בלוג

איפה כדאי להשקיע 100 אלף שקל?

טיפים להשקעה
09/11/2017
יש לכם 100 אלף שקלים ואחרי שחשבתם על כל האפשרויות, הגעתם למסקנה שהשקעה היא הדרך הטובה ביותר לא רק לשמור על כספכם, אלא גם למנף אותו ליצירת רווח נוסף, ואתם לחלוטין לא טועים. המטרה שלכם היא ברורה: להשקיע את הכסף היום ולאסוף סכום כמה שיותר גבוה, כמה שיותר מהר ובסיכון כמה שיותר נמוך. אז איפה כדאי להשקיע 100 אלף שקל? התשובה במאמר לפניכם.

אז בואו נשים את הדברים על השולחן כבר עכשיו – את עולם ההשקעות, מכיר הציבור הרחב דרך שני שמות קוד מרכזיים: בורסה ונדל"ן. לכל אחד מאיתנו יש כמה חברים שקנו לעצמם בית מהשקעה במניה לוהטת, או סידרו לעצמם פנסיה נוחה בהשקעת נדל"ן מנצחת, וגם אתם רוצים לטעום מההצלחה, ובצדק.

שוק ההון ושוק הנדל"ן הם בהחלט שני ערוצי ההשקעה האטרקטיביים ביותר לכל מי שרוצה ליהנות מתשואה נאה על כספו, מבלי להיכנס להרפתקאות מיותרות בהשקעות טרנדיות ומסוכנות כדוגמת חניה להשכרה בתל אביב, הלוואות חברתיות אונליין או מימון סטרטאפ עם אפליקציה מנצחת.

זו לא רק שאלה של 'איפה', אלא גם של 'איך'


העניין הוא, שאם השאלה שמעסיקה אתכם היא "איפה להשקיע?", התשובה שאתם רוצים לקבל צריכה לכלול גם הסבר על איך להשקיע, שכן אפשר להניח בוודאות גבוהה מאוד שמניות מנצחות ועסקאות נדל"ן מוצלחות תהיינה נחלתן גם של השנה הזו, גם של השנה הבאה וגם של השנה שתבוא אחריה. אפשר גם להניח בוודאות גבוהה שאף אחד לא באמת יודע מהן אותן מניות ועסקאות מנצחות, ושגם אם היה יודע, לא היה רץ לספר לכם, ולבסוף אפשר להניח, שאם אתם לא יודעים בעצמכם היכן נכון לכם לשים את כספכם, כדאי שאת ההשקעות שלכם לא תנהלו באופן עצמאי.

השקעה עצמאית מחייבת ידע מקצועי נרחב, ניסיון רב ויכולת קריאה של השוק, יכולת בחינה מקצועית ויסודית של כל הזדמנות השקעה, היכרות עם המלכודות הרגשיות, הפסיכולוגיות והפיננסיות איתן צריך להתמודד המשקיע ויכולת התנהלות קרה ומחושבת במסגרת פורטפוליו השקעות רחב ומגוון. הפסד הוא כמובן חלק בלתי נפרד מתהליך ההשקעה, אך את ההפסדים המיותרים והכואבים ביותר אפשר לרשום לחובתם של אנשים מן השורה, שניסו את מזלם בעולם ההשקעות מבלי שעמדו לרשותם הכלים המתאימים להצלחה.

בהתאם לכך, החלק הראשון של התשובה לשאלה "איפה כדאי להשקיע 100 אלף שקל?" היא: דרך גורם מקצועי, המתמחה בניהול השקעות בשוק ההון או בשוק הנדל"ן, גורם שיכול לדאוג לכספכם ולרווח שלכם בצורה המקצועית ביותר. ישנן לא מעט דוגמאות לבתי השקעות מצליחים בשוק ההון, שמייצרים כסף רב למשקיעים שלהם כבר שנים ארוכות, וכפי שנראה בהמשך, את המודל המקצועי הזה אפשר למצוא כיום גם בעולם השקעות הנדל"ן.

במה כדאי להשקיע?


בשוק ההון, האפשרויות העומדות בפניכם הן ידועות למדי. אתם יכולים להצטרף לקופת גמל או קרן השתלמות, ואתם יכולים לנהל תיק השקעות בחברת השקעות מתמחה, אבל מדובר כבר בסיפור ישן שבמרבית המקרים, אם אינכם רוצים לסכן את כספכם יתר על המידה, יוכל לייצר לכם תשואה שנתית ממוצעת של 4%-5% בלבד כפי שניתן ללמוד מנתוני אתר גמל-נט של רשות שוק ההון נכון למאי 2017. על פי נתונים אלה, עומדת התשואה הממוצעת לקופות גמל וקרנות השתלמות על 1.2% לרבעון הראשון השנה, ועל 4.9%-5.1% ל-12 החודשים האחרונים.

האפשרויות שנפתחו בפניכם לאחרונה בשוק הנדל"ן לעומת זאת, הן מעניינות ואטרקטיביות הרבה יותר ואולי לראשונה מאפשרות לכם להשקיע בנדל"ן וליהנות מבעלות ממשית על נכס עם לא יותר מ-100,000 שקלים וללא הלוואת משכנתא. את האפשרות הזאת אפשר לזקוף לזכות מודל ההשקעה החברתית בנדל"ן, שאותו מובילה על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר, רשת ההשקעות החברתיות בנדל"ן של iintoo

איפה כדאי לקנות דירה להשקעה בחו"ל?


10 הערים האטרקטיביות ביותר למשקיעי נדל"ן בארה"ב לשנת 2016 (תשואה ממוצעת)

איפה כדאי להשקיע 100 אלף שקל

10 הערים הכי פחות אטרקטיביות למשקיעי נדל"ן בארה"ב לשנת 2016 (תשואה ממוצעת)

מקור: אתר השקעות הנדל"ן BiggerPockets.com, ארה"ב, 2016

מהן השקעות חברתיות בנדל"ן?


מודל ההשקעות החברתיות בנדל"ן הוא מודל המבוסס על גיוס הון ממספר משקיעים, כשכל משקיע שם את חלקו בהשקעה, ונהנה מבעלות על הנכס ומתשואה על השקעתו בהתאם לחלקו בהשקעה הכוללת. למודל זה ישנם שני יתרונות חשובים:

 • בניגוד למצב עד כה, בו כל השקעה בנדל"ן הייתה כרוכה ברכישת נכס במיליוני שקלים, ובדרך כלל כנגד הלוואת משכנתא שהייתה נוגסת משמעותית ברווח הפוטנציאלי, השקעות חברתיות בנדל"ן מפזרות את מאמץ גיוס ההון על פני מספר רב של משקיעים, ומאפשרות לכל אדם להיכנס להשקעת נדל"ן עם מינימום של 100 אלף שקלים

 • בדומה למודל קופות הגמל וקרנות הנאמנות בשוק ההון, מודל ההשקעות החברתיות בנדל"ן מרוכז בידיהם של אנשי מקצוע מנוסים, המספקים למשקיעים פלטפורמה מקצועית ומשפטית מלאה מקצה לקצה, לבחירת ההשקעות, לבחינתן ולניהולן, מבלי שהמשקיע הבודד נדרש לידע מקצועי או להשקעת זמן ומאמץ בביצוע וניהול ההשקעה


התוצאה הבלתי נמנעת של שני יתרונות אלה, היא הנגשת עולם השקעות הנדל"ן אל הציבור הרחב, והענקת היכולת להשקיע בנדל"ן גם לאנשים מן השורה, שמעולם לא ביצעו השקעה בחייהם.

אם התעניינתם מעט באפשרות של השקעת כספכם בשוק הנדל"ן, סביר להניח שנתקלתם בלא מעט פרסומות של חברות השקעה המציעות את מרכולתן ברשתות החברתיות, בדף האמצע של עיתון סוף השבוע, ברדיו או על שלטי ענק בנתיבי איילון. על אף שזה נראה כמו עניין חיובי שפותח בפניכם שלל אפשרויות לבחור מהן, בפועל מדובר על תוספת סיכון, בעיקר בגין בחירה בחברה ללא הניסיון המתאים, ללא המודל הנכון ו/או ללא האינטגריטי המקצועי הנדרש כדי לנהל כספי השקעה של משקיעים קטנים ובהיקפים גדולים.

אחרי שהידע המקצועי, הניסיון והיכולת לנהל השקעות בעולם הנדל"ן הפכו מבחינתכם למיותרים במודל החברתי, האתגר הגדול ביותר שנותר לכם הוא לבחור את חברת ההשקעות הנכונה. על אף שהן נראות די דומות, ההבדלים בין חברות ההשקעה בנדל"ן יכולים להיות דרמטיים עד כדי סיכון ממשי של כספכם בידיהן של כמה מהן, ובשורות הבאות נסייע לכם להבין את אותם הבדלים, וגם לענות לכם סופית על השאלה "איפה כדאי להשקיע 100 אלף שקל?".

איפה כדאי להשקיע 100 אלף שקל? באיזו חברה?


אחרי שסיכמנו שאת הכסף שלכם אתם רוצים להשקיע דרך גורם מקצועי, ובהנחה שבחרתם להשקיע אותו בשוק הנדל"ן הצומח כיעד ההשקעה שלכם, המשימה החשובה ביותר שלכם היא לפצח את זהות חברת ההשקעות שאצלה תניחו את כספכם לתפיחה. בשורות הבאות, נעמוד על כמה סוגיות שעשויות לעניין אתכם בתהליך הבחירה שעליכם לעבור, ונעשה זאת דרך מאפייני הפעילות רשת ההשקעות של iintoo כנקודת התייחסות.

בישראל או בארה"ב?


שוק הנדל"ן הישראלי נהנה בשנים האחרונות מפריחה מרשימה, שהניבה לא מעט רווחים למשקיעי הנדל"ן המקומיים. יחד עם זאת, מגוון אפשרויות ההשקעה בישראל הוא מצומצם מאוד עבור חברות שמעוניינות לייצר פייפ-ליין משמעותי של הזדמנויות השקעה למשקיעים שלהן. במקביל לשוק הישראלי, ברחבי העולם ובמיוחד בארה"ב פועלים מאות רבות של שוקי נדל"ן שנהנים מפריחה דומה. מאחר והתמחות בשוק הוא מרכיב חשוב ומרכזי בניהול פעילות השקעות נדל"ן, אין ספק שיצירת ההתמחות בשוק השקעות הנדלן בארה"ב הגדול והמגוון היא עדיפה על פני התמחות בשוק הישראלי הקטן.

תיאור זה של הדברים נכון לא רק לחברות השקעה, אלא גם למשקיעים עצמאיים. יחד עם זאת, בעוד שעבור המשקיע העצמאי ישנו היגיון רב בהתמקדות בשוק המקומי והמוכר, עבור חברות השקעה מקצועיות האוחזות בכל המשאבים הנדרשים לעבודה מעבר לים, שיקולים כמו הבדלי שפה, פערים תרבותיים, מרחק גאוגרפי, רגולציה וניהול השקעות בארצות זרות, הופכים לשיקולים זניחים ולא רלוונטיים.

השקעה בשוקי חו"ל פותחת מגוון עצום של הזדמנויות, ומעניקה לחברות ההשקעה את הגמישות הנדרשת לבניית פורטפוליו השקעות עשיר ומגוון – כמשקיעים ברשת iintoo תוכלו ליהנות מהשקעות במגוון שוקי נדל"ן אמריקאים, ובהמשך גם בשוקי חו"ל נוספים.

סטנדרטים מקצועיים

אחד היתרונות החשובים בהשקעה דרך חברת השקעות, הוא היתרון של הפרדת הרגש מהשכל. היכולת שלכם להפריד בין כספכם ובין רגשות הפחד ותקוות השווא שמלווים את ההשקעה, על ידי העברתו לידיים מקצועיות שמנהלות אותו בצורה קרת רוח, רציונלית ונטולת רגש, היא יכולת מפתח בעולם ההשקעות, אך גם כזו שמדגישה את הצורך הקריטי בזיהוי הידיים המקצועיות הנכונות שינהגו בכספכם באחריות הראויה ועם כל המחוייבות הנדרשת, על אף שלא מדובר בכסף שלהן עצמן.

על הסטנדרטים המקצועיים שיבטיחו את שלומו של כספכם ברשת ההשקעות של iintoo, תוכלו ללמוד מכל היבט אפשרי של פעילות הרשת:

 • שותפות אסטרטגית יחידה במינה בישראל, עם Meridian Capital, ספקית האשראי הגדולה ביותר בשוק הנדל"ן בארה"ב.

 • צוות ניהול בכיר הכולל מנכ"לים לשעבר של השמות הגדולים במשק.

 • נציגות מקומית קבועה בארה"ב.

 • הכרה רשמית מצד הרשות לניירות ערך בהשקעות מבוססות תשקיף ציבורי.  למאמר בנושא >>

 • תהליך קפדני לבחינת היזם והפרדת ההון מהיזם כאבן יסוד בפעילות החברה. למאמר בנושא >>

 • תהליך בחינת השקעות מוקפד ויסודי לסינון השקעות פחות ממושלמות, שעושות את דרכן פעמים רבות, אל תיקי ההשקעות של מתחרי iintoo.  למאמר בנושא >>

 • ללא דמי ניהול – זהות אינטרסים מוחלטת בין iintoo ומשקיעי הרשת. כולם מרוויחים מאותו מקור – התשואה על השקעות הרשת.


ללא ספק, אלו הם הסטנדרטים שאותם אתם רוצים לזהות אצל החברה שדרכה תשקיעו את כספכם, ורשת ההשקעות של iintoo היא כנראה החברה היחידה בישראל, שמציעה את סט הסטנדרטים הזה בשלמותו.

בטחונות

לפני שאתם ממהרים להתרשם מרקורד התשואות, חשוב שתבחנו את סל הבטחונות שמיועד לספק מקסימום בטחון לכספכם המושקע. כל משקיע יודע, שהיכולת להשיג תשואה אטרקטיבית טמונה במידה רבה, ביכולת למזער את הסיכון ולפעול ממקום של בטחון. ברשת iintoo תוכלו ליהנות מסל בטחונות עשיר ומגוון שכולל:

 • טווחי השקעה קצרים של 18-36 חודשים לכל היותר

 • בעלות חוקית על הנכס ביחס לחלקו של המשקיע בהשקעה הכוללת

 • שעבוד הנכס כולו לטובת המשקיעים

 • שמירת כספי המשקיעים בנאמנות חיצונית ובלתי תלויה

 • שחרור מדורג של כספי ההשקעה ליזם, על פי אבני דרך מחייבות

 • מעטפת משפטית מקיפה המעגנת את כל זכויות המשקיעים בהשקעה

 • מעטפת מקצועית קפדנית לבחינת ההשקעות ובחירתן

 • בקרה ופיקוח רציפים על המיזם


למשקיעי רשת iintoo, שמשקיעים כבר את כספם דרך הרשת, התשובה לשאלה "איפה להשקיע 100 אלף שקל?" כבר ברורה, וכעת גם לכם יש את כל המידע הנדרש, שהוצג בפניכם בצורה פתוחה ואותנטית, כדי לקבל את המענה המתאים לשאלתכם.

אם אתם זקוקים למידע נוסף, אם אתם רוצים להבין את כל מה שנאמר פה בצורה יותר מפורטת ואם אתם רוצים להכיר אותנו בגוף ראשון, אתם מוזמנים להגיע לכל אחד ממפגשי ההיכרות שעורכת iintoo עם משקיעים שמתעניינים בהשקעת כספם בשוק הנדל"ן דרך פורטל ההשקעות של iintoo.

יש לך $20,000?

אל תפספס את השקעת הנדל״ן הבאה

להצטרפות ללא תשלום השאר פרטים:

הירשם/י עכשיו למאגר המשקיעים ללא תשלום וללא התחייבות