הון עצמי לרכישת דירה – המדריך

הון עצמי לרכישת דירה – המדריך

December 27, 2015
86

משפחות רבות מעוניינות לרכוש נכס להשקעה במטרה להבטיח את עתידן ולשמור על ערך הכסף שלהן.  אך עובדה היא שרבות מהמשפחות נתקלות בחסמים בדמות הון עצמי לרכישת דירה נמוך וחוסר היכרות עם התחום המורכב, וכתוצאה הן מוצאות עצמן מתקשות לממש את הפנטזיה.

אז איך בכל זאת עושים את זה? מתכננים טוב טוב, ופועלים על פי הטיפים שלפניכם. ספויילר קטן: בסוף המאמר אנו מספרים על דרך אחרת, יצירתית יותר, להשקעה בטוחה בנדל”ן במינימום הון עצמי.

משכנתא ללא הון עצמי לדירה – אפשרי?

מה לעשות, הבנק הוא הכתובת כאשר אתם רוצים לרכוש דירה להשקעה, על אחת כמה וכמה שההון העצמי שלכם נמוך לפי הפרמטרים של עולם הנדל”ן. לפני שאתם מתחילים לחפש את הנכס חשוב שתבינו מה היכולות שלכם. גשו למספר בנקים, בדקו מה האפשרויות בלקיחת המשכנתא שהם מציעים לכם בהתחשב בהון איתו אתם מגיעים, ואז תבינו אלו נכסים רלוונטיים לגביכם.

הכינו רשימת הוצאות

כאשר מדובר ברכישת נכס אתם נדרשים להוצאות גבוהות יותר ממחיר הנכס, ומכיוון שאתם מגיעים עם הון התחלתי נמוך יחסי חשוב שתבינו כמה באמת אתם הולכים לשלם. זכרו שעל מנת לרכוש נכס מניב בעל כדאיות גבוהה חשוב שתעזרו במומחים ובעלי מקצוע שיסייעו לכם להיחשף למידע איכותי וישמרו על האינטרסים שלכם מול הבנקים, המוכרים ושאר בעלי התפקידים בדרך שינסו “לגזור עליכם קופון”.

ישראל או חו”ל?

משקיעים מתחילים רבים, שאינם מנוסים בעולם ההשקעות, מוותרים מראש על שוק השקעות הנדל”ן בחו”ל. אמנם החששות הם הגיוניים – רכישת נכס במקום לא מוכר, התנהלות שונה ממה שאתם רגלים ותחושה שצריך לנהל הכול בשלט רחוק. עם זאת, בשנים האחרונות ניכר כי תשואות הנדל”ן בחו”ל הן לרוב גבוהות מהתשואות בישראל, וחשוב לשקול את הנושא. כמובן, שאם אתם מחליטים להשקיע בחו”ל עליכם לבצע עוד פעם הערכת תקציב (מה שנכון לגבי ישראל לא נכון לגבי חו”ל) ולוודא שיש לכם ליווי מקצועי איכותי ששומר עליכם.

בדקו את הפוטנציאל של הנכס

אם אתם לא רגילים לרכוש נכסים להשקעה חשוב שתכינו את עצמכם לפני שאתם מתחילים לעבור בין דירות. רכישת דירה להשקעה דורשת מכם ראיה אחרת – עליכם לבצע מגוון בדיקות ולחשוב על הפוטנציאל העסקי של הנכס – האם האזור בו הוא שוכן נמצא לקראת פיתוח שעלול להעלות את ערכו? האם מדובר בניין שמיועד לעבור שיפוץ במסגרת תמ”א 38? מה מצב השכירויות באותו האזור? האם הנכס עומד בכל הדרישות הסביבתיות והאדריכליות הנדרשות ממנו? ועוד. בדיקת פוטנציאל הנכס דורשת מכם גישה למאגרי מידע שונים ובדיקה של פרמטרים מגוונים המשפיעים על כדאיות ההשקעה.  כמו כן, מכיוון שאתם מגיעים עם הון עצמי לרכישת דירה נמוך יחסית, חשוב שתבדקו אם השכירות החודשית באמת תוכל לכסות את החזרי המשכנתא החודשיים שתתחייבו להם ואל תשכחו לקחת בחשבון הוצאות בלתי צפויות.

ואולי רכישת דירה להשקעה היא לא הדרך המתאימה לכם?

זה נכון שרוב האנשים שמדברים על השקעה בתחום הנדל”ן מדברים על נכסים להשקעה בקונסטלציה זו או אחרת. אך קיימות דרכים אחרות להשקעה – יצירתיות יותר ואולי אף נכונות יותר עבור משקיעים מתחילים או קטנים.

אחת מהדרכים היא השקעה באמצעות קבוצת משקיעים. קבוצות משקיעים מאוגדות בדרך כלל על ידי חברות שמטרתן לספק למשקיעים בית מקצועי שיאפשר להם להיחשף להשקעות איכותיות ולהשקיע תוך גידור סיכונים מובהק. השקעה באמצעות קבוצת משקיעים מבוססת על ראייה עסקית שלוקחת את כל היתרונות של חוכמת ההמונים ומימון ההמונים (Crowd funding) ומיישמת אותם בעולם העסקים והנדל”ן. אמנם לא מדובר ברכישה של דירה להשקעה אך לנתיב השקעה זה יתרונות משמעותיים, בעיקר למשקיעים מתחילים או בעלי הון נמוך יחסי:

 • החברה שמאגדת את קבוצות המשקיעים מחויבת במתן מנעד רחב של השקעות איכותיות שנבדקו על ידי מומחים.
 • המשקיע הפרטי בוחר השקעה בהתאמה אישית לפי קריטריונים של סוג הנכס, אורך חיי ההשקעה, תשואה שוטפת או תשואה הונית ופרמטרים נוספים.
 • החברה המאגדת חותמת על חוזה מול היזם בו הוא מתחייב לסטנדרטים גבוהים של עמידה בתוכנית עסקית שנקבעה מראש, עמידה בלוחות זמנים, שקיפות ומקדמי בטחון לשם גידור ההשקעה לטובת המשקיעים.
 • החברה המאגדת מעמידה לרשות קבוצת המשקיעים צוות מקצועי מובחר שמלווה אותה לאורך כל חיי ההשקעה ודואג לאינטרסים של המשקיעים, תוך גידור סיכונים בדרכים שונות.

קיימות מספר חברות שמאפשרות לכם להצטרף לקבוצות משקיעים, אבל הנה טיפ חשוב: בחרו בחברה שאינה גובה מכם דמי ניהול אלא משתתפת ברווחים עם המשקיעים לאחר שסכום ההשקעה הוחזר במלואו. כך תהיו בטוחים שהאינטרסים שלכם זהים לאינטרסים של החברה המאגדת.


הזדמנויות ההשקעה שפתוחות לך

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • השקעה מינימלית

  $35,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • השקעה מינימלית

  $50,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים


הצטרפו לקהילה הגלובלית של iintoo

עשינו את זה קל להתחבר עם משקיעים כמוכם, כך שתוכלו ליהנות מעושר של דעות וחוויות השקעה בנדל"ן - בשקיפות מירבית. הצטרפו היום והתחילו לשתף, ללמוד ולהשקיע עם מיטב המוחות.

התחילו עכשיו

הפרסום לעיל הינו בגדר פרסום כללי כאמור בסעיף 15(א)(א)(4) לחוק ניירות ערך “החוק” וככזה אינו מהווה הצעה לציבור. הצעה ומכירה של ניירות ערך על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות למשקיעים בישראל, שלא על פי תשקיף, מוגבלת ל- 35 משקיעים או למשקיעים המנויים בתוספת הראשונה לחוק (משקיעים כשירים). ככל שתעשה הצעה ו/או מכירה לציבור על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות היא תיעשה על פי תשקיף שיקבל את היתר הרשות.

חברת Meridian Capital אינה אחראית לתנאי ו/או לביצועי כל השקעה המוצעת על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות.

© 2022 iintoo Investments Ltd. All Rights Reserved.