הדרך הנכונה להשקיע בסביבת ריבית אפס

הדרך הנכונה להשקיע בסביבת ריבית אפס

September 24, 2015
299

לאחר המשבר הכלכלי העולמי בשנת 2008 הוריד בנק ישראל את הריבית במשק לאפס, כתוצאה המשק נכנס לתהליך של צמיחה. תוצר נוסף של המהלך היה פגיעה אנושה באפשרויות ההשקעה השונות. מהי דרך ההשקעה הטובה ביותר בסביבת ריבית אפס?

ההשפעה של סביבת ריבית אפס על המשקיעים היא קריטית – מצד אחד ישנם משקיעים רבים, גם הסולידיים שביניהם, שרק המחשבה על תשואה אפסית או שלילית גורמת להם להפנות את כספם להשקעות ברמת סיכון גבוהה. לעומתם קיימים משקיעים שמעדיפים להישאר עם הכסף (המזומן) ביד ולחכות לרגע שהריבית תעלה, הבעיה היא שאף אחד לא יודע מתי הריבית תעלה. אז מה בכל זאת האופציות הסולידיות שלכם כמשקיעים כאשר אתם תקועים בין תשואה אפסית לישיבה על הגדר?

מניות

אחד המאפיינים של נכסים סחירים הוא רגישות להשפעות השוק, כלומר מדובר בהשקעה בסיכון גבוה. מניות מושפעות באופן ישיר ממהלכים המתרחשים בעולם העסקים, והשקעה שאינה מתבססת על ניסיון מקצועי עלולה לפגוע במשקיע בצורה אקוטית. אמנם קיימים כיום כלים המזמינים את המשקיע הבודד להיכנס לעולם המניות ומבטיחים הרים וגבעות, אך מדובר בערוץ השקעה בעל סיכון גבוה הדורש מהמשקיע להיות חד ומדויק בהחלטותיו ומודע לכל המתרחש בעולם הפיננסי 24/7. מכיוון שכאן אנו עוסקים באופציות להשקעות בעלות סיכון נמוך שלא יגרמו לכם להפסיד את ההון שהקצבתם ולא ידרשו מכם ללמוד באמצע החיים מקצוע חדש לחלוטין, הערוץ המנייתי הוא כנראה לא אופציה.

פקדון קצר מועד

ידוע גם בראשי התיבות פק”מ. היה לאחד מאפיקי ההשקעה הסולידים הפופולאריים ביותר. זהו פיקדון בטוח לחלוטין המבטיח ריבית ידועה מראש. בדרך כלל, הריבית על הפק”מ אינה גבוהה במיוחד אך מצד שני הבנק לא גובה דמי שמירה או עמלות נוספות. העניין הוא שבסביבת ריבית אפס אפילו הריבית הלא גבוהה כבר אינה קיימת, וערכו של הכסף אינו עולה בשום צורה. אז מה הטעם בפק”מ? אין טעם.

אגרות חוב

השקעה באגרות חוב (אג”חים) היא כמו השקעה בנדל”ן – מקבלים קופון קבוע לאורך תקופה קבועה מראש (כמו שכירות חודשית) ובסוף התקופה מקבלים את סכום הקרן (כמו הרווח ההוני ממכירת דירה). נכון? לא נכון. אמנם קיימים מספר מאפיינים דומים בין השקעה באגרות חוב ובין השקעה בנדל”ן אך מדובר בעולמות שונים. אגרות חוב מושפעות באופן ישיר מהריבית במשק – ככל שהריבית יורדת האג”ח עולה. כך שהיום אנו נמצאים במצב שלאגרות החוב כבר אין לאן לעלות, וכאשר הריבית תעלה נראה הפסדים. אז נכון שהשקעה באגרות חוב נחשבת להשקעה סולידית, אבל בכל השקעה קיים אלמנט של סיכון, ואם לאגרות החוב אין לאן לעלות עכשיו אז למה לקחת סיכון?

השקעה בנדל”ן

כשמדברים על השקעות נדל”ן בעצם מדברים על יזמות. השקעה בנדל”ן שונה באופן מהותי מההשקעות בהן עסקנו, ואת ההבדל ניתן לבחון דרך כמה מהמאפיינים שלה:

 • השקעה בנדל”ן היא השקעה ריאלית שניתן לדעת בסבירות גבוהה מהם התקבולים השוטפים ומהו אורך חיי ההשקעה.
 • בנדל”ן כל החוזים צמודי מדד כך שיש הגנה במקרה של אינפלציה.
 • השקעות שאינן שכירות אינן מגיבות לתנודות השוק בצורה מיידית, כך שלמשקיע יש אוויר לקבלת החלטות מול השינויים שעובר המשק.
 • בנדל”ן משחקים על זמן. ככל שמכירים יותר את התחום ניתן לקצר את משכי הזמן של הפרויקט, ובכך לקצר את משך זמן ההשקעה ולהשיג תשואה גבוהה יותר.

אך עליה וקוץ בה, גם תחום הנדל”ן כמו עולם המניות דורש היכרות מקצועית מעמיקה שתאפשר לכם לבחור את ההשקעה הנכונה, לבנות חוזה שישמור עליכם, לוודא שהיזם או הקבלן באמת עומדים בהתחייבויותיהם ולדאוג שהתשואה שתקבלו באמת תהיה שווה את כל הבלגן. לאחר שנים שתחום הנדל”ן היה נחלתם של מוסדיים ומשקיעים מנוסים ובעלי הון, הבינו מומחי נדל”ן שכדאי ואפשרי לפתוח את התחום למשקיעים קטנים, וחשוב לעשות זאת בצורה חכמה. לשם כך קמו חברות כמו iintoo. חברות אלה מאפשרות להשקיע בנדל”ן תוך הגנה על המשקיע – אנשי מקצוע מעולים בוחנים כל השקעה אפשרית, המידע המקצועי מונגש בצורה שהוא יובן גם לאנשים שאינם ותיקים בעולם הנדל”ן, הכסף צבוע ואינו הולך לאיבוד, קיימת שקיפות וליווי מקצועי צמוד לאורך כל חיי ההלוואה והכי חשוב – ההיכרות רבת השנים של אנשי iintoo עם תחום הנדל”ן מאפשרת להם לקצר תהליכים ולמנף פרויקטים, ובכך להגדיל באופן ניכר את התשואה לה זוכים המשקיעים בסוף התהליך.

דוגמה קלאסית להשקעה נדל”נית היא רכישה והשבחה של בניין מגורים בן 50 דירות הממוקם בשכונת וושינגטון הייטס, במנהטן ניו-יורק, שידרוג חוזי השכרת הדירות ומכירת הנכס. הבניין מושכר כיום לדיירים בחוזי שכירות מוגנים,  כך שמחירי השכירות בעת רכישת הנכס נמוכים משמעותית מהמקובלים באזור. לאחר רכישת הנכס מתוכננת השבחה של הבניין ושדרוג חוזי השכירות הקיימים למחירי השוק. משך ההשקעה עומד על 36 חודשים. יזמית הפרויקט היא חברת גליל נדל”ן אשר השותפים בה הם אושיות נדל”ן וותיקות בניו-יורק, איירווינג לנגר, מייסד ומנכ”ל גליל ולייבל לדרמן. לחברה וותק של 40 שנות פעילות והיא מחזיקה בכ 10,000 יחידות דיור, מתוכן 6,000 במנהטן ו 4,000 בברוקלין.

אז נכון, החיים בסביבת ריבית אפס הם חיים קשים למשקיעים, יש תחושה שאין לאן לזוז, בעיקר אם מדובר במשקיעים שרגילים לחיות בעולם ההשקעות הסחירות. אבל אם תשנו קצת את הדרך בה אתם פועלים תגלו עולם השקעות ותיק ומרתק שגם בסביבת השקעות מאתגרת מאפשר לכם ליהנות מתשואות דו-ספרתיות.

הירשמו עוד היום ותוכלו לצפות בהשקעות נדל”ן עם פוטנציאל תשואה גבוה בסיכון נמוך


הזדמנויות ההשקעה שפתוחות לך

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • השקעה מינימלית

  $35,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • השקעה מינימלית

  $50,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים


הצטרפו לקהילה הגלובלית של iintoo

עשינו את זה קל להתחבר עם משקיעים כמוכם, כך שתוכלו ליהנות מעושר של דעות וחוויות השקעה בנדל"ן - בשקיפות מירבית. הצטרפו היום והתחילו לשתף, ללמוד ולהשקיע עם מיטב המוחות.

התחילו עכשיו

הפרסום לעיל הינו בגדר פרסום כללי כאמור בסעיף 15(א)(א)(4) לחוק ניירות ערך “החוק” וככזה אינו מהווה הצעה לציבור. הצעה ומכירה של ניירות ערך על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות למשקיעים בישראל, שלא על פי תשקיף, מוגבלת ל- 35 משקיעים או למשקיעים המנויים בתוספת הראשונה לחוק (משקיעים כשירים). ככל שתעשה הצעה ו/או מכירה לציבור על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות היא תיעשה על פי תשקיף שיקבל את היתר הרשות.

חברת Meridian Capital אינה אחראית לתנאי ו/או לביצועי כל השקעה המוצעת על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות.

© 2022 iintoo Investments Ltd. All Rights Reserved.