השקעות נדל”ן באטלנטה: הכירו את בירת ג’ורג’יה

השקעות נדל”ן באטלנטה: הכירו את בירת ג’ורג’יה

July 25, 2016
443

בכל פעם שאתם שותים פחית קוקה קולה, צופים ברשת CNN או מקבלים חבילה עם שליח UPS, מישהו באטלנטה סופר עוד דולר בקופה הרושמת. עיר הבירה של ג’ורג’יה, המדינה הצפונית לפלורידה בדרום מזרח ארה”ב, מארחת את הריכוז השלישי בגודלו בארה”ב של חברות Fortune 500 ומהווה מוקד לוגיסטי ותחבורתי חשוב ומרכזי של דרום מזרח ארה”ב באוויר, בים וביבשה. העיר עצמה מונה כ-460,000 תושבים, ומהווה מוקד של המטרופולין התשיעי בגודלו בארה”ב, ביתם של 5.5 מיליון תושבים. לפניכם מידע בנושא השקעות נדל”ן באטלנטה וגם הזדמנות להשקעה במעונות סטודנטים בג’ורג’יה.

את המטרופולין המונה 242 שכונות, ברובן פרברי בתים פרטיים ומשפחתיים, חוצה רצועת רבי קומות וגורדי שחקים המשתרעים על פני 3 מתחמי העסקים הגדולים של אטלנטה. מתחם ה Downtown בדרום ובו ריכוז גבוה של משרדי ממשלה, מתחם Midtown המארח משרדי עורכי דין, מוזיאונים, מתחמי אמנות ומוסדות השכלה גבוהה ועד הגרעין העירוני הצפוני Buckhead, המוקף בפרברים משפחתיים המשלבים בנייה נמוכה של בתים פרטיים ושטחים מיוערים רחבי ידיים.

לאורך 16 השנים האחרונות, החל משנת 2000, נהנים מחירי הנדל”ן בעיר מיציבות יחסית, עם מגמת עלייה מתונה של כ-65% במהלך התקופה. לאורך תקופה זו חווה השוק שתי ירידות חדות במחירי הנדל”ן, האחת בשנים 2007-2008 כתוצאה ממשבר הסאבפריים בארה”ב, ונפילה של ממש במחצית השניה של 2010. יחד עם זאת, בשני המקרים הציג השוק המקומי, התאוששות יוצאת דופן עם חזרה למסלול הצמיחה בתוך חצי שנה עד שנה בלבד. את עיקר הצמיחה ניתן לייחס לביקוש הגובר לדירות 2 חדרים, שהכפילו את מחירן במהלך 5 השנים האחרונות, ודירות 3-5 חדרים, שנהנו מעליית מחירים של עשרות אחוזים במהלך אותה התקופה.

על-פי סקר הנדל”ן השנתי של PWC, הסוקר את סוכנויות הנדל”ן המובילות בארה”ב, תופסת אטלנטה את המקום הרביעי והמכובד ברשימת הערים האטרקטיביות בארה”ב לבנייה, פיתוח והשקעה בנדל”ן. את הביקוש ההולך וגובר לנכסי נדל”ן בעיר ניתן לייחס למרחב הצמיחה הכלכלי האדיר בעיר, מרחב צמיחה המבוסס על תשתיות התחבורה והלוגיסטיקה, תשתיות תעשייתיות ומסחריות קיימות, קלות עשיית העסקים בעיר ונוכחותם העניפה של תאגידי הענק ותשתית השירותים העסקיים המשרתת אותם. צמיחה כלכלית זו מניעה הגירה פנימית של אנשי מקצוע ומשפחות אל תוך מטרופולין אטלנטה, שבתורה יוצרת עלייה ברמת הביקוש ומחירי הנדל”ן בעיר. בסך הכל, ניתן לאפיין את שוק הנדל”ן של אטלנטה כשוק סולידי צומח בעל אבני יסוד חזקות ויציבות, המבטיחות צמיחה מתונה והתאוששות מהירה גם בתנאי שוק קשים.

הזדמנות להשקעת נדלן בג’ורגיה – Milledgeville

Milledgeville (מילדג’וויל) הינה עיר במדינת ג’ורג’יה, הממוקמת על גדות הנהר Oconee. כיום מתגוררים בעיר כ-19,492 תושבים וכ-60,000 תושבים במחוז בו היא ממוקמת. בין 2010-2017 גדלה אוכלוסיית Milledgeville בכ- 7.1% , לעומת גידול של 3.3% באוכלוסיית ג’ורג’יה ושל 2.5% באוכלוסיית ארה”ב באותה התקופה.

מילדג’וויל הוקמה בשנת 1804 ונקראת על שם המושל הראשון של ג’ורג’יה. Milledgeville הייתה עיר הבירה של ג’ורג’יה בין 1804-1868. בעיר 13 מבנים היסטוריים ומספר מוזיאונים, שהוקמו בשנות ה-80 וה-90 כחלק מניסיון להחיות מחדש את העיר, לתעד את ההיסטוריה העשירה שלה ולשמר את מבניה.

בשנות ה-90 ושנות ה-2000 הייתה התעסוקה באיזור חזקה ויציבה. בתקופת המשבר חלה עלייה בשיעור האבטלה באופן די דומה לאבטלה בארה״ב באותן השנים. בשנים האחרונות חלה ירידה בשיעור האבטלה באיזור עם חזרה לרמות שלפני המשבר הכלכלי של 2008.

הנכס ממוקם בסמיכות למוסדות ההשכלה Georgia College State University ו- Georgia Military College. כיום רשומים ב-Georgia College State University כ-6,900 סטודנטים וב-Georgia Military College כ-2,000 סטודנטים.

Georgia College State University נוסדה בשנת 1889. האוניברסיטה מחולקת בין שני קמפוסים, האחד ממוקם במרכז העיר (0.8 מייל מהנכס) והשני במערב העיר (2.7 מייל מהנכס). האוניברסיטה נחשבת לקטנה, אך איכותית. תחומי הלימוד העיקריים בה הם מדע, מדעי הרוח, רפואה, חינוך ומנהל עסקים.

ההזדמנות העסקית להשקעה במילדג’וויל – מגורים לסטודנטים

שוק מעונות הסטודנטים ב- Milledgeville הינו שוק בעל ביקושים גבוהים אל מול היצע נמוך.

באיזור שוכנות שתי אוניברסיטאות להן רשומים כ-8,900 סטודנטים. אוניברסיטת Georgia College, בה רשומים כ- 6,900 סטודנטים, המספקת מגורים ל-2,141 סטודנטים בלבד. רוב היחידות הללו מוקצות לסטודנטים כמלגת מגורים והם נחשבים ישנים ולא אטרקטיביים. Georgia Military College לא מציעה מגורים לסטודנטים כלל. כך ש כ- 4,700 סטודנטים נותרים עם צורך לדיור מחוץ לאוניברסיטה. לעומתה, Georgia Military College, לא מספקת מיטות באוניברסיטה בכלל, כאשר 2,000 הסטודנטים באוניברסיטה מתגוררים בבתים פרטיים או בנכסים ייעודיים למגורי סטונדטים באיזור האוניברסיטה.

כמו כן, באיזור היצע של 3,957 מיטות להשכרה בנכסים ייעודיים למגורי סטודנטים (שאינם חלק מהאוניברסיטה) לעומת כ-6,700 סטודנטים הזקוקים למקום מגורים (כאמור כ-4,700 סטודנטים מ- Georgia College ו-2,000 סטודנטים מ- Georgia Military College).

מבחינת תחזית ההיצע בשוק המקומי, עד 2018 לא צפויות להתווסף עוד יחידות. לנוכח הביקוש המתמשך ושיעורי התפוסה בנכסים באזור העומדים על כ-100%, ברור כי שוק הנכסים למגורי סטודנטים באיזור נמצא בחוסר היצע משמעותי אל מול ביקושים גבוהים ויציבים.

מחפשים בתים למכירה באטלנטה? אלה השכונות הבולטות

Midtown Atlanta

Midtown הוא מרכז החיים של העיר אטלנטה, ובפועל ממלא את תפקידו המסורתי של הדאון טאוון בעיר. באזור זה פועלות 140 מסעדות, 2 מוזיאונים לאמנות, 2 מועדוני קומדי קלאב, 4 מרכזי מופעים ואין ספור ברים, בתי קפה, מועדוני לילה, חנויות, מכוני ספא ועוד. בנוסף, נהנה אזור זה מקילומטר רבוע שלם של ריאות ירוקות וכ-12 קילומטר של שבילי אופניים ומדרכות רחבות. מפת הנדל”ן מאופיינת בעיקרה במבני דירות גבוהים, מעוצבים ומודרניים, לצד מבנים משותפים בני 100 שנה, הממוקמים במתחמים ההיסטוריים בעיר.

מחיר חציוני של דירה: 232,420$ | מחיר ממוצע של דירה להשכרה: 1,418$

Buckhead

שכונת Uptown עשירה ונחשבת לאזור השני בעושרו בכל דרום מזרח ארה”ב. בהתאם לכך, בשכונה זו ניתן למצוא מגוון רחב של עסקים הפונים לאוכלוסיה זו עם שלל חנויות מותגים כמו גוצ’י, הוגו בוס, ארמאני, טורי ברץ’ וכדומה, ורשתות מסעדות בפסגת הקולינריה האמריקאית. החלק הצפוני והחלק המערבי של Buckhead מאופיינים בבתים פרטיים ומפוארים ובמגדלי דירות מודרניים לאורך שדרת Peachtree המרכזית בעיר. בסך הכל, Buckhead היא ביתם של 50 רבי קומות המהווים כשליש מכלל רבי הקומות באטלנטה.

מחיר חציוני של דירה: 939,950$ | מחיר ממוצע של דירה להשכרה: 2,454$

Ormewood Park/Glenwood Park

השכונה שהצליחה לשמור על המאפיינים ההיסטוריים שלה טוב יותר מכל 45 השכונות ברחבי העיר עצמה, ממוקמת מזרחית לדאון טאון אטלנטה, באזור הירוק של העיר ומלאה בבתים ייחודיים בעיצוב אמנותי, בתים ויקטוריאניים ודירות קוטג’. שכונה זו מאופיינת במראה ובאווירה של הפרבר האמריקאי הקלאסי, בתי לבנים ועץ עם גגות רעפים, משטחי דשא מכוסחים למשעי בחצר כל בית, רחובות מסודרים ונקיים, והרבה עצים ומרבדים ירוקים. מרבית הבתים בשכונה נישאים לגובה של קומה אחת עד קומה וחצי, ומתאימים למשפחות צעירות ומבוססות.

מחיר חציוני של דירה: 246,401$ | מחיר ממוצע של דירה להשכרה: 1,437$

Inman Park

שכונה שובת לב ביופיה, ממוקמת מזרחית לדאון טאון אטלנטה, מלאה בבתים מהמאה שעברה, מסודרים לאורכן של שדרות עצים ארוכות ונקיות. השכונה נוסדה בשנת 1891 ונחשבת לשכונה הוותיקה והעתיקה ביותר באטלנטה. באזור קיים מתחם מסחר ובילוי פופולארי בקרב צעירים היפיים מדור ה X, ובו ממוקמות מסעדות בסגנון פאנקי, חנויות יד שניה ומתחמי בילוי. בתקופה האחרונה, מתחדש העניין הנדל”ני באזור זה עם בנייתם של מתחמי לופטים ודירות Condo בבנייה עירונית צפופה ומודרנית.

מחיר חציוני של דירה: 387,186$ | מחיר ממוצע של דירה להשכרה: 1,461$

10 דברים שלא ידעתם על אטלנטה

 1. אטלנטה היא בירת ג’ורג’יה מאז 1868. עד אז החליפה המדינה 4 ערי בירה שונות נוספות.
 2. בעיר ישנם 55 רחובות בעלי השם הזהה Peachtree, אבל אף אחד מהם לא נקרא על שמו של עץ אפרסקים.
 3. אטלנטה היא העיר היחידה בצפון אמריקה שנחרבה עד היסוד במהלך מלחמה, וזו הסיבה לכך שסמל העיר הוא הפניקס.
 4. שדה התעופה Hartsfield-Jackson Atlanta International באטלנטה, הוא שדה התעופה העמוס ביותר בעולם, וגודלו כגודל 45 אצטדיוני פוטבול.
 5. בעבר, העבירה אטלנטה חוק האוסר על אחסון גביע גלידה בתיק ועל קשירת ג’ירפה לעמוד טלפון.
 6. הר האבן הממוקם בפאתי אטלנטה הוא בין סלעי הגרניט החשופים הגדולים ביותר בעולם, ועל הדופן. שלו חצובות דמויותיהם שלושה ממייסדי ארה”ב.
 7. מקדש ההינדו הגדול ביותר בעולם מחוץ להודו, ממוקם באטלנטה.
 8. מסעדת ה Drive-in הגדולה ביותר בעולם, ממוקמת באטלנטה.
 9. הרומן המפורסם “חלף עם הרוח” נכתב באטלנטה.
 10. המטה המרכזי של חברת קוקה קולה העולמית ממוקם באטלנטה.

מחפשים מידע נוסף על השקעות נדל”ן באטלנטה, בג’ורג’יה או במקומות אחרים בארצות הברית? השאירו פרטים כאן באתר, הצטרפו לרשת החברתית ללא עלות ותיהנו ממאגר השקעות ומידע מקיף.

קראו עוד: השקעות נדל”ן בארה”ב
קראו עוד: השקעות נדל”ן בניו יורק


הזדמנויות ההשקעה שפתוחות לך

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול חוב

 • השקעה מינימלית

  $35,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים

 • בגיוס

Villa Nueva Apts., Houston, TX

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • Multifamily

 • מסלול הון

 • השקעה מינימלית

  $50,000

 • משך תקופת ההשקעה

  36 חודשים


הצטרפו לקהילה הגלובלית של iintoo

עשינו את זה קל להתחבר עם משקיעים כמוכם, כך שתוכלו ליהנות מעושר של דעות וחוויות השקעה בנדל"ן - בשקיפות מירבית. הצטרפו היום והתחילו לשתף, ללמוד ולהשקיע עם מיטב המוחות.

התחילו עכשיו

הפרסום לעיל הינו בגדר פרסום כללי כאמור בסעיף 15(א)(א)(4) לחוק ניירות ערך “החוק” וככזה אינו מהווה הצעה לציבור. הצעה ומכירה של ניירות ערך על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות למשקיעים בישראל, שלא על פי תשקיף, מוגבלת ל- 35 משקיעים או למשקיעים המנויים בתוספת הראשונה לחוק (משקיעים כשירים). ככל שתעשה הצעה ו/או מכירה לציבור על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות היא תיעשה על פי תשקיף שיקבל את היתר הרשות.

חברת Meridian Capital אינה אחראית לתנאי ו/או לביצועי כל השקעה המוצעת על ידי תאגיד מקבוצת אינטו השקעות.

© 2022 iintoo Investments Ltd. All Rights Reserved.