מימון ההמונים, תמיכה בסטרטאפים והפיכת עולם המימון לעולם חברתי. היום ניתן לגייס באופן ישיר וציבורי כספים למיזמים. בעזרת גיוס של סכומים קטנים, המתגבשים לסכום אחד גדול, למשקיעים של היום פתוחה הדלת להזדמנויות שלא היו קיימות עבורם בעבר.

iintoo גאה להיות חלק מהמגמה של הפיכת עולם ההשקעות לחברתי. אך iintoo אינה עוד מיזם רגיל של מימון המונים בנדל״ן. הפלטפורמה שלנו מאפשרת למשקיעים שלנו ליהנות מחוויה אישית וחברתית בו זמנית תוך שימוש בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת למשקיעים שלנו להישאר מרוכזים בהשקעותיהם.

בנוסף, ובשונה משירותים אחרים, iintoo מורכבת מאנשים בעלי ניסיון וידע משותף ומצטבר בעולם ההשקעות בנדל״ן. כל השקעה נבחנת בקפדנות יתרה על ידי ועדת ההשקעות שלנו וזאת במטרה לגדר את הסיכונים עבור המשקיעים שלנו. אנו מעניקים שירות מא׳ ועד ת׳, מאיתור הזדמנויות מתאימות, עדכון שוטף של מידע לגבי ההשקעות וכן עמידה בלוחות הזמנים ובקרה על התקדמות הפרויקט ועמידה ביעדים שנקבעו מראש עם היזם.

בצירוף טכנולוגיה חדשנית ומתקדמת, הרשת החברתית של iintoo להשקעות בנדל״ן הופכת את חווית ההשקעה לקלה, נוחה לשימוש, נגישה, ומעל הכל עם פוטנציאל למנף את הכסף שהושקע. גם עם סכום השקעה נמוך, משקיעים פרטיים יכולים להשפיע, וליהנות מחווית השיתוף, הלמידה וההשפעה שהרשת של iintoo מספקת.

מעוניינים לשמוע עוד על ההשקעות שלנו? הצטרפו עוד היום, ללא עלות וללא התחייבות למאגר הלקוחות שלנו.

 


הזדמנויות ההשקעה שפתוחות לך

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • השקעה מינימלית

  $35,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • השקעה מינימלית

  $50,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים


הצטרפו לקהילה הגלובלית של iintoo

עשינו את זה קל להתחבר עם משקיעים כמוכם, כך שתוכלו ליהנות מעושר של דעות וחוויות השקעה בנדל"ן - בשקיפות מירבית. הצטרפו היום והתחילו לשתף, ללמוד ולהשקיע עם מיטב המוחות.

התחילו עכשיו

הפרסום לעיל הינו בגדר פרסום כללי כאמור בסעיף 15(א)(א)(4) לחוק ניירות ערך “החוק” וככזה אינו מהווה הצעה לציבור. הצעה ומכירה של ניירות ערך על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות למשקיעים בישראל, שלא על פי תשקיף, מוגבלת ל- 35 משקיעים או למשקיעים המנויים בתוספת הראשונה לחוק (משקיעים כשירים). ככל שתעשה הצעה ו/או מכירה לציבור על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות היא תיעשה על פי תשקיף שיקבל את היתר הרשות.

חברת Meridian Capital אינה אחראית לתנאי ו/או לביצועי כל השקעה המוצעת על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות.

© 2022 iintoo Investments Ltd. All Rights Reserved.