דור ה – Y (מילניאלס) והשקעות חברתיות בנדל”ן

דור ה – Y (מילניאלס) והשקעות חברתיות בנדל”ן

August 18, 2016
248

כבר רבות נאמר על דור Y (מילניאלס). קראו להם עצלנים, מכורים למכשירי הטלפון שלהם, נשענים ותלויים בהוריהם, ומסתובבים עם תחושה ש”הכל מגיע להם”. מהצד השני, משבחים אותם על היצירתיות שלהם ונטייתם הטבעית ליזמות, כאלה שמשיגים את רצונותיהם (go-getters) אפילו בזמנים מאתגרים.

עם זאת, מאפיין אחד בולט לדור ה-Y, כאשר מדובר בכסף, דור זה (אלו הנולדו בין השנים 1980, אמצע שנות ה-90 ועד תחילת שנות ה-2000) שונה מאוד מהדור של הוריו ושל סביו, והוא החלוץ של המהפכה הפיננסית שכולנו עדים לה.

ואכן, על פי הדו”ח The future of Finance”” שפורסם בשנה שעברה על ידי גודלמן זאקס, בנק ההשקעות הגלובלי, “דור ה-Y, הוא הזרוע לשינוי התנהגותי , גם זה הפיננסי. הרבה מהצמיחה בשירותים פיננסיים חדשים נזקפת לזכות הדרישה [של דור ה-Y] לשקיפות, קלות וידידותיות, גישה מכל מקום ובכל עת ואוטומציה של השירותים”.

הזמנים משתנים

כדור שעבר שתי תקופות מיתון והתמוטטות של שווקים בדיוק בשנים המעצבות שלהם, דור ה-Y הינו דור עם מעט מאוד אמון במערכות הבנקים הגדולות, תאגידים וגופים מוסדיים.

באותה העת, הם צפו בכניסתה של טכנולוגיה חדשנית כפותרת בעיות ונותנת מענה לצרכים שונים ממציאת והתקשרות עם רופאים ועד הזמנת מונית אחרי חצות ובלחיצת כפתור. דור ה-Y מאמין כי הפתרון טמון בטכנולוגיה, כש50% מהם מצפים שהטכנולוגיה תביא למהפכה של ממש במערכת הבנקאות. 33% מהם מאמינים כי בתוך 5 שנים הם לא יצטרכו את שירותי הבנקים הנוכחיים. ו-14% מבעלי העסקים הקטנים, השייכים לדור זה, כבר משתמשים בשירותים פיננסיים הניתנים על ידי מוסדות שאינם בנקים. דור זה פתוח ואקטיבי יותר מדור ה-X, הבייבי בומרס או הדור “השקט” (אלא שנולדו לפני 1945) לתרום תרומה כספית דרך ממשק אינטרנטי או דרך מכשיר הטלפון.

עבור דור ה-Y, הימים בהם אנשים הפקידו את כספם ואת אמונם בידיו של יועץ פיננסי, מקצועי ככל שיהיה, הפכו לנחלת העבר. נכון הדבר גם בהקשר של לקיחת ומתן הלוואה, תשלומים ומימון של מיזמים חדשים. דור זה מוביל בשינוי ליצירה ואימוץ של אפשרויות המעוררות מחדש את השוק הפיננסי (disruptive).

‏‏אינפוגרפיקה-דור-Y-1

 

ביחד, אנחנו יכולים ליותר

כדור שגדל בעידן הסמארטפון והרשתות החברתיות, ובקלות מפרסם תמונות משפחתיות בפייסבוק או מבקש המלצות על מוצר או שירות דרך טוויטר, לדור זה אין הצמדות רעיונית ואידיאולוגית לכך שכספם יהיה נעול בכספות של בנקים או נסחר בבורסות המסחר הגדולות. דור זה מודע גם לעובדה שהידע הפיננסי שלהם לא חייב להגיע רק דרך אינטראקציה עם עובדי הבנק או יועצי השקעות. לדור זה קיימות הרבה חלופות אחרות.

מעבר לכך, דור זה מאמין שאם אדם אחד מסוגל להזיז הרים, אזי יבשות יכולות לנוע בכוחם המשותף של אנשים המתאחדים למטרה משותפת. מימון המונים “משבש (disrupting) את איך שסרטים מקבלים מימון, איך שמוצרים חדשים מתפתחים, את הבסיס להחלטות בנוגע לפעילות למען החברה ואף איך שקרנות להשקעות מגייסות כספים”.

על פי גולדמן זאקס, דור ה-Y, בהשוואה לקודמיו, מושקע פחות בניירות ערך (רק 28% בהשוואה ל46% בקרב דורות אחרים), ונוטה יותר לקחת חלק במימון המונים – 47% מדור זה השיבו כי הם השתתפו או ישתתפו במיזם של מימון המונים, בהשוואה ל- 30% בקרב דור ה-X, 13% בקרב הבייבי בומרס, ו-4% בקרב הדור “השקט”.

iintoo ופלטפורמות נוספות של מימון המונים, כגון Kickstarter ו- Indiegogo, רותמים את כוחו של ההמון בכדי להשיג יותר. היום, יחידים יכולים “להשפיע בגדול” גם עם סכום השקעה או תרומה נמוך. היום, יכול אדם להשקיע $25,000 בנדל”ן ופוטנציאלית ליהנות מרווחים מרשימים, משהו שבעבר שמור היה לכאלה המחזיקים מיליונים בחשבונות הבנקים.

יזמים, אף הם יכולים לפנות להמון בדרך להגשים את חלומם, ואת חזונם להפוך פתרון פוטנציאלי למציאות, וזאת מבלי לסכן את הונם ורכושם ומבלי לחוות עיכובים הנובעים מאתגרים פיננסיים. במרץ 2015, Kickstarter גייסה ליזמים בפלטפורמה סכום של $1.6 מיליארד, כשקמפיין יחיד בפלטפורמה גייס סכום של $18 מילון. לרוב היזמים אין גישה לסכומים כאלה במימון שהוא פרטי ו/או דרך משפחה וחברים.

התלהבותם של בני דור ה-Y והתלכדותם של היזמים סביב הפלטפורמות השונות עזרו להוביל שינוי גדול יותר. חוק ה- (JOBS (The Jumpstart Our Business Startups Act אשר עבר בארה”ב בשנת 2012, מאפשר לעסקים קטנים לגייס כספים בקלות יחסית בהשוואה לעבר. השינויים הנוספים לחוק בשנים 2013 ו-2015 מאפשרים למיזמים לגייס כספים באופן ישיר מהציבור. בעזרת סכומים קטנים, משקיעים פרטיים יכולים להשקיע בהזדמנויות שלא היו נגישות להם בעבר, ולהביא לתוצאות גדולות ומרשימות.

iintoo, המשלבת טכנולוגיה, רשת חברתית וחדשנות פיננסית, גאה להיות חלק מהמהפכה ולהוביל את תחום מימון ההמונים בנדל”ן. iintoo מובלת על ידי אנשים עם ניסיון וידע משולבים של שנים בתחומי הנדל”ן, משפטים, השקעות, טכנולוגיה ושירות. השקעה בנדל”ן דרך iintoo הינה קלה, נגישה, ידידותית ובטוחה ומעל הכל בעלת פוטנציאל גבוה למקסום רווחים.  גם עם סכומי השקעה נמוכים, יחידים יכולים להשפיע ולהרוויח בחזרה וליהנות מהדרך – לחבור לרשת חברתית של משקיעים מנוסים ומקצועיים לא פחות מהם.

 

הצטרפו עוד היום למאגר המשקיעים של iintoo, ללא עלות, והשקיעו עם הטובים ביותר.


הזדמנויות ההשקעה שפתוחות לך

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • השקעה מינימלית

  $35,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • השקעה מינימלית

  $50,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים


הצטרפו לקהילה הגלובלית של iintoo

עשינו את זה קל להתחבר עם משקיעים כמוכם, כך שתוכלו ליהנות מעושר של דעות וחוויות השקעה בנדל"ן - בשקיפות מירבית. הצטרפו היום והתחילו לשתף, ללמוד ולהשקיע עם מיטב המוחות.

התחילו עכשיו

הפרסום לעיל הינו בגדר פרסום כללי כאמור בסעיף 15(א)(א)(4) לחוק ניירות ערך “החוק” וככזה אינו מהווה הצעה לציבור. הצעה ומכירה של ניירות ערך על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות למשקיעים בישראל, שלא על פי תשקיף, מוגבלת ל- 35 משקיעים או למשקיעים המנויים בתוספת הראשונה לחוק (משקיעים כשירים). ככל שתעשה הצעה ו/או מכירה לציבור על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות היא תיעשה על פי תשקיף שיקבל את היתר הרשות.

חברת Meridian Capital אינה אחראית לתנאי ו/או לביצועי כל השקעה המוצעת על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות.

© 2022 iintoo Investments Ltd. All Rights Reserved.