סקירת עיר דאלאס – פורט וורת’ (Dallas–Fort Worth)

סקירת עיר דאלאס – פורט וורת’ (Dallas–Fort Worth)

June 19, 2016
610

אם אתם חושבים על “קאבויים” כאשר אתם חושבים על דאלאס, תחשבו שוב. המטרופולין העצום דאלאס-פורט וורת’ שנמצא בצפון מדינת טקסס בארצות הברית, כבר מזמן זנח את הכובעים המוכרים והפך למרכז עסקים ונדל”ן מהמובילים בעולם. המטרופולין, התשיעי בגודלו בארצות הברית, משמש בית למעל 5.6 מיליון תושבים, מדורג במקום החמישי במדרג Fortune 500 headquarters ונחשב לאזור מוביל בכל הקשור לתחבורה עם קווי רכבת מעולים, תחבורה ציבורית זמינה, רשת מסועפת של כבישים מהירים ושדה תעופה מהעמוסים בעולם.

בסקר השנתי של PWC המספק סקירה של טרנדים כדאיים בתחום הנדל”ן הגיע השנה אזור דאלאס-פורט וורת’ למקום הראשון והנחשק ברשימת 20 השווקים המובילים שיש לעקוב אחריהם. הקפיצה הזאת התאפשרה הודות לגידול המשמעותי בתחום התעסוקה, הנובע מסביבה עסקית ידידותית שהביאה לכך שעסקים רבים ימקמו את משרדי המטה שלהם במטרופולין האנרגטי ויניעו את הכלכלה המקומית קדימה. לא בכדי דורג המטרופולין במדרג Fortune 500 headquarters העוסק במיקומם של משרדי המטה המרכזיים של החברות המובילות בעולם.

משתתפי הסקר אף ציינו שקיימים שני פרמטרים עיקריים שהופכים את אזור דאלאס-פורט וורת’ לאזור השקעה נחשק –הראשון הוא גרף הצמיחה הנד”לני החיובי שנמצא בשליטה. פרמטר נוסף שהשפיע על כך שאזור דאלאס-פורט וורת’ הגיע למקום הראשון ברשימה הוא הפתיחות המאפיינת את השוק העסקי יחד עם האפשרות להתנהלות כלכלית נוחה.

המובילות של אזור דאלאס-פורט וורת’ לא באה לידי ביטוי אך ורק בלב העסקי והעירוני של האזור. דאלאס, יחד עם יוסטון וסאן אנטוניו, נחשבת לאזור פרברי צומח. לפי ה- U.S. Census Bureau  דאלאס ופורט וורת’ היו בין עשר הערים שחוו את גידול האוכלוסייה הגדול ביותר בארצות הברית בין השנים 2013 ל- 2014, כאשר לכל אחת מהערים נוספו למעלה מ- 18,000 תושבים. מומחי  PWC מסבירים כי כוחם של הפרברים נובע מעצם העובדה שהם מהווים אזור תעסוקה צומח, כאשר בסקר שנעשה ב- 40 אזורי המטרופולין המובילים בארה”ב 84% ממקומות העבודה היו ממוקמים מחוץ למרכזי הערים. הצמיחה בשוק העבודה המקומי השפיעה בצורה ישירה על שוק הנדל”ן המקומי ועל כל סוגי הנכסים, כאשר התחזיות מראות כי שוק ה single-family בדאלאס- פורט וורת’ ימשיך להיות התחום החזק מבחינה נדל”נית.

הביקוש לדירות להשכרה רב כשרק 4% מהדירות באזור פנויות ונתון זה משפיע דרמטית על מחיריהן. בשנים 2016 – 2017 צפויות להיכנס לשוק המקומי כ-33,000 דירות חדשות ואלה יאזנו שוב את מחירי הדירות להשכרה (על פי נתוני CoStar). גם מחירי הדירות לקניה עלו דרמטית בשנים האחרונות ולא נרשמת האטה. המחיר החציוני של בית מטרופולין עומד על  144,377$. בין השנים 2010-2015 נרשמה עליה ממוצעת של כ-10.2% במחירי הדירות. המחיר הממוצע של דירה להשכרה באזור עומד על 1,251$ ובאותן שנים נרשמה עליה שנתית ממוצעת של כ- 8% במחירי שכירות הדירות.

כמה מאזורים הבולטים במטרופולין דאלאס-פורט וורת’

שכונות בדאלאס

 1. Uptown

אחד האזורים האופנתיים ביותר בדאלאס ולרוב התחנה הראשונה בה עוצרים הצעירים המגיעים לעיר ומחפשים דירות להשכרה. אזור האפטאון מהווה בית ללא מעט קרייריסטים וצעירים ומציע מגוון של אופציות נדל”ניות כגון מגורי יוקרה, בנייני משרדים ודירות קונדו. בעבר הציעה השכונה גם בתים בסגנון single-home אך עם השנים רבים מהם הוסבו לעסקים, חנויות או בתי קפה. הקסם באזור האפטאון טמון בעובדה שהיא Walkable, כאשר אזור העסקים, התרבות והפנאי נמצא לרוב במרחק הליכה מאזורי המגורים. רוצים לצאת משכונה? תחבורה ציבורית זמינה, שבילי אופניים ושבילי הליכה נוחים מאפשרים לתושבי האפטאון להגיע בצורה נוחה ונעימה לכל האזורים בדאלאס  ביניהם Victory Park Development  ו- American Airlines Center במערב, ל- Southern Methodist University ו- Park Cities  בצפון.

אפטאון – מחיר חציוני של דירה: $139,114 | מחיר ממוצע של דירה להשכרה: 1,045$

 1. M Streets

קחו משפחות וזוגות צעירים ומקמו אותם ברחובות מוצלים וירוקים בהם נמצאים בתים בעלי גגות משופעים וארכיטקטורה מעניינת שנבנו בתחילת המאה העשרים וקיבלתם את M streets. השכונה היפהפייה הממוקמת בקרבת הדאונטאון ו – White Rock Lake היא אזור מגורים ממבוקש שבשנת 2002 הוכרז כאזור לשימור (the Greenland Hills Conservation District), מהלך שהובל על ידי התושבים על מנת למנוע פגיעה באופי השכונה ובארכיטקטורה המאפיינת אותה. מרכז הפנאי והקניות של השכונה נמצא ב- Greenville Avenue שם ניתן למצוא ברים, חנויות ומסעדות במרחק הליכה מאזורי המגורים.

M Streets- מחיר חציוני של דירה: 133,585$ | מחיר ממוצע של דירה להשכרה: 695$

שכונות בפורט וורת’

 1. Downtown

כמו בערים רבות גם בפורט וורת’ אזור הדאונטאון הוא הלב הפועם של העיר. עם למעלה מ- 5,000 תושבים, אפשרות ללכת (או לרכב על אופניים) ממקום למקום, חיי לילה, ברים, מסעדות וחנויות אזור הדאונטאון מציע סביבת חיים דינאמית וצעירה, עם מגוון של אופציות למגורים. לכך מצטרפת העובדה שפורט וורת’ נבחרה לאחת מ- 10 הערים הבטוחות בארה”ב כך שמעבר לאווירה הקצבית אזור הדאונטאון מספק תחושת ביטחון בחיי היום יום.

Downtown – מחיר חציוני של דירה: 200,000$ | מחיר ממוצע של דירה להשכרה: 1,270$

 1. Arlington Heights, Monticello, North HiMount, and Crestwoo

מספר שכונות הממוקמות כולם בקרבת ה- West Side ונמצאות במרחק של כ- 4 קילומטרים מהדאוטאון ופחות מכך מאזור המוזיאונים. השכונות המאופיינות ב- single-homes שנבנו בשנים המוקדמות של המאה העשרים מציעות אורח חיים שקט ואינטימי יחד עם קרבה ללב העיר ולחיי התרבות והפנאי השוקקים.

West Side – מחיר חציוני של דירה: 237,318$ | מחיר ממוצע של דירה להשכרה: 1,719$

ערים ושכונות במטרופולין דאלאס-פורט וורת’

 1. פלאנו (Plano)

צפונית לדאלאס ממוקמת העיר פלאנו שמציעה לתושביה פארקים, בתי ספר מובילים, אזורי תרבות ופנאי, חנויות בוטיק, מסעדות ומרכזים קהילתיים. פלאנו היא ביתם של משרדי המטה של הארגונים המובילים בעולם ביניהם פיצה האט, אריקטסון ו- Dell Services , כאשר בשנת 2005 CNN Money magazine בחר בה ל”אחד מהמקומות הכי טובים למגורים”, כשהוא מדגיש את הצמיחה הכלכלית שהחלה ב- 1985 והביאה לכך שפלאנו מהווה בית לרבות מהחברות שקבעו את משכנן באזור דאלאס-פורט וורת’.

פלאנו – מחיר חציוני של דירה: 485,043$ | מחיר ממוצע של דירה להשכרה: 1,634$

 1. Colleyville

העיר הנמצאת כחצי שעה נסיעה ממרכז דאלאס החלה את דרכה כהתיישבות חקלאית קטנה וצמחה לעיר תוססת המציעה פארקים יפהפיים, רשת של שבילי הליכה ושבילי אופניים ואווירה של נינוחות שמושכת אליה משפחות צעירות ואנשי קריירה ששמחים למקם בה את ביתם.

Colleyville – מחיר חציוני של דירה: 276,090$ | מחיר ממוצע של דירה להשכרה: 2,706$

 1. Southlake

בשנת 2013 דורגה Southlake במקום השני ברשימת השכונות הטובות ביותר למגורים של ה –  The Dallas Morning News. השכונה מונה למעלה מ- 27,000 תושבים עליהם נמנים משפחות, אנשי קריירה ואוהבי ספורט, ונמצאת רק מספר דקות מ-  Downtown Dallas ומנמל התעופה DFW International. השכונה ידועה בזכות האופי הספורטיבי של המקום וקבוצת הפוטבול The Carroll High Dragons ומציעה מגוון פארקים, מגרשים, מרכזי פנאי ותרבות ופעילויות קהילתיות למתגוררים בה.

Southlake – מחיר חציוני של דירה: 615,903$ | מחיר ממוצע של דירה להשכרה: 3,318$

10 עובדות שלא ידעתם על דאלאס-פורט וורת’

 1. אזור דאלאס-פורט וורת’ הוא יעד התיירות המוביל בטקסס.
 2. דאלאס מהווה נקודת אמצע בין 4 מרכזי אוכלוסייה גדולים – ניו יורק, לוס אנג’לס, שיקגו ומקסיקו סיטי.
 3. דאלאס מציגה קו רקיע מרשים עם בניין הבנק של אמריקה המתנשא לגובה 72 קומות ועם ה- Reunion Tower המתנשא לגובה של 50 קומות.
 4. מתחם האומנויות בדאלאס הוא מתחם האמנות העירוני הגדול ביותר בארה”ב.
 5. דאלאס- פורט וורת’ מהווה את המרכז הבנקאי והפיננסי המוביל באזור דרום-מערב ארצות הברית עם יותר מ- 100 בנקים הממוקמים במטרופולין יחד עם מספר גדול של בתי השקעות.
 6. מתחם הרודאו המקורה הראשון הוקם בפורט וורת’.
 7. 60% משטרות הנייר האמריקאים (דולרים) מודפס ב- S. Bureau of Engraving and Printing Western Currency Facility הממוקם בפורט וורת’.
 8. הספרייה העירונית בדאלאס מציגה את אחד מהעותקים המקוריים של מגילת העצמאות האמריקאית שהודפסה ב-4 ליולי 1776.
 9. גן החיות הראשון בטקסס הוקם בפורט וורת’ בשנת 1909.
 10. שטחו שדה התעופה הבינלאומי של דאלאס-פורט וורת’ גדול יותר משטחו של האי מנהטן.

מעוניינים לשמוע עוד על ההשקעות שלנו? הצטרפו עוד היום, ללא עלות וללא התחייבות למאגר הלקוחות שלנו.

מידע נוסף על: השקעות נדל”ן בארה”ב


הזדמנויות ההשקעה שפתוחות לך

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • השקעה מינימלית

  $35,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • השקעה מינימלית

  $50,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים


הצטרפו לקהילה הגלובלית של iintoo

עשינו את זה קל להתחבר עם משקיעים כמוכם, כך שתוכלו ליהנות מעושר של דעות וחוויות השקעה בנדל"ן - בשקיפות מירבית. הצטרפו היום והתחילו לשתף, ללמוד ולהשקיע עם מיטב המוחות.

התחילו עכשיו

הפרסום לעיל הינו בגדר פרסום כללי כאמור בסעיף 15(א)(א)(4) לחוק ניירות ערך “החוק” וככזה אינו מהווה הצעה לציבור. הצעה ומכירה של ניירות ערך על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות למשקיעים בישראל, שלא על פי תשקיף, מוגבלת ל- 35 משקיעים או למשקיעים המנויים בתוספת הראשונה לחוק (משקיעים כשירים). ככל שתעשה הצעה ו/או מכירה לציבור על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות היא תיעשה על פי תשקיף שיקבל את היתר הרשות.

חברת Meridian Capital אינה אחראית לתנאי ו/או לביצועי כל השקעה המוצעת על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות.

© 2022 iintoo Investments Ltd. All Rights Reserved.